Champions League 2021-2022

Λυπάμαι για τον πόνο σου. Η αλήθεια είναι ότι η τεσσάρα είναι ακόμα αρκετά πρόσφατη.

Μπα, δεν ειμαι οπαδος, απλα φαν. Αν γινοταν να διαλυθει και η Γιουβεντους μαζι με την Θλιβερπουλ και μερικες ομαδες ακομα, δε θα ειχα κανενα προβλημα. Εσας σας καιει η καρδουλα σας για τον κοκκινο συρφετο, τι να γινει τωρα.

Για κατι τετοιες στιγμες αξιζει να βλεπει κανεις μπαλα ακομα.

2 Likes

Έχουν περάσει 2.5 χρόνια, αλλά όλοι ξέρουμε ότι ο χρόνος κυλάει διαφορετικά για τους Λιβερπούλιανς

1 Like

Όποτε σε συμφέρει φαν δηλώνεις. Κάτι σου έχει κάνει η Λίβερπουλ και πονας

Δε δηλωνω φαν οποτε με συμφερει, δηλωνω φαν καθε φορα που καποιος οπαδος μιας αλλης ομαδας κρινει εξ’ιδιων και με αποκαλει οπαδο. Επισης, δεν εχω δηλωσει ποτε οπαδος της Γιουβεντους. Ισως να ημουν πριν 25 χρονια ξερω γω που ημουν μικρος. Εδω δεν ημουν καν φαν οσο ειχε τον Κριστιανο στο ροστερ και προτιμουσα να χανει μπας και ξεκουμπιστει, οπως και εγινε, θα ειμαι και οπαδος?

Δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις πως δε με ενδιαφερει καμια ομαδα απολυτως στον βαθμο που σε ενδιαφερει η κωλοομαδα σου, και πως η πωρωση αυτη με μια ομαδα ειναι για μενα πληρως ανθυγιεινη. Αν μπορεσεις να το καταλαβεις αυτο, ισως και να μπορεσουμε να μιλησουμε. Αλλα οπως και οι θρησκειες, οι φανατισμοι με ομαδες ειναι το οπιο του λαου.

Άλλος ο παλιός πόνος, άλλος ο καινούργιος. Ο παλιός είναι αυτός:

gerrard

luis-garcia

Ο καινούργιος απλώς μάλλον έφερε στην επιφάνεια τον παλιό. Τι να κάνεις, τα τραύματα αυτά δεν κλείνουν εύκολα όταν δεν είσαι οπαδός!

Ότι να ναι λες για ακόμα μια φορά. Δεν μπορείς να γνωρίζεις άν εγώ φανατιζομαι η όχι γιατί απλά δεν με ξέρεις δεν ξέρεις και τι τρόπο εγώ υποστήριζω την ομάδα μου. Αν εσύ θεωρεις το υποστηρίζεις μια ομάδα, ένα κόμμα πάντα σε λογικά πλαίσια είναι όπιο τότε κάνεις λάθος… Επίσης μιλάς για φανατισμό όταν λες την δικιά μου ομάδα κωλομάδα και θέλω να εξαφανιστεί να μην υπάρχει… Σοβαρεψου πρώτα και μετά σχολίασε

1 Like

Πόσο ισχύει. Τα περαστικά μου στην μούμια τον Πέρεθ και στους υπόλοιπους που θέλουν σούπερ λιγκ

1 Like

Μια φορά ανά 15 χρόνια καλά είναι

1 Like

Δεν υπαρχει κανενας πονος, μη λεμε τα ιδια και τα ιδια. Η ομαδα σου ειναι σιχαμενη, δεν θελει πολλες εξηγησεις. Ειναι ο Ολυμπιακος της Αγγλιας, που κερδιζει με το “στανιο”. Μπονους σιχαμαρας η ολη φαση “you ll never walk alone” που ειναι για γελια. Το αστειο ειναι πως ειναι παγκοσμια η φαση των οπαδων Θλιβερπουλ. Ακομα κι εδω στη Νεα Υορκη νομιζουν οτι ειναι ξεχωριστοι, κι αν τους ρωτησεις για οποιαδηποτε αλλη ομαδα ειτε αλλης χωρας ειτε της Αγγλιας, δεν ξερουν χριστο…

Βαλε 30 τζιφακια ακομα, αδιαφορα μου ειναι ολα :stuck_out_tongue:
Δεν ποναω για καμια ομαδα εδω και πανω απο 20 χρονια.
Η εφηβεια ειναι περιεργη φαση, απο κει και υστερα… ενα αθλημα ειναι, ποσως με ενδιαφερει

Μιλαω παθιασμενα γιατι με ενοχλουν οι ομαδες - επιχειρησεις που καταστρεφουν το ποδοσφαιρο αγοραζοντας ολους τους καλους παικτες, και σε αυτο δεν αποτελει εξαιρεση ουτε η Γιουβεντους ουτε καμια αλλη. Κατα τα αλλα καλο θα ηταν να μην αναλωνομαστε σε τετοιες κουβεντες με ανουσιες απαντησεις επειδη ειπα την ομαδα σου την καριολα της Ευρωπης. Μπορεις απλα να το προσπερασεις αν δεν εισαι φανατισμενος, κι εσυ και οποιοσδηποτε αλλος. Κουρασατε χωρις λογο, ουτε μια κουβεντα δε μπορουμε να πουμε πια, οκ φτανει το καταλαβα, you can’t let it go αλλα προσπαθηστε εστω λιγο.

1 Like

Σε αλλα νεα, καταπληκτικο βιντεο για τον Τουχελ, που πραγματικα ελπιζω να γινει ακομα καλυτερος στο μελλον. Παρα πολυ συμπαθης προπονητης, και χαρηκα που κερδισε περυσι τον τιτλο.

Πραγματι, το καταλαβαμε.

Όποιος πιστεύει ότι υπάρχουν ομάδες-μη επιχειρήσεις, ζει σε άλλο γαλαξία. Αλλιώς είναι Αργοναύτης, Πολυκράτης ή Ανθέμους Γαλάτιστας, που κι εκεί συζητιέται για το τι συμφέροντα υπάρχουν.

Το ότι οι μεγάλες ομάδες ξυπνάνε πάθη σε κομπλεξικα μυαλά είναι επίσης γνωστό τοις πάσι.

Κι εγώ τα έχω ξεπεράσει αυτά, αλλά επειδή έπαιξα μπάσκετ στα παιδικά του Πορφύρα στα 1985-86, Φοίνικα γαμιεσαι και να διαλυθείς.

1 Like

Πόρφυρας, Φοίνικας ρε, αυτά είναι …χρόνια έχω να κάνω αυτή την φανταστική διαδρομή Πειραιάς - Φάληρο παραλιακά…

Μπράβο ρε τοξικέ.

1 Like

Ε ναι το ίδιο η Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπάγερν με το Αιγάλεω και την Σαλερνιτανα. Ίδιου μπατζετ κτλ.

Μην ασχολείσαι.μιλαμε για φαινόμενο

1 Like

1 Like
  • Εγώ δεν θα κάτσω τοίχος;
  • Εσύ κοντέ ξαπλώνεις!
3 Likes

Μίλας για την ομάδα μου. Σου απαντάω χωρίς φανατιλικη χωρίς τίποτα… Και επειδή φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται και ειδικότερα για την Λίβερπουλ και τους οπαδούς της. Κάτσε ψάξε η κάτσε ρωτα κανέναν μην πετας μαλακίες έτσι… Έχοντας παει στο Λίβερπουλ και για δω την ομάδα αλλα και λόγω δουλειάς , αυτό που συναντάς είναι απίθανο για αυτή την ομάδα είναι η καθημερινότητα τους η αγάπη που έχουν αυτοί οι άνθρωποι την πολη τους και την ομάδα τους. Ναι υπάρχει ακόμα έστω και λίγο ρομαντισμός το 2021 και ειδικότερα σε αυτούς τους ανθρώπους που τράβηξαν τα πάνδεινα με την τραγωδία στο Χίλσμπορο. Καλο ειναι είσαι ενημερωμένος…
Όσο αφορά την γνωστή καραμέλα παίρνουν όλους τους καλους παιχτες και καταστρέφουν το ποδόσφαιρο , εγώ δεν βλέπω καμία καταστροφή εσύ μάλλον ζείς στον κόσμο σου η σε αλλο πλανητη. Συγκεκριμένα για την ομάδα μου φέτος δεν πηρε παιχτες ουτε καν τους καλύτερους γιατι δεν είναι η νοοτροπία της έτσι αλλά είπες να πεις την μαλακία σου ξανά. Φέτος δώσαμε 40 εκατομμύρια για έναν παίχτη και αυτό ήταν… Πάντως αν είναι λες αυτά τα πράγματα καλυτερα δες άλλο άθλημα γιατί τόσες μαλακίες μαζεμένες πρωτη φορα βλέπω