Champions League 2021-2022

Αυτό. Τίποτα άλλο. Και για να ευλογήσω τα άσπρα γένια μου, ξέρω. Κι ο @jonkyr ξέρει ότι ξέρω. Κι εγώ ξέρω ότι ξέρει κι ο @jonkyr.

Και ναι, υπάρχουν πέντε γαμημένα πράγματα στον αθλητισμό που ξεφεύγουν από τη λογική…
Και δεν πάω σε καφενεία.

1 Like

υπαρχουν βαριες φανελες,η μια ειναι της ρεαλ

1 Like

Επίσης ο Θεός της Ελλάδας μας έδωσε το euro το 2004.

8 Likes

Ελπίζω και σε ίδια κατάληξη :smile:.

Η χρονιά του Μπενζεμά φέτος είναι ακόμα πιο μυθική. Έχει κάνει ρεκόρ καριέρας στα 35 του, με 48 γκολ σε 50 ματς μέχρι στιγμής. Και παίζει και μοναδικός επιθετικός ουσιαστικά ε.

Ε ναι, κάπως έτσι είναι. Θέμα ψυχολογίας, είτε θετικής για σένα, είτε αρνητικής για τον αντίπαλο.

Εννοείς με τύπους που βγάζουν 1.000.000 € τον μήνα και δένουν πρώτα το δεξί κορδόνι και μετά το αριστερό για γούρι :smile:;

1 Like

:rofl: Ή για εκείνους που έχουν πτυχείο πανεπιστημίου και απλώς επέλεξαν να ακολουθήσουν το όνειρό τους. Ναι, υπάρχουν διάφορες κατηγορίες αθλητών. Στο γήπεδο όμως, όλοι την ίδια φανέλα βλέπουν απέναντί τους :wink:

Δεν σε επιασα, αλλα παλιοτερα εβρασα για εμενα. Μυρισα, κατι ξερω απο μπαλα πια. Και δεν εννοω αγωνιστικα. Για αλλους φοβαμαι :smiley: Μπλακ μεταλ δεν ακουω, σκιαζομαι.

1 Like

Βγάλε και το ‘98 που τα τελευταία χρόνια έχει προκύψει συζήτηση ότι το γκολ του Pedja ίσως είναι offside.
Βγάλε και το 2014 που ο Ramos ισοφαρίζει στο 93’. Μήπως κράτησε παραπάνω καθυστερήσεις;;; Δε θυμάμαι πόσα λεπτά έδωσε, ήμουν μέσα στο γήπεδο και πανηγύριζα σαν τρελός.
Τι μένει; 2000 και 2002. Ε κάτι θα έχουν κι αυτά δε μπορεί.

3 Likes

3 Likes

Ότι είναι δρεπάνι ο Κασεμίρο, το ξέρουμε όλοι, ότι Λιβερπουλιανς θα εστίαζαν σε αυτό ήταν φραγμένο. Προφανώς έπρεπε να είχε φάει κόκκινη ο Κασεμίρο, αλλά ημιτελικός ήταν, δε υπάρχει λόγος να χαλάσει το παιχνίδι. Το ότι έδωσε 3’ καθυστερήσεις όμως πρώτα και μετά το έληξε προτού συμπληρωθούν (με ενδιάμεσες καθυστερήσεις επιπλέον) και μάλιστα χωρίς να έχει βγει η μπάλα έξω, ε κάνει λίγο biased το διαιτητή.

Follow me for more relationship advice

Δεν ξέρω που έβλεπες το παιχνίδι, αλλά στην Cosmote, 2 φορές ο σπίκερ είπε “Η Μάντσεστερ…” και εννοούσε τη Σίτι.

Τυχαία παραδείγματα από confirmation bias επιστημονικά άρθρα 1, 2, 3, ελπίζω οι άνθρωποι αυτοί να καταλάβαιναν από μπάλα πριν δημοσιεύσουν

1 Like

Πόσο ζυγίζει αυτή η άσπρη φανέλα;;; Πόσο;;;

Θα δούμε έναν ονειρεμένο τελικό.

Οι “Λιβερπούλιανς” δεν εστίασαν κάπου, απλώς σου πρότεινα κάτι πιο legit για να κλάψεις που ο Πεπ δε θα έχει την ευκαιρία να βάλει την καλή του εντεκάδα στον τελικό και να μας δείξει πόσο ΠΟΛΥ καλύτερη ομάδα έχει από τα 9 δευτερόλεπτα που έκοψε ο διαιτητής από τις καθυστερήσεις.

Το ίδιο πράγμα λέμε ρε, εντοπίζετε κατευθείαν τα σημεία που μπορείτε να κλάψετε, και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που δίνετε συμβουλές και σε άλλους! Το knowledge transfer αυτής της ομάδας είναι το κάτι άλλο, μπράβο Κλοπο

1 Like

Προς το παρόν, κλάψε :stuck_out_tongue:

Αλητεία, έκοψε 9 δευτερόλεπτα από τις καθυστερήσεις :face_with_monocle:

Δεν αντιλέγω.

Αυτό, όμως, δεν αναιρεί α) το ότι οι εν λόγω παραμένουν οι κομπάρσοι της πόλης, και β) το ότι έφυγαν αρκούντως μπουκωμένοι.

1 Like

Ας μιλήσουμε το Σάββατο κατά τις 12 γι’ αυτό.

Ωραία, άρα τώρα πάμε σε αυτό που είπα. Δε θα άλλαζε πιθανότατα τίποτα, αλλά και στο 89’ η Ρεάλ να περάσει έδινε 101, όπως ενημερωθήκαμε παραπάνω. Γιατί κόβεις τις όποιες πιθανότητες? Ή μήπως έπρεπε να είναι υπεράνω η Σίτι, γιατί είναι 9 δευτερόλεπτα και έφαγε 3 γκολ? Τι λογική είναι αυτή?

Για το β) ναι, για το α) ας πούμε ότι συμφωνώ, αλλά δώσε λίγα χρονάκια ακόμη, μπάλα είναι και γυρίζει

1 Like

Δεν θα άλλαζε κάτι στις καθυστερήσεις πιθανότατα, αλλά ήταν τέρμα αστείο έτσι όπως το έληξε.Τα μισά λεπτά ήταν κάτω ο Μιλιτάο έτσι και αλλιώς.Έναν διαιτητή πως σφυράει τον βλέπεις από τα πρώτα λεπτά τι θέλει να κάνει.Δε χρειάζεται να δώσει μεγάλη ψευτιά.Όσοι έχουν παίξει ακόμα και στην μικρότερη κατηγορία καταλαβαίνουν τι εννοώ.Τα φαουλάκια για το ρυθμό, οι βουτιές έξω από την περιοχή, ακόμα και το πως μιλάει σε στέλεχος κάθε ομάδας.Στο Μπερναμπέου η Ρεάλ θα έχει πάντα το 51-49 (και παραπάνω).Και το έχει ‘κερδίσει’ αυτό με την ιστορία της.Μιλάμε ουσιαστικά για το μεγαλύτερο κλαμπ στον πλανήτη έτσι? Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι η μπάλα και έτσι αποκτούν και μεγαλύτερη αξία κάτι νίκες σε δυνατές έδρες κλπ.

2 Likes

Η λογική είναι ότι διαμαρτύρεσαι για κάτι τελείως ασήμαντο, αυτή είναι. Αυτά τα 9 δευτερόλεπτα κατά 99% δε θα άλλαζαν τίποτα.

Lol, love it. Την επομενη φορα που θα δω μπαλιτσα, θα διαβασω κι αλλες μελετες σαν αυτες που εστειλες :stuck_out_tongue: Θενκς.

Ένα λίγο πιο ποδοσφαιρικό σχόλιο. Τι παιχτάρα αυτός ο Καμαβινγκά! Τρελό ταλέντο και φαίνεται να ξέρει και μπάλα, δεν είναι απλά τρεχαντήρι. Όσο τον έχω δει στο CL, είναι αλλαγή-game changer.

3 Likes

Δε διαμαρτυρήθηκα, είπα αυτό που είδα. Θα περίμενα πάντως να το καταλάβαινε καλύτερα ένας ρομαντικός του ποδοσφαίρου, φαντάζεσαι να έβαζε γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο η Σίτι? Δε θα ήταν ωραία ιστορία?

Βασικά το είπα, γιατί αν δεν ήξεραν τότε παίζει να έχουν κάνει λάθος στις μελέτες τους :stuck_out_tongue: