Champions League 2018-2019

Το ότι μου απαντάς μονίμως με υποθετικά επιχειρήματα για το τι θα έκανε και πως θα ήταν ο Ροναλντο αν αυτό κι εκείνο, πως να το εκλαβω? Αν θέλεις να κανεις σωστή υποθετική σύγκριση, βάλε τον Κριστιάνο στην Αργεντινή με όλα τα κακά της καταραμένης αυτής ομάδας και βάλε τον Μεσι στην Πορτογαλία, να δούμε ποιος θα έπαιρνε το Κόπα Αμερικα και ποιος το Euro.

Τέσπα, αν εσύ θεωρείς τον Κριστιανο καλύτερο ποδοσφαιριστή από τον Μεσσι, τι να σου πω… Περαστικά? Τώρα βγάλαμε και ότι βάζει γκολ επειδή τον μαρκαραν με τα μάτια τον κοντό. Το ότι όταν παίζει στην Αργεντινή έχει όχι 2 αλλά 4 πάνω του σε κάθε επίθεση… Ε το αγνοούμε φυσικά :stuck_out_tongue:

Τέλος πάντων. Σου απάντησα σε αυτά που έγραψες. Εσύ τον βλέπεις ως τον Σωτήρα τον Κριστιάνο. Εγώ βλέπω ότι ως τώρα έχει 4 γκολ στο φετινό Τσαμπιονς Λιγκ. Το προχθεσινό είναι κυριολεκτικά το πρώτο καλό του ματς με την Γιουβέντους στην Ευρώπη. Θα δούμε πως θα πάει. Για μένα δεν υφίσταται καν σύγκριση. Ο Μεσι είναι απλά πολύ ανώτερος ποδοσφαιριστής, κι ας τελειώσει την καριέρα του με λιγότερα τρόπαια

Έλα
Μωρή
Γιούβε!

συγνώμη είμαι ξεκάρφωτος…

2 Likes

Όλοι παρακαλάνε για Πόρτο τώρα ή μου φαίνεται;

Liverpoll - Man United
Ajax - Tottenam
Barcelona-City
Juve-Porto

Ετσι τα θελω

Btw το δεύτερο είχε βάλει, με κεφαλιά μάλιστα. Το πρώτο το είχε βάλει ο Ετό.

1 Like

Επισης στον τελικο του 2006 δεν επαιξε γιατι ο ντελ ορνο της τσελσι ηθελε να του κοψει την μπαλα, οχι γιατι δεν τον βαλανε.

1 Like

Στο επόμενο ματς είχε τραυματιστεί (το έψαξα τώρα φυσικά, δεν το θυμόμουν :grin:), όχι σε αυτό που ο γιδο-ντελ Όρνο τον είχε χτυπήσει.

1 Like

Έχει κυκλοφορήσει φωτό που έχει και καλά τα ζευγάρια των 8
Λίβερπουλ-Αγιαξ
Γιουβεντους-Πορτο
Γιουνάιτεντ-Τοτεναμ
Μπαρτσελόνα-Σιτι
Για να δουμε…

Αμα γινει δευτερη χρονια σερι κατι βρωμαει πολυ ασχημα. Και οκ περσυ ηταν στους 4, πες μπορει να το πετυχει στην τυχη ο αλλος, τωρα μιλαμε για πολυ μικροτερη πιθανοτητα…

Στήνεται τελικός Γιουβέντους - Σίτι? Δεν θα εκπλαγω καθόλου αν γίνει…

Περσι αυτο που ειχε γινει ειναι οτι ειχαν ανοιξει στο σαιτ της Ρομα εισιτηρια για ματς Ρομα-Λιβερπουλ πριν την κληρωση και μετα η κληρωση εβγαλε ακριβως αυτο το αποτελεσμα.

Εγώ θέλω αυτά τα ζευγάρια.:sunglasses:

Λιβερπουλ-Γιουναιτεντ
Μπαρτσελονα-Αγιαξ
Σιτυ-Τοτεναμ
Γιουβεντους-Πορτο

Άκυρη η φωτό τελικά

Άγιαξ-Γιουβέντους
Λίβερπουλ-Πόρτο
Τότεναμ-Σίτυ
Μπαρτσελόνα-Γιουνάιτεντ

Και νικητής 1 με νικητή 3, νικητής 2 με νικητή 4.

1 Like

Δλδ Liverpool - Barcelona
City - Juve

Τελικός liverpool juventus ξυπνάει άσχημες μνήμες…

Πολυ δυσκολη κληρωση για εμάς πάντως, η Μπαρτσελόνα με την Σίτυ ήταν οι τελευταίες που ήθελα… αλλά τί να κάνουμε, η υπέρβαση έχει γίνει ήδη φέτος και σε πρωτάθλημα και κύπελλο και Τσουλου οπότε πάμε δυνατά και ότι βγεί, τουλάχιστον να τους κοντράρουμε όσο πάει και να γίνουν 2 ωραία ματς… αν εξαιρέσουμε τους 2 χαμένους τελικούς που και πάλι τότε είχαμε πολύ κατώρερη ομάδα και ειδικά στον 2ο ήταν τεράστια υπέρβαση που φτάσαμε -τον πρώτο με λίγη προσοχή στο α ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε προηγηθεί και who knows μετά, still ανώτερη η Μπαρτσελόνα και τότε-, θυμάμαι παλιά κάτι επικά 3-3 εντός και εκτός και τρομερές ματσάρες, μακάρι να είναι και φέτος έτσι και να σταθούμε αξιοπρεπώς απέναντι σε μια ομολογουμένως πολύ πιο έμπειρη και με βάθος ομάδα… μαλακία πάντως, κύπελλο αγγλιάς με άρσεναλ, καπάκι τσέλσυ και πάλι γούλβς εκτός αύριο, τσούλου με γιούβε ομίλους, παρί μετά, μπάρτσα τώρα, αλλαγή προπονητή και νοοτροπίας μέσα σεζόν, γενικά τίποτα δεν θέλει να μας κάνει τη ζωή πιο εύκολη φέτος :stuck_out_tongue: ! Αλλά αυτά χτίζουν και χαρακτήρα i guess για τις επόμενες σεζόν…

από τα άλλα ζευγάρια @@, Σίτυ πάει τελικό όπως το βλέπω -να μην πω εύκολα λόγω 8άδας και πίεσης αλλά είμαι στο τσακ :stuck_out_tongue: - , εικάζω να δούμε ωραία μπάλα στο Ajax - Juventus, μια ομάδα που παίζει καταπληκτικό και γρήγορο νεανικό ποδόσφαιρο vs της χειρότερης μπάλας που έχει δει ανθρώπινο μάτι τα τελευταία 2-3 χρόνια από ομάδα με τέτοιο μπάτζετ και επίπεδο παικτών… θα έχει ενδιαφέρον

Να δούμε πόσο εύκολη θα την κάνετε εσείς στη Σίτυ :stuck_out_tongue:!

Απλα κλαιω, το bias δεν εχει ορια.

Το ποδοσφαιρο που εχει παιξει η Γιουβεντους απο το 2013 μεχρι σημερα, συγκρινεται μονο με Real, Barcelona και τις Liverpool, Manchester City των τελευταιων 2 χρονων, και ο Αλλεγκρι θεωρειται ισως ο καλυτερος προπονητης αυτην την στιγμη στην Ευρωπη, μαζι με τον Γκουαρντιολα. Ενταξει, μπορει να μη σου αρεσει το τακτικο και αποτελεσματικο ποδοσφαιρο, τι να γινει τωρα.

Φετος παντως δεν παιζει οσο θεαματικα οσο τις προηγουμενες 5 χρονιες, λογω παραγκωνισμου του Dybala, που ειναι πραγματικα χαρμα οφθαλμου να τον βλεπεις να παιζει.

Οσον αφορα την κληρωση, βλεπω Γιουβεντους, Σιτι και Λιβερπουλ ευκολα, ειτε λιγοτερο ειτε περισσοτερο. Την φετινη Μπαρτσελονα δεν την εμπιστευομαι καθολου, δε θα εκπλαγω καθολου αν αποκλειστει απο την Manchester, την οποια βοηθησε πολυ η αλλαγη προπονητη. Βεβαια η Μπαρτσελονα δυσκολα θα της χαρισει 3 γκολ οπως της χαρισε η Παρι.

Το αντίθετο από την άλλη πλευρά, είναι πολύ πιθανό.

1 Like