Champions League 2022-2023

Δεν ηταν ακομα σκατογαυρος τοτε :stuck_out_tongue:. Επισης τη σαιζον με το γκολ του Τζεραρντ, η Λιβερπουλ λιγο μετα ειχε αποκλεισει και τη Γιουβεντους με γκολαρα Λουις Γκαρσια, αυτο πιστευω ενετεινε τα συναισθηματα :stuck_out_tongue:

1 Like

Είστε σίγουρα Έλληνας κύριε?

1 Like

Ποτε δεν ημουν σκατογαυρος συγκεκριμενα :stuck_out_tongue:

Οταν κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια, αυτα συμβαινουν… δεν σιχαινομαι την κωλοομαδα σου για κανεναν αλλον λογο απο την υπεροψια που δειχνει το management της, οι παικτες της, και οι οπαδοι της, η οποια γινεται ακομα πιο αστεια αν σκεφτει κανεις ποσο πεταμενη ομαδα ειναι τα τελευταια 30 χρονια. Σιγα μη νοιαστω για αγωνες που εχω ξεχασει πανω απο δεκαετια, μαλλον ο τσουκαλακος μεσα σου δε σε αφηνει να δεις τα πραγματα με αλλο πρισμα εκτος απο αυτο του οπαδου :smiling_imp: Ε ρε κακο που μας βρηκε, δεν τολμουσαμε να ριξουμε κανα κραξιματακι στην #thisisanfield μουφα, τωρα πρεπει να σεβομαστε και την Μπενφικαρα την υπεραρμαδα :sweat_smile: Πρεπει να εχω τεραστια δυναμη τελικα αν καταφερνω να σε μετατρεπω φανατικο οπαδο ομαδων μονο και μονο επειδη τολμησα να πω οτι εστησαν ενα ματς (ακομα γελαω με το 1-6 χθες)

Ναι, οσο πιο straight edge μπορω :stuck_out_tongue:

Το 4-0 που ανανεωσε τους ορκους μισους σου ηταν πριν 3,5 χρονια, λογικα το εχεις ξεχασει κι αυτο :sunglasses:

Πώς γίνεται να μην έχεις πάει σε καφενείο; Στο δεύτερο μισό της δεκαετίας του '90 πηγαίναμε ψιλοσυχνά σε καφενεία για να δούμε τα ματς στο Supersport (κυρίως τα ελληνικά ντέρμπι).

Εγώ πάντως που το είδα σχεδόν όλο το Μακάμπι-Μπενφίκα, νομίζω ότι τα 6 ήταν λίγα. Έχουμε δει στησίματα και στησίματα και το χτεσινό τουλάχιστον δεν φαινόταν για τέτοιο. Αλλά ακόμα και να έγινε δεν καταδίκασε κάποια ομάδα σε αποκλεισμό. Αυτοί που ήταν να περάσουν πέρασαν. Τώρα αν η Παρί κλαίγεται για τη 2η θέση με τέτοιο ρόστερ… έτσι κ αλλιώς δεν θα κάνει και τπτ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΛΑ (@QuintomScenario :smile:)

1 Like

Καλά και η Μπαρτσελόνα που έχει φανέλα δεύτερη σερί χρονιά στο Europa πηγαίνει.

Ενώ βλέπουμε ομάδες που δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη φανέλα (Μπριζ, Λειψία) να προκρίνονται στα νοκ άουτ.

1 Like

Η μύτη που έχουν σηκώσει όλοι οι σκουζερς από εκείνο το 4-0 ξεχνώντας τι είχε γίνει και στα 2 παιχνίδια, κάνει κάθε αποτυχία της Λιβερπουλαρας πιο γλυκιά.

1 Like

Θυμομαστε ρε. Κοιμηθηκε ο Θεος στο πρωτο και εληξε 3-0 κοντρα στην εικονα του ματς και στο δευτερο παιζαμε χωρις Σαλαχ και Φιρμινο.

Απλα το πρωτο ματς ισως καποιοι να το θυμαστε διαφορετικα :stuck_out_tongue:

1 Like

Άστο δεν βγάζεις άκρη με Τσουκαλάδες. Μιλάμε για τους χειρότερους οπαδούς του κόσμου. Έχουν φαντασιώσεις από το 2005 και μετά. Κοζμαρα εντελώς, κάθε νίκη τους είναι θρίαμβος και κάθε ήττα τους άδικη. Νομίζουν ότι στο πρώτο ματς άξιζαν την νίκη όταν ο Μέσσι τους είχε κάνει να βάλουν τα κλάματα. Τόσος ήταν ο πόνος που ακόμα τον κράζουν, παρόλο που προκρίθηκαν

2 Likes

Εγώ θυμάμαι το 2ο ματς που ο Μέσσι τους έβγαζε μόνους τους στο 1ο ημίχρονο και έχανε αυτά έχει βάλει 300 φορές. Το χειρότερο βέβαια για μένα ήταν που ο Ρόμπερτσον έκανε τον μάγκα στο Μέσι, αν υπήρχε όριο ετεροντροπής, πρέπει να το έπιασα τότε. Θα έλεγα ότι βρήκατε το δάσκαλο σας στον τελικό, αλλά ο Μανέ σημάδευε χέρια.

Ελπίζω την Κυριακή που έρχετε, να παίξουμε 1-8-1-1 (μπορεί να διαβάζει κι ο Τσάρτας το φόρουμ), να έχετε 97% κατοχή, 23 τελικές και να κερδίσουμε 1-0 με βαρ πέναλτι του Kane στο 88.

2 Likes

Τα σπάσε αυτός ο όμιλος την Τρίτη.
Εκεί σίγουρα δεν είχαμε στημένα.

Λίβερπουλ - Ρεάλ Μαδρίτης 🟣🇪🇸

🇩🇪🔴 Μπάγερν - Παρί Σεν Ζερμέν 🔵🇫🇷

🇩🇪⚪ Λειψία - Μάντσεστερ Σίτι 🔵🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

🇧🇪⚫ Μπρίζ - Μπενφίκα 🔴🇵🇹

🇮🇹🔴 Μίλαν - Τότεναμ ⚪🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

🇩🇪⚪ Άιντραχτ - Νάπολι 🔵🇮🇹

🇩🇪🟡 Ντόρτμουντ - Τσέλσι 🔵🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

🇮🇹⚫ Ίντερ - Πόρτο

Ώρα για εκδίκηση

Καποιοι θα μισησουν ακομα περισσοτερο τη Μπενφικα :joy:

1 Like

Μπα δε μας απασχολει ιδιαιτερα, θα αποκλειστει σε καποια φαση και θα γιορτασουμε.

Κοιτα να μη βαλεις τα κλαματα παλι για την Ρεαλ εσυ και εμεις καλα ειμαστε.

Πω ρε γκολάρα που έβαλε ο Νουνιεζ…

Πανεμορφο γκολ του Vinicius

1-1 στις μαλακίες οι τερματοφύλακες και 2-2 συνολικά ως τώρα

Εγώ βλέπω Νάπολι :stuck_out_tongue:

2 Likes