Chris Cornell - Scream

καλά μιλάμε ειδικά το video είναι ο απόλυτος πάτος.

γιουτιουμπάροντας συνεχώς είχα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η φωνή του Cornell είναι στα καλύτερα επίπεδα εδώ και πολλά χρόνια live.

και πείστηκα και με αυτό λίγο περισσότερο…

Οχι ρε φιλε!

Ειπε και το Dandelion!!

H Aννα Βισση βαφτισε το γιο του!!! Λετε να δουμε καμια συνεργασια μεταξυ τους? :smiley:

τι αλλο θα δουμε…:!::!::!:

τελοςπαντων…υπαρχουν και χειροτερα…(φαντασου να ηταν ο μητσοτακης…:!::!::!:slight_smile:

:):p:D:lol:

Είδα το βίντεο που πόσταρε ο μίστερ πιο πάνω. Δεν υπάρχουν λόγια, αν είναι έτσι όλος ο δίσκος, θα τον ακούσω στα ακουστικά σε κάνα φνακ. Πιστεύω θα πουλήσει πολύ, ειδικά σε ΗΠΑ-Αγγλία.

Η φωνή του είναι στα χάι της πάντως.

Αυτά συμβαίνουν όταν διαλύονται μεγάλες μπάντες.

Η γυναίκα του πρέπει να τον έκανε έτσι.

γιατι ασχολειστε με πεθαμενους οταν υπαρχουν τοσες ωραιες μουσικες γυρω μας ???

http://www.myspace.com/cloudkicker

ποιος cornell… rip chris . rip

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα το πω αυτό FUCK CORNELL

Λέτε να τον κάνουν καλά;

O θεός μου Μοrello πέφτει πολύ στα μάτια μου που μοιράζεται την ίδια σκηνή μ’ αυτό το άφωνο βουβάλι . Ας πούμε εντάξει και να τον έβριζε ο Μορέλο, αυτός η άμπαλη ντουλάπα που κολλάει?:expressionless:

Λίγα λόγια για τον Tad ε; :lightsabre:

Ο τύπος είναι η ζωντανή ιστορία του grunge! Συνοδοιπόρος για πάνω από 20 χρόνια με όσους μοιράζεται τη σκηνή! Από τότε που παίζανε σε μικρά κλαμπάκια!
Και έχοντας βγάλει σπουδαίους δίσκους.
Είναι πραγματαικά heavy! Όνόμα και πράμα. Εν αντιθέση με τον Cornell που είναι light! (μουσικά σίγουρα πλέον)

Πάρτε και κάποια δείγματα:

http://www.youtube.com/watch?v=ydWdbUT1300&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=il066mCId1s

Ντάξει, στο συγκεκριμένο τραγούδι δεν τα πήγε τόσο καλά, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα…

Φιλαράκι εκτείθεσαι πολύ άσχημα.

Δεν έχεις ιδέα οπότε ποιο είναι αυτό το άφωνο βουβάλι οπότε άστο.

forkboy, CHEERS MATE

Μεγαλη απογοήτευση το album…:frowning: δεν λέω κακό πράγμα ο καλιτέχνης να μένει στάσιμος αλλα και αυτη η στρόφη στην εμπορικότητα πολυ με ενοχλει…δεν αντεξα να το ακουσω όλο και ουτε πρόκειται! προτειμω να μεινω με την εικονα που ειχα σχηματισει το 2007 στο rockwave τουλαχιστον μεχρι να αποδειξει οτι δεν ειναι ακομα ενας καλιττεχνης που ξεπουληθηκε… :expressionless:

Για πες Surfer Rosa…
Τι δεν κατάλαβα καλά;
Αν όχι εδώ, να μη βγαίνουμε off topic, στείλε pm.
Γιατί απ’ ό,τι έχω δει το κατέχεις το τόπι για τη συγκεκριμένη σκηνή.
Anyway… να μη μείνω με την απορία όχι τίποτε άλλο…

στον αποπάνω πήγαινε το σχόλιο ρε. λίγη κατανόηση ρε παιδιά.

ok. Μπερδεύτηκα ρε. cheers to all!

ελα ρε, παρεξήγησις. δες τα πμ σου σε περιμένει κάτι καλό.

νταξ το συγκεκριμένο το λέει όσο σκατά δεν πάει,
επίσης, θυμίζει λίγο τον τυπά που παίζει στον Μητσικώστα…:lol:

:lol3:
Ευχαριστώ ρε φωστήρα της σκηνής που από το ποστ μου έβγαλες συμπέρασμα τι ξέρω και τι δεν ξέρω.

Παρεμπιπτόντως, στα @ μου αλλά τον συγκεκριμένο τον ξέρω από το πρώτο ξένο περιοδικό που αγόρασα ποτέ το 96.

Μάλλον θα πρεπε να χα δηλώσει την αφοσίωσή μου στο συγκεκριμένο είδος για να τον κρίνω, ε?:-k

Ένας αυθεντικός που κράζει τον όντως ξεπουλημένο είναι ακόμη πιο γραφικός/κομπλεξικός/ξεφτιλίζεται παραπάνω από τον ξεπουλημένο με την εμπάθειά του.

Ακουσα ενα λεπτο απο το σινγκ και μου φανηκε ακυρο, δε μας ειχε συνιθίσει σε τετοια ο Χριστακης, εκανε στροφη στην ποιοτητα κιαυτος, σα δε ντρεπομαστε λεω γω… ( και με αλμπουμ του ειδους του να το συγκρινω παλι απαισιο βγαινει…[-X[-X[-X[-X)

Τα solo του chris τα μίσησα, οσο μισησα και τον ιδιο οταν τα εβγαλε…Πραγματικά κρίμα!Ο τυπάς χαραμίζει την φωνάρα του.

ενώ εσύ ρε αδερφέ δεν βγάζεις εμπάθεια αποκαλώντας τον βούβαλο και δεν ξέρω γω τι άλλο.
και μιλάμε για χαρακτηρισμούς αυτονόητους που τους λέμε εδώ πέρα πόσο καιρό, σε πείραξε του ταντ, τζίσους give me a break.

εγώ δεν είπα να κρίνεις και να μην κρίνεις τίποτα, εσύ το ξεκίνησες και μου έδειξε τρομερή άγνοια η δήλωση σου. αυτά περί αφοσίωσης τα ακούω βερεσέ, σιγά που θίχτηκες από την διαδικτυακή μου επίθεση.