Champions League 2023-24

Ποια απ’ όλες? :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp:

Με έχει φάει η αϋπνία ακόμα ένα βράδυ ρε καλό μου έκανε που έγραψα έκθεση σαν να νυστάζω σιγά σιγά

Anyway εγώ προσωπικά θέλω να υπάρχουν διαφωνίες ειδικά σε τέτοια “ασήμαντα” θέματα όπως το ποδόσφαιρο γιατί εκεί είναι το ζουμί.

Μια απ’ την γ Ιαπωνίας που μου έχει μείνει από το μάνατζερ (σιγά μη στο δώσω στο πιάτο :smiling_imp::smiling_imp:)

1 Like

Φιρι φιρι το πηγαινε ομως για να του απαντησεις αυτο ακομα καλυτερα στο “ποια απο ολες”:

ΥΓ. Δες Miami - Philly γινεται καλο ματς

1 Like

Ούτε που το σκέφτηκα :joy:

Είδα λίγο πρώτη περίοδο και τα έπαιξα με το μπάσκετ που έπαιζαν. Αλλά για να το λες θα βάλω να χαζεψω λίγο

Του έχουν δώσει ποδήλατο για να πολεμήσει τα τανκς, αν δεν ανεβάσει το μπάτζετ ο ξυπόλητος σεΐχης δε μπορεί να λάμψει το άστρο του Πεπ

6 Likes

Πρώτη αναφορά σε “πόνο” εδώ:

Μην κλαίγεσαι μετά όμως όταν σου απαντάει κάποιος στο στυλ με το οποίο γράφεις ε :stuck_out_tongue:

1 Like

All in all, οι προημιτελικοί έτσι όπως είχαν βγει από την κλήρωση έδειχναν ότι θα ήταν καλά ντέρμπι και τελικά όντως έτσι ήταν. Οι τρεις από τους τέσσερις τελικά κρίθηκαν στο ένα γκολ και είδαμε και ωραία ματς. Θέλω να το πάρει η Μπορούσια από αυτούς που έχουν μείνει, αλλά δεν της δίνω ούτε 5% - αν μάλιστα θυμηθώ πώς έχασε πέρσι το πρωτάθλημα στη Γερμανία μόνη της, μπορεί να μειώσω ακόμα περισσότερο το ποσοστό.

Δυο ακόμα λόγια: τι ΦΩΣΤΗΡΑΣ ήταν αυτός από τη Μπάγερν που αποφάσισε να πουλήσει κοψοχρονιά τον Κρόος στη Ρεάλ, μιλάμε για τζιμάνι. Επίσης, δεν υπάρχει παίχτης Χάαλαντ εδώ και μήνες. Τέλος, τι τρολ είναι αυτός ο Αντσελότι, δήλωσε “όλοι πίστευαν πως ήμασταν νεκροί αλλά δεν πρέπει να θεωρείς νεκρή την Ρεάλ επειδή η Ρεάλ δεν πεθαίνει ποτέ”, ο τύπος υπηρετεί τον ρόλο τέλεια :joy:

2 Likes

Είπε και για τη συγκεκριμένη φάση πάντως.

Αλλά στο τέλος είπε εμφατικά ότι αυτή ήταν μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του, και είχε δίκιο. Με 11-11 και με 1-0 μπροστά, οι πιθανότητες ήταν συντριπτικά υπέρ τους.

1 Like

Εχοντας δει live τον Κρος, οταν εγινε η μεταγραφη του στη Ρεαλ ειπα οτι ηταν η πιο σπουδαια κινηση που μπορουσαν να κανουν, αφου τετοιο αμυντικο μεσο ειχε να δει απο τον Μακελελε. Ο τυπος δεν ειναι ανθρωπος, αλλα πολεμικη μηχανη που καθοδηγειται απο υπερυπολογιστη.

2 Likes

Τονι Κροος φανταστικος παιχταρας και υποτιμημενος. Απο τους 5 πιο σημαντικους παικτες της Ρεαλ τα τελευταια 10 χρονια, και σκεφτειτε τι ονοματα εχουν περασει. Μαζι με Modric, Benzema, Cristiano και Bale θα ελεγα, με αυτην την σειρα.

1 Like

Όχι αμυντικός μέσος βέβαια, θα έλεγα εγώ

Δεν θα διαφωνησω, μαλλον box-to-box με τη μπαλα που ξερει. Ομως αυτος ο τοιχος εχει παιξει στη Μπαγερν απειρες φορες σαν αμυντικος μεσος ή holding midfielder οπως λενε στο χωριο μου. Νομιζω και στη Ρεαλ, στο ξεκινημα. Σιγουρα εκει βρηκε απειρο χωρο για να δειξει ολο το μεγαλειο του σαν κεντρικος μεσος, αφου δεν ειχε τον ανταγωνισμο των χαφ της Μπαγερν, κυριως του Σβαινσταιγκερ. Οποτε δεν θα επιμεινω στις λεπτομερειες σχετικα με τη θεση.

3 Likes

Ισχυει, απλα η κλαση του τον κανει να φαινεται στο γηπεδο επιθετικος μεσος ή και playmaker ενιοτε.

2 Likes

Μα ναι, αυτο εννοω, γι’ αυτο διορθωσα με την επεξηγηση μου. Ειναι τεραστιος παικτης, στην καριερα του εχει παιξει σχεδον παντου στο κεντρο, σιγα που θα σκαλωνε να παιξει σαν δημιουργικος μεσος. Με καποιον τροπο -σιγουρα οχι σε στιλ- μου θυμιζει την εποχη που ο τεραστιος Πιρλο επαιζε στο κεντρο του γηπεδου και δεν εκανε τπτ αλλο απο το να γυριζει 180 μοιρες (υποδοχη απο αμυντικος-περιστροφη-πασα σε επιθετικο) και να μοιραζει ασιστ. Καπνιζοντας τσιγαρο ξερωγω και πινοντας εσπρεσακι ταυτοχρονα.

2 Likes

Δεν είδα κανένα ματς στους επαναληπτικούς, τώρα είδα τα highlights.

Μπάρτσα - Παρί, οκ έμεινε γρήγορα με 10 παίχτες η Μπάρτσα, επειδή είδα το πρώτο παιχνίδι ολόκληρο, η Παρί δεν είναι τόσο καλή ομάδα αν έπαιζε με 11 θα είχε περάσει χαλαρά, αν δίνεις φάουλ του Αραούχο δίνεις και το πέναλτι, για μένα δε δίνεις τίποτα απ’τα δύο.

Σίτι - Ρεάλ, μια φάση του γκολ, μια φάση του Ρουντιγκερ στο 105’, για τη Σίτι μέτρησα τλχστν 5 ευκαιρίες που λες πως δεν μπήκε γκολ, αν είσαι χειρότερος απ’ τον άλλον προσεύχεσαι να πας στα πέναλτι να κλέψεις το ματς.

Ντόρτμουντ - Ατλέτικο, ματσάρα φάνηκε, αν δεν είχε μπει το αυτογκόλ μπορεί και να τους έκαναν κανένα 5-0

Μπάγερν - Άρσεναλ, διάβασα ότι δεν παίξαν καλά οι φλώροι, αλλά δε μου φάνηκε στα highlights, νταξει μες στην Μπάγερν παίζεις, θα σου κάνεις φάσεις αλλά δεν είδα κάτι τρελό, ίσως ήταν απλά σούπα. Απ’ότι φαίνεται σιγά σιγά πιάνει και στους Άγγλους το μπάσκετ, τρελό block out του Rice στο γκολ

1 Like

Χαρίλαος 10 λεπτά στον ημιτελικό ήδη κάνει τα μαγικά του, τι παιχταράς είναι ρε πστ

Ανοιγω τηλεοραση (tab στον υπολογιστη δηλαδη προφανως) και με το που ανοιγω βλεπω την μπαλα να αναπαυεται στα διχτυα του Neuer. Και μετα βλεπω και το replay, και θαυμαζω την αψογη ασιστ απο τον Τονι Κρος. Τι πιο περιεργο να συμβει. Παραδοξως ειναι ο καλυτερος Γερμανος στο χορταρι :stuck_out_tongue:

Το παιχνιδι στην Γερμανια ειναι τουλαχιστον για 3-1 κανονικα, και με καποιον τροπο μολις εγινε το 2-2.

ΥΓ. Ποσο κατσικι αυτος o Kim.

Η πάσα του ρομπότ είναι με μοιρογνωμόνιο, αλλά ο Βίνι κάνει μία απίθανη κίνηση για να ελευθερώσει τον χώρο και ο Κιμ ακολουθει λες και ηταν ο μονος παικτης της Μπαγερν στο γηπεδο. Γκολαρα Σανε, φτηνο πεναλτι της Ρεαλ λες και θα περνουσε αναμεσα απο τρεις παικτες, αστειο πεναλτι της Μπαγερν, αλλα ο Κιμ ισως ηθελε να βλεπει τη φατσα του στα σαιτ και τις εφημεριδες αποψε. Αλλες φασεις δεν εχω δει, με εξαιρεση την αποκρουση του Νοϊερ στο σουτ του Κρος, οποτε δεν εχω αποψη.

Τι μάγια τους έχεις κάνει ρε Μπορούσια…

2 Likes