Champions League 2023-24

Μια χαρά πέναλτι ήτανε

Έφυγε ρε :stuck_out_tongue:

Θα ξαναμπεί ωρέ

Κάτσε θα τον έχω 20 ώρες στο Μιλάνο δίπλα, θα τον φτιάξω!

Καλά αυτό ίσχυε από το 2009 μέχρι το 2021 :stuck_out_tongue:

Μεγάλοι μπαλαδόροι κι αυτοί :stuck_out_tongue: Δεν έπαιζε αυτό που είχαν συνηθίσει, αλλά ο Βαλβέρδε είναι πολύ πολύ αξιόλογος προπονητής, τους πήρε 2 πρωταθλήματα, με +10 βαθμούς, στο ένα χάσανε το αήττητο για 1 παιχνίδι, απλώς ήταν άτυχος που κοιμήθηκε ο θεός 2 σερί χρονιές στο Τσου Λου

Καλά εντάξει, δε δίνεται αυτό το πέναλτι ποτέ, αλλά οκ τι να κάνεις, είναι λογικό οι μεγάλες ομάδες να παίρνουν σφυρίγματα όταν τα χρειάζονται

1 Like

Αυτό που δεν ίσχυε όμως ήταν ότι είχε πάντα την καλύτερη ομάδα

Το 2019 π.χ. σίγουρα δεν την είχε

Μα τι λες μωρέ, απλωμένη χερούκλα μες στη μεγάλη περιοχή; Βγάλε τα πετεινόγυαλα

Ναι αλλά στα 2 ματς μεταξύ Μπάρτσα και Λίβερπουλ, η Μπάρτσα ήταν καλύτερη, αυτό λέμε

1 Like

Πέντε χρόνια πάνε και αυτοί το θυμούνται καλύτερα κι από μένα :joy:. Πιστεύω επειδή ήταν η τελευταία πραγματική ευκαιρία του Μέσι για ΤσΛ, αλλά τι να κάνουμε, έπεσε σε καλύτερη ομάδα και αποκλείστηκε δίκαια.

Ο ίδιος κοιμήθηκε το 2019, μέσα στο παιχνίδι είναι και αυτά.

1 Like

Τεράστια Αλήθεια νο1.

Τεράστια Αλήθεια νο2.

Αν δίναμε σημασία στα πληγωμένα συναισθήματα οπαδών για το ποια ομάδα ήταν καλύτερη κι όχι στα συνολικά αποτελέσματα ολόκληρης της διετίας του Βαλβέρδε, τότε θα πιστεύαμε αυτούς που γράφουν εδώ μέσα, γιατί να ρωτήσω τυχαίο Καταλανο? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Τεράστια Αλήθεια νο3. και ισχύει για όλες, αλλά όταν παίρνει μουσαντενιο πέναλτι η Μπαρτσελόνα την μισούμε για μισή δεκαετία, όταν παίρνει η Λίβερπουλ όλα καλά “δίνεται αυτό παιδιά, γιουλ νεβερ γουοκαλον”

Τεράστια Αλήθεια νο4.

Μπα

Μπορεί να έπαθε διάσειση που τον χτύπησε o Ρόμπερτσον με το γόνατο, μετά με τα χέρια και δεν πήρε κόκκινη

Ξέχασα προχθές να ποστάρω γαμώτο, ήταν 15 χρόνια από το γκολ που έχω πανηγυρίσει περισσότερο στη ζωή μου, το 1-1 του Ινιέστα, να αρχίσουν τις κλάψες για τα 39 πέναλτι, ενώ ζήτημα να έχουν δει έστω και στιγμιότυπα από το ματς

1 Like

Μεγάλο κωλόπαιδο ο Ρόμπερτσον (Κούλα μ’ ακούς;;;;), σ’ αυτό θα συμφωνήσω

Εγώ νομίζω ότι ποτέ η Μπαρτσελόνα δεν ήταν η καλύτερη ομάδα, αν κέρδισε κάτι ήταν πάντα επειδή ουεφαμάφια κτλ.

1 Like

Ο ίδιος ο Βαλβέρδε ρε μπάμια :stuck_out_tongue:

Είναι τόσο αστείο που οι Λιβερπούλιανς δεν μπορούν να παραδεχθούν την ανωτερότητα του άλλου γενικά, μπορούσαν να πουν ότι “είμαστε χειρότεροι, και τους ρίξαμε 4 και περάσαμε” αλλά όχι, εκεί να επιμείνουν. Εντωμεταξύ, η Μπάρτσα μπορεί να κέρδιζε 0-3 στο ημίχρονο, αν ο Μέσι έβαζε αυτά που έχει βάλει 400 φορές ή οι υπόλοιποι, αρκεί να δει κάποιος τα highlights. Σε λίγο θα μας πουν ότι ήταν καλύτεροι και στον τελικό με τη Μίλαν το 2005 :stuck_out_tongue:

:joy: :joy:

1 Like

Τι έχεις χρειαστεί να πανηγυρίσεις κι εσύ ρε κακομοίρη

Το χάνεις λίγο στο μέτρημα αλλά δεν πειράζει

Τις κατακτήσεις του '11 και του '15 παραδέχομαι εγώ. Τότε και ήταν η καλύτερη ομάδα και δεν έγιναν βρώμικα πράγματα στους αγώνες προς τον τελικό.

Όλο και κάτι θα έγινε και τότε, όπως και το '92.

2 Likes

Δεν είναι το ίντερνετ η αληθινή ζωή

Α, το 'χεις ψάξει συνολικά δηλαδή ε;

Ναι, η αναλογία είναι 5 προς 1, τα μαθηματικά μου είναι πάντα αψεγάδιαστα

Ε δεν έχω άποψη για τότε, εντάξει

Λίγο δύσκολο βέβαια να προσπαθήσω να αποδομήσω την Dream Team του Κρόιφ… Βέβαια την τεσσάρα της δύο χρόνια μετά την άρπαξε από το “αουτσάιντερ” Μίλαν