Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Μόνο aladdin ρε νιαμου…

Το Booksmart πότε βγαίνει στις αίθουσες?

α το ειδα και το Αλαντιν. Δεν ηταν οσο απαισιο περιμενα.

Δεν ξερω, δεν εχω βαση Ελλαδα (αλλα υπαρχει εξει εξω αν εισαι του πειρατικου)

δεν ήταν τόσο απαίσιο όσο περίμενες? γιατί να ηταν απαίσιο και γιατί το περίμενες?

γιατι το τρεηλερ που ειδα ηταν εμετικο και η κασετα με μεγαλωσε αντι για τους γονεις που δεν με αγαπησαν ποτε.

2 Likes

όχι εμένα μεγάλωσε η κασέτα και στα αγγλικά χωρίς subs… αλλά πέρα απο την νταντά που ακούει στο όνομα αλαντίν, αλήθεια τωρα ήταν παραπάνω απο μια χαρά καμία σχέση με μπιούτι εν δε μπιστ…

με τρομαζε το τερας μικρο οποτε δεν ειχα κανενα δεσιμο και δε μου φανηκε ασχημο.

Αλαντιν απο την αλλη ηταν σα να ηταν γυρισμενο εξ ολοκληρου σε sound stage, o τζαφαρ ηταν για γελια, ο will smith δεν μπορει να τραγουδησει (ουτε ο williams, γιαυτο φερανε αλλον), ήταν δεν ηταν εκει ο Guy Richie διαφορα δεν εκανε στην σκηνοθεσια.

μονο που μπορω να πω ηταν οτι ο Σμιθ σαν τζινι ηταν charming και δεν με πειραξε (αν και ουτε στιγμη δεν καταφερα να ξεπερασω το γεγονος οτι βλεπω τον Γουιλ Σμιθ).

Αυτα ειχα να πω

κοίτα ειδικός δεν είμαι, αλλά και όπου είχε λίγο δράση όλα ήταν παραπάνω από καλά (μάλλον εκεί ηταν ο γκάι)
ο γουίλ ήταν ότι πρέπει (φαντάσου να είχαν κανένα κεβιν χάρτ να θες να κοπανήσεις την κοακόλα στον μπροστινό απο τα νεύρα)
η γιασμίν 10ράκι τον τζαφάρ ποιος τον χέζει τον μαλάκα έπρεπε να κάνει , ο παπαγάλος ηταν τούμπανακι
και το δυωράκι πέρασε νερό
Όλα αυτά στα μάτια μου δεν είμαι ειδικός…(απλά απορώ όταν ο κόσμος κράζει τον αλαντίν, σιγά ρε φίλε δεν έκαναν ριμέικ τη λίστα του σίντλερ, χαλαρά)

στο ιντερνετ ολοι ειδικοι ειμαστε, η ταινια ηταν οκ.

Βασικά το Aladdin δεν πήγα/πάω να το δω μόνο και μόνο επειδή το casting για Τζαφάρ είναι αστείο στην καλύτερη. Απ’ το trailer δεν φαίνεται να ‘χει σχεδόν τίποτα απ’ την ατμόσφαιρα του ορίτζιναλ. Με Lion King απ’ την άλλη, κάτι γίνεται. Και έχουμε και Toy Story 4…

:roll_eyes:
O Τζαφάρ στο ορίτζιναλ ήταν η κακία η ίδια και ο ηθοποιός όντως είναι κομπάρσος ιδανικός για να κάνει τον μαλάκα, ίσως έπρεπε να βρουν έναν καλύτερο

Το πάλεψε ο νέος Τζαφάρ, αν και όντως ήταν πολύ λίγος σε σχέση με το οριτζιναλ. Θα έπρεπε να είναι κάποιος μεγαλύτερος σε ηλικία και πιο επιβλητικός ηθοποιός. Νομίζω όμως πως είναι το μόνο αρνητικό της ταινίας, κατά τα άλλα πολύ τίμια μεταφορά.

Μπεν Κινγκσλεη με ξυλοποδαρα επρεπε να φερουν.

Τον Σεφερλή έπρεπε να βάλουν.

Τον Σεφερλή έπρεπε να βάλουν.

Για τζίνι

Είδα King of Monsters χτες…
Να τονίσω ότι είμαι μεγάλος οπαδός των τερατοταινιών και ειδικότερα του Godzilla (το καλύτερο παιδί)
Είναι απίστευτο πως με τόσο καταπληκτική δουλειά στα εφέ, στα σκηνικά και στο design των τεράτων, δεν μπορώ να φύγω ευχαριστημένος από την αίθουσα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένουν τόσο πολύ στο ανθρώπινο δράμα…
Μία μάχη ρε αδερφέ…ΜΙΑ να την δείξουν χωρίς να την διακόψουν για να δούμε τι κάνει κάποιος από τους ανθρώπους που ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ.

Κάντε την ταινία μία ώρα μόνο πραγματικά… μην μου εξηγήσετε τπτ, απλά βάλε 4-5 τέρατα μέσα στην πόλη και αφήστε τα να τα κάνουν πουτάνα όλα. Πρέπει να καταλάβουν ότι μερικές ταινίες δεν είναι για όλους.

Φαινόταν ότι ο σκηνοθέτης είναι πραγματικός οπαδός του Godzilla αλλά φοβήθηκε να μην κάνει το ίδιο λάθος της ταινίας του 2014 (η οποία κουτσά στραβά κατάφερε στο τέλος να δείξει μια ολοκληρωμένη μάχη)

Παρά την απογοήτευσή μου προτείνω στους φανατικούς των τερατοταινιών να το δούνε, έστω για το 1/3 της το οποίο ήταν εξαιρετικό σε επίπεδο να κρέμεται το σαγόνι. Στα 2/3 απλά να είστε προετοιμασμένοι να κατεβάσετε καντήλια και παναγίες.

1 Like

Ρε πστ μου, αυτό είναι και εμένα το πρόβλημα μου θέλω το rampage σε σύγχρονη ταινία χωρίς ενοχές, δεν είναι τόσο υποβολικο αυτό…

Το είδα χτες σινεμά. Το θηλυκό Superbad? Πολύ καλό ήταν πάντως.

ναι, ιδιως αν σκεφτεις οτι η Beanie Feldstein (που αγαπαμε και στη σειρα what we do in the shadows) ειναι κυριολεκτικα η αδερφη του Jonah Hill

Λατρεύω Superbad, με πείσατε.