Champions League 2023-24

Διάβαζα με ειλικρινή προσοχή όλα τα μνμ έως ότου έφτασα εδώ. Ε, τότε απλώς γέλασα. Γενικά έχεις διαστρεβλώσει ξεκάθαρα καταγεγραμμένες απόψεις, γράφουμε “Α” απαντάς σε ένα άσχετο “Β” και ειρωνεύεσαι παρότι εσύ δεν το κάνεις ποτέ.

Η τελευταία σου παράγραφος πάντως, βγαλμένη απο εκπομπή του Γεωργίου στο καφενείο των φιλάθλων περίπου μία ώρα μετά τα μεσάνυχτα, ήταν συγκλονιστική. Είναι τόσο εύκολη η προπονητική, δεν το είχα καταλάβει, ευχαριστώ.

Καλα κανεις και γελασες, μου ειναι πληρως αδιαφορο το τι εκανες. Θελεις καποιου ειδους βραβειο ή παρασημο? Ή περιμενεις να απαντησω σοβαρα στο “γελασα με αυτα που γραφεις”? Σε παραπεμπω στις περιπου 3 φορες που σου εχει εξηγησει ευγεναστατα ο νννκκκ οτι εισαι αγενης και κανεις προσωπικες επιθεσεις χωρις λογο.

Παρακαλω, δεν εκανα πουθενα προπονητικη, ουτε υποκριθηκα οτι κανω. Απαντουσα στον Παντελη που ελεγε οτι η Ρεαλ επαιζε χωρις αμυντικο μεσο, και συμφωνουσα μαζι του. Μαθε τροπους, τζαμπα ειναι, και δεν ενοχλει και κανεναν.

Επειδή τώρα το έπιασα αυτό, εννοείς ότι επειδή τα οικονομικά του συλλόγου είναι καλά, είναι η Τότεναμ against modern football; Δλδ, αλήθεια τώρα;

Οκ, σορι, δεν ηξερα οτι εισαι ο δικηγορος του nnnkkk. Επισης, δεν γνωριζα οτι αν ειμαι αγενης με τον Χ, αποκτας το δικαιωμα να εισαι αγενης με εμενα, αλλα δεκτον, θα ζησω κι ετσι :smile: Δεν περιμενω να μου απαντησεις σοβαρα σε κατι, θα προτιμουσα απλως να μην εισαι ειρωνας. Α, ξεχασα. Δεν εισαι ποτε, συγγνωμη :rofl:

Δε σου απαντησα πουθενα με αγενεια. Καπου μπερδευτηκες, αλλα ολα καλα. Καληνυχτα, πηγε μεσανυχτα εκει περα και με βαση το ωρολογιακο προγραμμα που εθεσες μονο μεσημερι λειτουργει το μυαλο

Περσι η Σιτι την σκoτωσε. Φετoς επαιξε καλυτερα αλλα δεν τελειωσε τo ματς. Δεν εχoυν μεγαλη διαφoρα oι oμαδες σε εναν χρoνo αλλα ξαναλεω ειναι τσoυ λoυ και μεγαλo ρoλo παιζει σε τι βραδια εισαι.

Γενικα αν σoυ αρεσει τo Τσoυ λoυ κλπ πρεπει να δεχτεις τo πως περασε η ρεαλ oπως δεχεσαι oτι αυτη η ντoρτμoυντ πηγε τελικo η oτι η τσελσι τo 12 τo πηρε ενω στo πρωταθλημα ηταν μαυρo χαλι. ΔΕΝ ειναι δικαιη διoργανωση τo τσoυ λoυ και αυτo ειναι τo ωραιo για μενα.

EDIT: για τo αγωνιστικo παντα ε; Δεν σoυ λεω να δεχτεις την πριoνoκoρδελα πoυ περναει η ρεαλ καθε αντιπαλo. Αυτo ειναι αλλη κoυβεντα

Εισαι εκπληκτικος :rofl: :rofl: :rofl: Καληνυχτα.

Τα ιδια πραγματα λεμε ακριβως ε :stuck_out_tongue:

Με ειδες πουθενα να λεω οτι περασε καποιον γυρο αδικα η Ρεαλ? Ας προσεχαν οι παικτες της Σιτι που ειχαν την προκριση στο τσεπακι τους και την πεταξαν. Και ας προσεχε και ο νεαρος σεντερ φορ της Μπορουσια που εχασε δυο τετ-α-τετ χθες. Αυτα εχει το ποδοσφαιρο, γι αυτο το βλεπουμε.

Ευχαριστω!

Ειναι αγενεια να απανταω με τους κανονες που θετεις? :sweat_smile:

Το μονο εκπληκτικο ειναι οτι για καποιον λογο θεωρεις οτι μπορεις να απευθυνεσαι σε οποιον θελεις οπως θελεις και να ειρωνευεσαι κυριολεκτικα σε καθε σου μηνυμα, αλλα οι αλλοι δεν επιτρεπεται να σου απαντανε με τον ιδιο τροπο. Αυτο ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστο. Ισως εχεις βαρια φανελα κι εσυ!

1 Like

Παίξανε και πρόπερσι :stuck_out_tongue:

2 Likes

Νομιζω οτι πρωην ποδοσφαιριστές ειναι οι κατ εξοχήν ασχετοι να μας πουν για ψυχολογία ομάδας.

Ο κυρ Λάμπρος ο κουλουρτζής, η Σουλτάνα απο το Εσκησεχηρ και ο Σακης οδηγός ταξί ξερουν καλυτερα.

Ρε τι πινουν κάποιοι εδώ μέσα…

1 Like

Μιλησα για συγκεκριμενους πανελιστες ποδοσφαιριστες, κι οχι για το συνολο τους.

Οντως, τι πινουν καποιοι εδω μεσα που τους κανει να διαστρεβλωνουν τα παντα για μια ομαδα-θρησκεια.

Εξον αν ειναι η Μπαρτσα που είναι μεσκεουνκλαμπ

Ουτε καν, δεν πιστευω ουτε στην φανελα της Μπαρτσελονα, nice try ομως που λενε και οι συγχωριανοι μου

Διαβάστε πως λειτουργεί η Τότεναμ και ξαναελάτε. Επίσης διαβάστε και τι έγραψα εγώ και μετά απαντήστε, εν προκειμένω εγώ είπα ότι είμαι against modern football, όμως ταυτόχρονα θέλω να βλέπω υψηλού ποιότητας ποδοσφαιριστές όσο τρώω τις πίτσες μου αντί για Τράχωνες vs ΠΑΟ Ρουφ. Η Τότεναμ τικάρει όλα τα κουτάκια για το πως μια ανταγωνιστικότατη ομάδα λειτουργεί με τους κανόνες και ηθικά (και σύγχρονα). Ο καθένας επιλέγει τι υποστηρίζει και που βάζει τα όρια του.

Γαμώτο, δεν μπορώ να βρω το άρθρο και δε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε, αλλά ήταν μια μπινιά που είχε κάνει ο Φλορεντίνο με το στάδιο (?) και πως πούλησε στο δήμο μια έκταση της Ρεάλ σε υπερβολικά υψηλή τιμή. Καλά μην πούμε για την Τσέλσι :stuck_out_tongue:

Λοιπόν άκου, επειδή σε συμπαθώ θα στο πω πολύ πολύ όμορφα και τρυφερά. Έλα κάτσε στα γόνατά μου να στο εξηγήσω. Βολεύτηκες γιόκα μου; Ωραία. Άκου λοιπόν. Αν κάποιος θέλει να είναι against modern football αυτό σημαίνει ΑΥΣΤΗΡΟΤΑΤΑ ότι γυρνάει την πλάτη στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, στο σύνολό του όμως (ακόμα και ο Λεβαδειακός π.χ. modern football είναι, πόσο μάλλον η 5η ομάδα στη φετινή κατάταξη του πιο εμπορικού πρωταθλήματος στον πλανήτη), και πάει και βλέπει ΜΟΝΟ ερασιτεχνικά. Εντάξει λεβέντη μου; Μπράβο σου.

Ενταξει, τωρα εγινες κατανοητος. Ωστοσο ειναι ο,τι σου ειπε ο Γρακχος, διοτι

ειναι μια αλλη αποτυπωση του “against modern football”. Φυσικα, ο καθενας το βλεπει οπως θελει, δεν θα σου πω εγω τι πρεπει να σου αρεσει, ομως παραμενει οτι “ολες οι επαγγελματικες ομαδες ειναι modern football”.

Πολυ σωστο αυτο που εγραψες, δλδ οτι η (καθε) Τοτεναμ εχει αλλους ηθικους κωδικες ξερωγω, χωρις ωστοσο αυτο να αλλαζει το τελικο αποτελεσμα: modern football.

Θα σε βοηθησω, το θυμαμαι καλα, ειναι καπου στις αρχες του 2000. Πουλησε στον δημο το -τοτε- προπονητικο κεντρο της Ρεαλ σε μια υπερβολικα υψηλη τιμη. Με τα χρηματα ξεπληρωσε το τεραστιο χρεος της ομαδας και με οσα εμειναν αγορασε Ζινταν, Φαινομενο, Φιγκο και Μπεκαμ. Ισως οχι Φιγκο, δεν θυμαμαι ακριβως.

Επειδη ομως δεν ειχε προπονητικο κεντρο πια η Ρεαλ, ο δημος παραχωρησε την σημερινη εκταση και ο Περεθ εφτιαξε το σημερινο κεντρο. Σε εκεινο που ειχε πουλησει στον δημο, ανελαβε η κατασκευαστικη εταιρια του Περεθ να φτιαξει τεσσερις ουρανοξυστες, τους ψηλοτερους στην πολη, στο πιο φιλετο σημειο της πολης. Οι τεσσερις ουρανοξυστες ονομαστηκαν (απο τους κατοικους, λογω του σκανδαλου) “Ζινταν, Φιγκο, Ροναλντο, Μπεκαμ”.

Το λες και επιχειρηματικοτητα. Ή modern football.

4 Likes

Μπα

Η Τοτεναμάρα πήρε δάνειο για να φτιάξει το στάδιο δισεκατομμυρίων και 18 μήνες δεν έκανε μεταγραφές πάντως, υπάρχουν τρόποι και τρόποι :stuck_out_tongue:

…α, εντάξει τότε