Champions League 2018-2019

Για να δεί κανείς ολόκληρο ματς της Γιουβέντους, φέτος ειδικά σ,την Serie A πρέπει να βαράει πρέζες, ενδοφλέβιες ακόμα καλύτερα… μου αρέσει το τακτικό και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο, δεν μου αρέσει ο τακτικός και αποτελεσματικός βιασμός του…αδιανόητο ομάδα με τέτοιο μπάτζετ και παίκτες να βαράει πιο πολλές σέντρες ανα ματς από ολόκληρο το αγγλικό ποδόσφαιρο των 80ς

1 Like

Είμαι σίγουρος ότι έχεις δει και… 30 λεπτά Serie A φέτος.

κ γώ σίγουρος ότι διαβάζεις μόνο τα αποτελέσματα σε κάνα σαιτ, ούτε στο youtube 2λεπτα highlights έστω

2 Likes

Μονο και μονο για αυτο τη θελω τελικο

Γιουνάιτεντ δεν είσαι εσύ; Δε θα περάσετε Μπάρτσα πιστεύω.

Liverpool λεμε

Και φυσικα δεν περασουν με Μπαρτσα δεν ειναι σαν τη Παρι

Και μένα η δικιά μου εκτίμηση αυτή είναι. Θα είναι ονειρεμένοι ημιτελικοί, όπως και ο τελικός προβλέπεται φανταστικός.

Τώρα στα quarter finals το πιο αμφίρροπο και απρόβλεπτο ζευγάρι είναι το Barcelona - Man United θεωρώ.

Μονο τα γκολ βλεπω!

Περιεργο να μη σου αρεσει ο τακτικος και αποτελεσματικος βιασμος του ποδοσφαιρου και να παρακολουθεις την φετινη United παντως.

Παντως συμφωνουμε σε ενα πραγμα για την Γιουβεντους. Και οι δυο θελουμε να αποκλειστει φετος. Απλα εσυ θελεις να αποκλειστει γιατι την μισεις, ενω εγω γιατι δε θελω να παρει αλλον τιτλο ο Κριστιανο Ροναλντο. Τωρα το αν παιζει υψηλου επιπεδου ποδοσφαιρο η ομαδα ή οχι, αυτο ευτυχως το βλεπει ολος ο κοσμος και ολοι οι αναλυτες παγκοσμιως, εσυ μπορεις να επιλεξεις να μην την παρακολουθεις αν σου ειναι αντιαισθητικη φυσικα.

Δε μισω τη Γιουβεντους, ισα ισα εχει χτισει λιγο πιο συμπαθητικο προφιλ τα τελευταια χρονια σε σχεση με το εμετικο παρελθον της (κ ηθελα περισυ κ προπερσυ να το σηκωσει γτ το αξιζε). Επισης δεν καταλαβαινω πως γινεται να υποστηριζει καποιος μια ομαδα αλλα να θελει να αποκλειστει αυτη η ομαδα ( !; ) επειδη δε γουσταρει εναν παικτη της. Plastics που λεμε κ στο νησι, εκτος αν ειναι της κοντρας Ροναλντο-Μεσι που δεν μπορω να ακολουθησω, ειμαι 30φευγα…

Η Γιουναητεντ απο την αλλη παιζει ωραια μπαλα μερα τη φυγη Μουρινιο και ουδεμια σχεση εχει μ βιασμους κτλ, αλλα προφανως δεν εχεις ιδεα γενικοτερα οποτε πασο κ κει, ασυναρτησιες απλα για να ειπωθει κατι…

Ισχύει αλλά απέναντι σε αυτή την Juve έχει ελπίδες η United?

Λες θα χάσει στον τελικό ε;

2 Likes

Οταν τελικα αποφασισεις ομως αν η Γιουβεντους “παιζει την χειροτερη μπαλα που εχει δει ανθρωπινο ματι τα τελευταια 2-3 χρονια απο ομαδα με τετοιο μπατζετ και επιπεδο παικτων” ή αν τελικα “εχει χτισει λιγο πιο συμπαθητικο προφιλ τα τελευταια χρονια σε σχεση με το εμετικο παρελθον της και αξιζε να το σηκωσει και περυσι και προπερσι”, τοτε μπορεις να επιστρεψεις να μου πεις ξανα αν εχω ιδεα για την Manchester United και αν ειμαι εγω αυτος που λεω ασυναρτησεις για να ειπωθει κατι.

Οσον αφορα την ερωτηση σου, δεν ημουν ποτε φανατικος με μια ομαδα σε τετοιο επιπεδο, που να πρεπει να θελω να κερδιζει με οποιοδηποτε ροστερ εχει, με οποιονδηποτε προπονητη, με οποιονδηποτε τροπο, οπως πολυς κοσμος εκει εξω. Καποτε (περιπου απο 1995 εως 2005) στηριζα και την χρυση γενια των μπεμπηδων της Manchester United, και μαλιστα την θεωρω την αγγλικη ομαδα που εχει παιξει μακραν το πιο ομορφο ποδοσφαιρο, με την Αρσεναλ της ιδιας εποχης πολυ κοντα στην δευτερη θεση. Πλεον δε με εκφραζει. Ειναι ΤΟΣΟ απλο. Καποτε μπορει να μη με εκφραζει καθολου και η Γιουβεντους, αν δεν εχει τις προσωπικοτητες που ειχε απο το 1990 μεχρι προσφατα.

Μετα την φυγη του Μπουφον και το γεγονος οτι ο Ντελ Πιερο εχει σταματησει εδω και αρκετα χρονια, αν και η ομαδα εχει ακομα λατρειες οπως ο Ντυμπαλα και ο Μπερναρντεσκι για παραδειγμα, δε με εκφραζει φετος. Και οσο ο Κριστιανο Ροναλντο κλεβει τα φωτα της δημοσιοτητας λογω του γεγονοτος οτι αυτο πουλαει, ενω η ομαδα ειναι υπερπληρης σε ολες τις θεσεις (και ηταν και πριν ερθει αυτος), δε νιωθω καμια αναγκη να στηριξω την Γιουβεντους φετος. Μου ειναι αρκετα πιο συμπαθεις ομαδες οπως ο Αγιαξ, η Μπαρτσελονα, και ακομα και η Λιβερπουλ, που καποτε αντιπαθουσα οσο γινεται. Αν γινοταν να το παρει μια απο τις 3 αυτες ομαδες, αυτο θα με εκανε αρκετα χαρουμενο. Το να θελω να το παρει η Γιουβεντους την αμεσως επομενη χρονια απο την τελευταια χρονια του Μπουφον, ειναι λιγο τραγικο για μενα προσωπικα.

ΥΓ. Το τι λετε στο “νησι” μου ειναι παγερα αδιαφορο, και οπως πολλα ακομα που λετε στο “νησι”, μια μαλακια και μιση

Λες την Ατλετικο την περνουσε αν ειχε τον Ιγκουαϊν ε;

Δεν ξερω, αλλα αν ειχε την γιαγια μου και η γιαγια μου ειχε καρουλια, σιγουρα θα την περνουσε.

Θα σου πω ομως τι εκανε, κι οχι τι θα εκανε, αφου στα υποθετικα εισαι παντα πρωτος.

To 2015 ηταν η μονη ομαδα που απεκλεισε την Ρεαλ Μαδριτης του Κριστιανο Ροναλντο κατα την διαρκεια ολοκληρης της πενταετιας 2013-2018 στην Ευρωπη.

Το 2016 αυτοκτονησε με Μπαγερν και δεν ειχε κανεναν διαιτητη να της δωσει 2 πεναλτι και να την ξελασπωσει, οπως ειχαν αλλοι.

Το 2017 με Χιγκουαην απεκλεισε την Μπαρτσελονα και την Μονακο, που ειχαν αποκλεισει Παρι, Μαν Σιτι και Μπορουσια.

Το 2018 με Χιγκουαην απεκλεισε Τοτεναμ και αποκλειστηκε με εκεινο το πεναλτι στο 92’ στο Μπερναμπεου.

Αρα ναι, ειναι παρα πολυ πιθανο να ειχε αποκλεισει την Ατλετικο με τον Χιγκουαην. Ισως γιατι μπορει να μην ειχε χασει με 2-0 στην Ισπανια στο πρωτο ματς, σε ενα ματς που θα μπορουσε να εχει ληξει και 4-0 υπερ της Ατλετικο.

never dissapoints

Τρέλανε μας αζαξ

2 Likes

Ωραίο το CL φέτος.

1 Like

Μπαρτσελόνα κλάσεις ανώτερη από Μαν. Γιου. Εύκολο 3-0 σε συντηρητικό παιχνίδι.

Στο άλλο πρώτη φορά στην ζωή μου χάρηκα αποκλεισμό Γιουβέντους. Η οποία κάνει την χειρότερη χρονιά της συνολικά εδώ και τουλάχιστον 5 χρόνια. Διόλου τυχαίο.

Σβηστη η μπαρτσα, ουτως ή αλλως εμεις η υπερβαση με Παρι που καναμε ηταν αθλος, η διαφορα κλασης κ παικτων ειναι πολυ μεγαλη…αντε καλοκαιρι να φυγει η σαβουρα -κι αν εχουμε σαβουρα λεει- να χτισουμε σιγα σιγα μια γιουναητεντ καλυτερη κ πιο ανταγωνιστικη τα επομενα χρονια… μπαρτσα ομως πολυ δυνατη κ ωραια μπαλα, σοβαρη ομαδα κ βγαζει σιγουρια στο παιχνιδι της.

Αλλα αγιαξ μια τελειοτητα, δυο κλασεις πανω απο αυτη τη θλιψη που λεγεται Γιουβεντους- που επανεκαμψε σε αηδια προσφατα με τα καραγκιοζιλικια του Μπονουτσι κ την σταση της γενικοτερα στο θεμα Κην-…β μερος ειδικα που δεν ειχε κεντρο, αν δεν ηταν σε μερα ο Σεσνι θα μετρουσαν πολλα… αγιαξ απο αλλη εποχη κ μπαλα που εχουμε να δουμε πολλα χρονια σε τετοιο επιπεδο, μακαρι να παει μ μπαρτσα τελικο να δουμε ματσαρα!

Κριμα κ παλι που ειναι μαλλον η τελευταια χρονια που θα δουμε αυτον τον Αγιαξ πριν τον σκισουν οι πολυεθνικες το καλοκαιρι

2 Likes