Champions League 2020-21

Συγχαρητηρια στον καλυτερο σεντερ φορ του κοσμου

6 Likes

187825hp2 (1)

Τότε ήταν εξτρέμ, up your meme game

Ενταξει και τωρα βαζει γκολ μονο με πεναλτι, καλυτερα τοτε που τα εβαζε ως εξτρεμ

1 Like

Λίβερπουλ χωρίς τα 2 δωράκια δεν θα έβαζε γκολ ούτε σε 5 ημίχρονα. Ουπαμεκανό όαση διάνα πέτυχε η Μπάγερν.

Η Μπάρτσα μόνο για λύπηση. Δεν άξιζε κάτι παραπάνω και μάλιστα με αντίπαλο Εμπαπέ φωτιά.

Καλό ξεκίνημα στα νοκ άουτ με συγκινήσεις γκολ και θέαμα…

Υγ Καλό το ανέκδοτο με τα εκτός έδρας γκολ την ώρα που το ένα ματς το παίζεις στην έδρα της μιας ομάδας και το άλλο όπου τύχει…

Μα οι αγωνες δεν ειναι νοκ αουτ υπαρχουν επαναληπτικοι
Η εκτος αν εννοουσες κατι αλλο

Knockout phase νομίζω λέγεται απ τους 16 και μετά. Τεχνικά δεν έχεις άδικο απλά εγώ συνήθισα και τα λέω έτσι.

1 Like

Το ιδιο παιχνιδι ειδαμε?

Σχεδον μοιρασμενο το ματς, με την Παρι να δημιουργει 2-3 πιο μεγαλες ευκαιριες απο την Μπαρτσελονα συνολικα και αρα να κερδιζει δικαια, αλλα οποιαδηποτε νικη με διαφορα μεγαλυτερη του ενος γκολ ειναι αδικη για την εικονα του ματς για μενα.

Το 1-4 δε, μπηκε προφανως σε ενα σημειο που η Μπαρτσελονα πιεζε να μειωσει το σκορ σε μια αντεπιθεση απο αυτες που ειναι συχνα το αποτελεσμα οταν ρισκαρεις. Εκει ή 2-3 ή 1-4 θα γινοταν το σκορ. Ε εγινε 1-4. Το λες και εκδικηση για το 6-1 πριν λιγα χρονια παντως.

Απλα η Μπαρτσελονα δεν εχει εναν σεντερ φορ που να μπορει να εκτελεσει τις 3 απο τις 6 φασεις που του δοθηκαν οπως εκανε ο Μπαμπε, ο οποιος σταθηκε και τυχερος στο ενα γκολ.

Παρολα αυτα, το ενα γκολ που εβαλε η Μπαρτσελονα ηταν μουφα, αφου δεν υπηρχε κανενα πεναλτι. Ισως επρεπε να σκοραρει σε αλλες φασεις, αλλα αυτο ηταν αρκετα γελοιο σφυριγμα. Απορω πως δεν το πηραν πισω με VAR, o De Jong πεφτει ξεκαθαρα μονος του.

1 Like

Συμφωνώ για το πέναλτι αστείο που το έδωσε. Συμφωνώ και για το σκορ ήταν λίγο άδικο με βάση την εικόνα.

Αλλά η Μπαρτσα είναι για λύπηση. Κουμαν ανύπαρκτος, άμυνα για γέλια, ξεπερασμένοι παίχτες όπως Μπουσκετς κ Πικε(στα ντουζενια τους μια χαρά παιχταράδες έτσι), κάτι ντελικάτα παιχτακια που αμφιβάλω αν γίνουν τοπ κλας και πότε (Τρινακο, Ντεστ, πουιγκ, Πεδρι), έναν επαγγελματία παίχτη video game πάρα ποδοσφαιριστη(ντεμπελε) και τον κοντό απελπιστικά μόνο του

Κακα τα ψέματα φαίνεται από την εικόνα της Μπαρτσα πως αν έβρισκε σοβαρό αντίπαλο θα την ξεφτιληζε. Και να μην το έκανε η παρι τώρα θα το έκανε στο Παρίσι η αν περνούσε στον επόμενο γύρο ο διασυρμός περίμενε.

Ο Μεσι στην ίσως τελευταία χρόνια του στο κλαμπ θα μείνει κατά 95% ατιτλος. Οπότε δεν νομίζω 2-3 φάσεις και ένα ολίγον άδικο σκορ να σώζουν την μπαρτσελονα.

Ο Πεδρι μου αρεσει παρα πολυ ως παικτης. Νομιζω ειναι περισσοτερο θεμα προπονητη η εικονα της Μπαρτσα. Δηλαδη εχουμε δει μετριους παικτες, εως και ταγαρια, να κανουν καριερα σε μεγαλες ομαδες γιατι τους αξιοποιει ο προπονητης σωστα.

Τωρα αυτο για σοβαρη αντιπαλο οκ, πως να το σχολιασω? Η Παρι ειναι εδω και 10 χρονια μια απο τις καλυτερες ομαδες της Ευρωπης, και τα τελευταια 5 χρονια τοπ πενταδα ανετα. Επισης, ποτε μα ΠΟΤΕ δεν εχω βγαλει συμπερασμα για μια ομαδα απο εναν αγωνα, και με εντυπωσιαζει οταν γινεται κατα κορον σε παρομοια τοπικ. Ενιοτε 3 φασεις αλλαζουν την ροη ενος αγωνα, και απο εκει που επι μηνες μιλουσαμε για ομαδαρα μετα μιλαμε για καφενειο, ή και το αντιθετο. Δεν δυναμαι να δω ετσι το ποδοσφαιρο προσωπικα, και να κρινω μονο εκ του αποτελεσματος, γιατι εχει πολυ περισσοτερο nuance το αθλημα απο την λογικη “οποιος κερδιζει ειναι ο καλυτερος”, το οποιο αν ειναι ΕΝΑ αθλημα στον κοσμο για το οποιο δεν ισχυει κατι τετοιο, ειναι το ποδοσφαιρο. Και αυτη ειναι και η μαγεια του.

Απο κει και περα συμφωνω οτι ειναι λυπηρο για τον Μεσσι, αλλα το ψιλογνωριζαμε οτι αυτη η χρονια ειναι χαμενη. Για μενα θα ειναι εκπληξη αν δεν κανει το ρηπητ η Μπαγερν στην Ευρωπη, και στην Ισπανια βλεπω Ατλετικο.

1 Like

Το ειδες τελικα το ματς στο Καμπ Νου, εστω και μετα απο σχεδον δυο χρονια; Καλλιο αργα παρα ποτε!

1 Like

Το ειδα δυο ωρες μετα.

Το ματς που δεν ειδες εσυ και δεν εχεις δει ποτε γιατι σου ειπε ο Καισαρης πως ηταν, το ειχα δει απο τοτε.

2 Likes

Ή και τα δύο ματς σε άλλες έδρες, μια χαρά μπορεί να γίνει κι αυτό. Ας το καταργήσουν για φέτος, δεν έχει κανένα νόημα.

1 Like

Εμένα μου κάνει εντύπωση ότι δόθηκε αυτό το πέναλτι. VAR δεν υπηρξε; ανύπαρκτο, μόνος του έπεσε.

2 Likes

Πραγματικά, ανύπαρκτο. Για κάτι τέτοιες σαπίλες υποτίθεται ότι μπήκε το VAR.

Ρε σεις από πότε η ποδιά έγινε επίσημος όρος και τον χρησιμοποιούν οι σπήκερς, “ο Ικάρντι με την ποδιά” λέει ο άλλος.

Ελπίζω να μπουν και τα “μύτο”, “καραβολίδα”, “μπούμι”, “δε στρέχει” και πριν τον αγώνα οι ομάδες να χωρίζονται με ποδαράκια

1 Like

Πήγε το κοράκι να ξεκινήσει νέο έπος εχθές αλλά δε του κάτσε.

Πικέ: “Μία γαμ…η μεγάλη κατοχή, γαμώτο”.

Γκριεζμάν: “Ηρέμησε, μην ουρλιάζεις, το μ… της μάνας σου”.

Πικέ: “Όχι, το μ… της δικής σου μάνας, υποφέρουμε και τρέχουμε σαν τρελοί”.

Όχι μάνες ρε μλκες!

2 Likes