Chris Cornell -- Carry On

O τεράστιος Chris Cornell κυκλοφορεί το καινούριο του album. Δεν περιμένω πάρα πολλά. Έχω την εντύπωση ότι θα είναι αρκετά εμπορικό.

emena marese, alla to 1o tou marese pio polu

ma kala kaneis den ton exei akousei akoma?

η λατρεία μου για τον Cornell είναι δεδομένη…

όμως…

πρέπει να επισημάνω κάποια πραγματα.

Δεν έχω ακούσει το δίσκο πάνω από 3-4 φορές.

Είναι σε πιο ήρεμες μουσικές φόρμες και πιο pop κατά μια έννοια. Είναι προφανές ότι ακούει άλλα πράγματα από αυτά που άκουγε και πως θέλει να εξελίξει τη φωνή του σε άλλο μουσικό ύφος.

Αυτό δεν είναι κακό, ίσα ίσα είναι θεμιτό καλλιτεχνικά, απλά δεν ξέρω εγώ πόσο μπορώ να εκτιμήσω αυτή τη μουσική στροφή. Ο Cornell τραγουδά περισσότερο κοντά στο ύφος τραγουδιστών όπως ο Jeff Buckley και ο Stevie Wonder παρά σε πιο σκληρές φόρμες.

Κομματάρες σαν το No Such Thing, Arms Around Your Love και Safe And Sound συνοδεύονται από μερικά τραγούδια που δε με συγκίνησαν καθόλου. Η διασκευή στο Billy Jean μου αρέσει αρκετά.

Θέλω να το ακούσω αρκετά ακόμα. Νομίζω πως στο χρόνο αυτός ο δίσκος ή θα ανεβεί πολύ στην εκτίμησή μου ή θα με απαγοητεύσει πολύ.

Τη διασκευή στο billie jean την άκουσα μια φορά και έπαθα την πλάκα μου. Τρομερή εκτέλεση. Απίστευτη ερμηνεία.

“Your Soul Today” gamato… me tetoia fwni xlr thavei polu kosmo!!!

Εγώ πάλι το έχω ακούσει όλο το άλμπουμ αλλά δε’νομίζω πώς είμαι κι ο πιο κατάλληλος να μιλήσει γι’αυτό! :smiley:

SPAM ON: Έχετε να προτείνετε κάτι από Audioslave;; SPAM OFF

το δεύτερο

δοκίμασε τον πρωτο δίσκο…:wink: :slight_smile:

dokimase to deutero twn audioslave, pio olokliromenos…

gia to carry on, meta apo arketes akroaseis kai exontas olokliromeni apopsi, mporw na pw oti einai para polu kalos diskos, xlr gamaei… mpravo tou tou paidiou

Να πάρω δηλαδή το ομώνυμο και το “Οut of exile”;;

και πάλι σόρι για το spam. Αν χαλάω το thread στείλτε μου pm

Danke

άρχισε με το out of…

Ουτε καν… Το πρωτο και μονο…

Και τα 3 μια χαρα ειναι! Απλα το “Revelations” ειναι λιγο κατωτερο.

Ρε ψιτ, δε με άρεσε και τόσο αυτό του Κορνέλ.

Το πρώτο είναι γεμάτο κομματάρες.

perimena pws k pws auton to disko k eixa enthousiastei otan ematha oti o cornell efuge apo tous audioslave,oxi oti den mou aresane eidika to prwto to thewrw diskara,panta omws katalavaina oti den upurxe k treli orexi apo pleuras cornell oute idiaiteri ximia meta xu tou sugrotimatos.eixa tin elpida oti tha egrafe ena disko antaxio tou euphoria morning k tha eixame episis tin timi na apolausoume megales acoustices ballades opws mono autos xerei na grafei…
dustuxws xenerwsa me to cd afou einai polu mainstream exei ligo feeling,ta kommatia einai polu pop,peran twn gnwstwn exairesewn billy jean,no such thing,k to single apo to james bond tha elega oti einai mia metriotita krima

Mia aytia kai apo edo…se acoustic fasi.

Alicegr, γράφε με ελληνικά αν μπορείς. Επίσης διάβασε τους κανόνες του φόρουμ αν δε τους έχεις ήδη διαβάσει :wink: