Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

In a better world
πήρε το φετινό όσκαρ ξενόγλωσσης ταινίας!!!
πάρα πολύ καλό
συγκινητικό,φοβερές ερμηνείες (ειδικά από τα πιτσιρίκια) :D:D:D:D:D
μαγευτικά τοπία από Δανία και Αφρική!

Το Δανέζικο αξίζει :thumbup: Πολύ όμορφη ταινία

[SIZE=“4”][B]Thor [/B][/SIZE]και γάμησε! :smiley: [SPOILER]και ωραίο γκομενάκι ο πρωταγωνιστής:naughty:[/SPOILER]

Eυχαριστο το Θορ πολυ, ελεγε σε σινεμα αν και ηταν σε καποια σημεια too much . Πρωτο: Αφρο Βικινγκ ? αλλα και η Ασγκαρντ ηταν λιγο υπερβολικη

Nτάξει τέτοιες ακυρότητες και υπερβολές ανέκαθεν υπήρχαν στο χολιγουντ, αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι ο τύπος ήταν από τους καλύτερους χαρακτήρες στο έργο!:lol::lol:

Οχι ενταξει, πολυ κουλ χαρακτηρας απλα καποια πραγματα ειναι αναμενομενο να προκαλεσουν αντιδρασεις. Οι Βικινγς ηταν κατι σαν Ναζι στην αρχαιοτητα.

Επισης εχει κυκλοφορησει και αυτο :stuck_out_tongue: : http://boycott-thor.com/
Δειτε το δευτερο αρθρο Idris Elba cites flimsy ?black power? myth.

τι εχουν να κανουν οι ‘ναζι’ βικινγκς (:lol:) με χολυγουντιανο μπλοκμπαστερ μεταφορα κομικ της μαρβελ

με την ιδια λογικη ολο το ασγκαρντ επρεπε να μιλαει Old norse (αν ειναι δυνατον να πεφτουν στο new mexico και να μπορουν να συννενοηθουν λες και ειναι φιλαρακια απο το λυκειο) ,να μην υπηρχε ο ασιατης πολεμιστης και και και

ελεος, χαλαρωστε και λιγο οταν πατε σινεμα και ειδικα σε τετοιες ταινιες

[B]1.[/B] Στον κινηματογράφο ΑΣΤΥ στην Κοραή από 19 Μαίου εώς 13 Ιουλίου , θα έχει αφιερώματα σε διάφορα κινηματογραφικά είδη , εποχές , θεματικές , σκηνοθέτες … Από Βισκόντι και Αντονιόνι εώς Εγκογιάν κ Μαικ Λι σε σκηνοθέτες … μετά ταινίες με κοινό περιεχόμενο , απ την ίδια χώρα κ.ο.κ … Κάθε μέρα θα είναι αφιερωμένη σε διαφορετικό τομέα , και μ ένα εισίτηριο θα μπορείς να δεις 3 ταινίες … Κυκλοφορεί προγραμματάκι , και έχει πολύ πράγμα …

[B]2. [/B] Στη βιβλιοθήκη του ΕΚΠΑ ( νομίζω ) , έξω απ τη στάση Πανεπιστήμιο τελος πάντων , έχει κινηματογραφικό τομέα , που προβάλει κάθε (σχεδόν) μέρα από μια ταινία…ντάξει η αίθουσα είναι αρκετά καλτ, ταινίες κλασσικές ως επι το πλείστον ( Kurosawa , Bergman , Visconti , Dreyer , Polanski κλπ) …εγώ έχω πάει αρκετές φορές …

έδω λέει τι παίζει κάθε φορά …

1.Το έχω τσεκάρει, γαμάει απλά, I’ll be there…
Bunuel σε widescreen! yiiiiiihaaaaaaaa 8)

2.Προβάλλουν και γαμω τις ταινίες βασικά, αλλα οι καλύτερες και ξεκινάνε κ τελειωνουν αργα…κρίμαι π μενω μακρια!

Πανεμορφη ταινια, μεχρι που εκλαφσα. :frowning:

Επισης ειδα το Incendies(Μεσα Απο Τις Φλογες) που ηταν επισης υποψηφιο για Οσκαρ για την ιδια κατηγορια και δεν μου εκανε τρομερη εντυπωση, μαλλον αρκετα τραβηγμενο φιναλε.

Μόλις γύρισα από το Thor…Αν κάποιος θέλει να δεί 3D ταινία ας παέι…Κατά τα άλλα typical blockbuster.

ο thor πρέπει να έχει πιο πολλά μούσια και να είναι πιο αγροίκος. όχι να δω τον thor με ποδιά να σερβίρει ομελέτα γμτ :lol: κατά τα άλλα τπτ το ιδιαίτερο,χαζοταινία να περάσει η ώρα.

Αυτά είναι!!! δεν θα το χάσουμε!!!

Ναι αυτό ακριβώς…Ομελετα και χυμο ή γάλα…:lol: Έλιωσα στο γέλιο εκει που λέει ο γέρος “Steroids!!!That kid is a gym fanatic!!!” χαχαχαb :lol:

επίσης,άλλα τεράστια FAIL …

σκανδιναβλος θεός ΚΙΝΕΖΟ΅??? μα ΚΙΝΕΖΟΣ???
κι ο άραμις τι έκανε εκει??? σε κάποια φάση περίμενα και τον ραμπο να βγει :stuck_out_tongue:

N’ aρχίσω ν’ ανησυχώ που γούσταρα την ταινία???

Πάντως παιδιά όντως ξεκολλήστε όπως είπε και o haliseco. Τί περιμένατε να δείτε από μια διασκευή κόμικ της Marvel (εκει να δείτε τί γίνεται). Περιμένατε να μάθετε για την νορβηγική μυθολογία ξέρω’ γω???

Ζήτω ο κεβιν σόρμπο και ο Ηρακλής του Σταρ!!

όπα,τώρα συγκρίνεις ανόμια πράγματα!!! ο κεβιν σορμπο είναι θεός (όχι ημίθεος). η απόλυτη καλτ φιγούρα μιθυκού ήρωα!
ντάξει κι εγώ ήξερα τι θα δω μωρέ, αλλά άσε να κράξουμε και λίγο! έλληνες είμαστε, εθνικό σπορ η γκρίνια :stuck_out_tongue:

Για το event στο Άστυ υπάρχουν και κάρτες για απεριόριστες προβολές , όλο αυτό το δίμηνο … με 40 ευρώ … ρώτησα σήμερα και έχουνε εκδώσει 65 … και έχουν φύγει οι 50…( + 2 που πήρα σήμερα :stuck_out_tongue: ) …Όποτε οποιος ψήνεται ας σπεύσει … 168 ταινίες σύνολο… 8)

μ’ έψησε, αλλά τι πιο βλακώδες σάιτ.

μια χαρά τα 40 ευρώ για τόσες ταινίες!!! :D:D:D:D:D