Champions League 2021-2022

Πάντα απορούσα πώς (και αν) συνέρχονται τερματοφύλακες με τόσο κακές εμφανίσεις όπως η χθεσινή του Rulli, σε τόσο κρίσιμα παιχνίδια μάλιστα. Μα και αυτός, 3 στα 3, ρε φίλε;

Το πρώτο πραγματικό «μνημείο», κάτω από τα πόδια, στην «κλειστή» γωνία, ένα ξερό σουτ που μέχρι και μπλοκάρισμα γινότανε. Κάτι τέτοια τρώγαμε/-νε κάποιοι στο τσιμέντο του προαυλίου του σχολείου και δεν επιλέγονταν ξανά από τους πρώτους κατά τη διαδικασία επιλογής από τους 2 αρχηγούς.

Το δεύτερο, επίσης «ομορφιά», αλλά άντε, ας δεχτούμε το ελαφρυντικό του εξ επαφής και της υποψίας που υπήρξε για offside. Ωραιότατη, βέβαια, η breakdance φιγούρα του keeper, πάλι κάτω από τα πόδια και ας μην κάνουμε γαργάρα το ότι η μπάλα πάει ακριβώς επάνω του, με ακρίβεια laser.

To τρίτο είναι το αγαπημένο μου. Έξοδος Μεσολογγίου, τσαφ και ελαφρύ joking επιστροφής, ώστε να δούμε από καλή θέση το πλασεδάκι στην κενή εστία. Κάργα ελληνικό το γκολάκι αυτό.

Κρίμα για την ομάδα και την προσπάθειά της (του πρώτου ημιχρόνου τουλάχιστον).

1 Like

Ο Asenjo ειναι τραυματιας ή εχει πεσει κι αυτος; Δεν ξερω γιατι παιζει ο Rulli φετος αλλα περυσι που ηταν αναπληρωματικος και επαιζε μονο στα κυπελλα το ειχα πει οτι ειναι κακος τερματοφυλακας. Στα ματς με την Αρσεναλ συγκεκριμενα ηταν πολυ ασταθης και η αμυνα του τον γλιτωνε συνεχεια

Προτιμω ρεαλ για τελικο και οχι δυο αγγλικες ομαδες.Ο κλοπ πιστευω θα το σηκωσει,ο ρουλι εκανε μαλακιες,για εναν τερματζη ειναι το χειροτερο πνηξιμο να τρωει τη μπαλα κατω απο τα ποδια.

Αυτο μου εκανε κ την μεγαλυτερη εντυπωση στο ρηπλει. Η νωχελικοτητα του στον γυρισμο

1 Like

Για πείτε προβλέψεις για σήμερα, πως το βλέπετε το ματς? Εγώ δεν μπορώ να φανταστώ πως η Σίτι δε θα βάλει 3 μπαλάκια

Πολλά γκολ, σίγουρα ένα τουλάχιστον από μπενζεμα και σίγουρα τρελό σκορ όπως το πρώτο. Τώρα που θα κάτσει η μπίλια δεν ξέρω αλλά θα ποντάρω στη Σίτι

Θα πω αυτο που ειπα και στο πρωτο ματς, οτι η λογικη λεει Σιτι, εκτος κι αν δειξει την τεραστια του κλαση ο Μπενζεμα.

1 Like

Αγγλικός τελικός όμορφα και ωραία

Έχει και δεύτερο ημίχρονο

2 Likes

Ρε μλκ Walker νισαφι πια!

Μέσα έπεσα ότι θα μπουν πολλά γκολ πάλι :stuck_out_tongue:

Όπως το ειπα Αγγλικός τελικός, άξιζε στην City να περάσει

Το παίρνω πίσω :rofl::rofl::rofl:

ααααααααααχαχαχαχ

Έλα εντάξει δεν γίνονται αυτά.
Μιλάμε ξεκάθαρα για βουντού και μαύρη μαγεία πια.

1 Like

βιαζεσαι μαν :joy:

Γίνονται, κοιμούνται της City δεν υπάρχουν στο γήπεδο τώρα

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ!

Γτ δεν με αφήνει να γράψω;

Εδιτ: Με άφησε. Μόνο ποδόσφαιρο.-

4 Likes

Τι είναι η μπάλα άμα θέλει ε; 0-1 δεν φαίνεται αντίδραση στον ορίζοντα, χάνει 2 απίστευτες ευκαιρίες ο Γκριλις για 0-2 και από το πουθενά σε 2 λεπτά 2-1.

Αυτό είναι το πραγματικά φοβερό, η Ρεάλ φαινόταν πως είχε σβήσει, δεν έδειχναν καν να το πιστεύουν. Για άλλη μια φορά, λοιπόν, αποδεικνύει το ποδόσφαιρο γιατί είναι ο Βασιλιάς.

Στην παράταση όλα ανοιχτά, νομίζω θα ξυπνήσει η Σίτυ και θα το καθαρίσει αλλά για να δούμε.