Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Δεν εχω δει το ΤΕΝΕΤ και αρα δεν το υπερασπιζομαι.

Το να κραζει κανεις τον Νολαν παραμενει μοδα ομως, γιατι ξεκινησε με ταινιες που εβγαλε το 2008, και συνεχιζεται εκτοτε με ΚΑΘΕ ταινια που βγαζει.

Για τα σηκουελς δεν ξερω πως θα μπορουσε να ειναι μοδα κατι τετοιο. Δεν βλεπω την ομοιοτητα προσωπικα στις δυο περιπτωσεις. Εγω ειδα μια ταινια που δεν μου αρεσε καθολου (The Last Jedi), την εκραξα και την κραζω απειρα επειδη δεν μου αρεσε, και απλα δε θα παω ποτε σινεμα να δω ταινια του Rian Johnson, οπως δεν ηθελα να παω και να δω το Episode IX (πηγα μια φορα γιατι με πιεσε φιλος μου, και το μετανιωσα).

Καμία πάθηση, όλα καλά, πουτανιάζεις για άλλη μια φορά ένα topic επειδή 2-3 άτομα δεν γούσταραν μια ταινία ενός σκηνοθέτη που είσαι fanboy αλλά δεν έχεις δεί και καν, γράφοντας με επιχειρήματα την γνώμη τους όσο πιο αναλυτικά γίνεται προς χάρην κουβέντας…

seems legit, προχωράμε, δεν θα σου τον κακολογήσουμε ξανά

“Πουτανιασμα”

Εκπληκτικη λογικη

Αν ο Κουιντομ κράζει μια ταινία είναι επειδή δεν του αρέσει η ταινία.

Αν κάποιος άλλος από εμάς κράζει μια ταινία είναι επειδή είναι μόδα να κράζεις τον σκηνοθέτη της ταινίας ή τις ταινίες του franchise. Επειδή όλοι οι υπόλοιποι έχουμε καμιά κάβλα να σκάμε 6-7 ευρώ στο σινεμά για να βλέπουμε μαλακίες και να τις κράζουμε.

3 Likes

Παρε καρδουλα για το αξεπεραστο false equivalence που δεν θα ξεπεραστει ποτε μεσα στην δεκαετια μεχρι το 2030

Ειπαμε, αδιανοητο εγχειρημα να προσπαθεις να εξηγεις σε τοιχους. Την επομενη φορα που θα ειμαι Ελλαδα θελω να παμε να δουμε ολοι μαζι νεο Νολαν. Δεν μας εχουν αρεσει οι 7 τελευταιες ταινιες του, αλλα θα παμε παρεουλα.

Λοιπόν παίδες του φόρουμ φέρτε πίσω το ignore button γιατί δεν λέει άλλο να γαμιούνται tread για μερικά troll.

φανταζομαι γνωριζεις πως μια μεριδα του κοινου γουσταρει την νεα τριλογια, και ορισμενοι λατρευουν το last jedi, μπορουν να γραψουν 1002 λογους για τους οποιους κατα την αποψη τους η ταινια λειτουργει σε καθε επιπεδο.

ομως,καποιος απο αυτους θα μπορουσε να σου πει απλα πως ειναι “cool to hate” το star wars πλεον, οσα επιχειρηματα και να αραδιασεις.

δεν εχει σημασια ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο πανω σε καθε ζητημα τετοιου ειδους, σημασια εχει οτι η “cool to hate” αντιληψη και νοοτροποια που οντως υπαρχει σε σημαντικο βαθμο δυστυχως, ειναι ασχημη και αμπαλη γενικοτερα.

τεσπα αυτα πειτε τα με την ησυχια σας :stuck_out_tongue:

Ξέρωγω ρε φίλε, στην πρώτη πρόταση ειρωνεύεσαι εμμέσως τις 2 απόψεις που έγραψαν 2 users (εγώ και ο dead) που δεν απευθύνονται καν σε εσένα συγκεκριμένα, μετά μας γενικοποιείς με κάτι δικά σου εκεί για μόδες κτλ και τέλος ξαναειρωνεύεσαι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω πως αντιλαμβάνεσαι το πουτάνιασμα ή το flame σε ένα topic/forum, αλλά αυτό το παραπάνω είναι… τώρα τί να πω, πέρα από τη πλάκα δυσκολεύομαι να πιστέψω ώρες ώρες ότι είσαι ενήλικος

btw αν μετράω καλά, 2 ταινίες του δεν μου άρεσαν καθόλου, 3 αδιάφορες αλλά ευχάριστες, οι υπόλοιπες μάλλον μου αρέσουν όλες…οπότε είμαστε στις 11 ταινίες, -2 που βγάζω οφ και 3 έτσι κ έτσι… καλό ποσοστό? να ξαναπάω να δώ ταινία του?

good show πάντως και πάλι

Και ignore υπαρχει και mute υπαρχει για τον καθε χρηστη, κανετε τα κουμαντα σας ολοι γιατι και mute για threads υπαρχει ακομα :stuck_out_tongue:

1 Like

Ευκαιρία να πάμε σινεμά δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα :stuck_out_tongue: .

Αν του πεις don’t tread on me, μπορεί να είναι η αρχή μιας υπέροχης φιλίας μέσω ακατανόητων πιθανοτήτων και τυχαιότητας, σε ένα αχανές σύμπαν μεταξύ ενός αστροφυσικού και εσένα ( βάλε ό,τι προσδιορισμό θες, δεν ξέρω τι κάνεις αλλά ποντάρω σε κάτι που θα ταιριάζει ) , μιας και στο Metallica topic η σειρά που κάνει ο quintom έχει μείνει στο συγκεκριμένο. Αρκετά Νολανίστικο ή όχι?

4 Likes

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Tι ignore κ mute μωρε, τί ήμαστε insomnia;

2 Likes

Τρουιλα 101% :rofl:

με τι ταινιούλες κάθεστε και ασχολείστε;; έχουμε τρέιλερ για Mandalorian season 2

2 Likes

Είδα το performance εψές (και μπράβο μου που δεν έπαθα πνευμονία. ;p), τι αρρωστημένο αριστούργημα ήταν αυτό?! Δεν ξέρω τι να πω και τι να σχολιάσω, βασικά δεν είμαι σε θέση ακόμα, απλώς ήθελα να κάνω το φλεξ. ;p

Είδα και το notorious πρόσφατα σε θερινό (7! χρόνια μετά την πρώτη φορά που το είδα) και μου γεννήθηκε μια επιθυμία να γράψω μερικά πράγματα για την καζαμπλάνκα (ζντοινγκ) κάποια στιγμή. Με το καλό αύριο θα παίξει apartment κι ύστερα καιρού επιτρέποντος, θα θελα να δω και 4-5-6 πραγματάκια στις Νύχτες Πρεμιέρας.

1 Like

Στο τσακ ημουν για το Performance κ γω αλλα φοβηθηκα την πνευμονια τελευταια στιγμη κ γυρισα σπιτι στα μισα της διαδρομης :stuck_out_tongue:

1 Like

Χαχαχαχ μάλιστα. Μπορεί και να έκανες καλά, ήταν λίγο βασανιστική εμπειρία. Θεωρώ ήθελε μπουφάν και κουβερτούλα για να κουρνιάξεις ορ σμθ, εγώ πήγα με μακρυμάνικο, ζακέτα και εξτρα πλεκτό και στο τελευταίο μισάωρο έλεγα στον εαυτό μου να πιστέψει ότι ζεσταίνεται μπας και συμβεί στα αλήθεια. :") Παρ’ όλα αυτά όμως και παρ’ όλο που τέτοιες συνθήκες δυστυχώς σου στερούν από την συνολική εμπειρία, ευτυχώς δεν χάθηκα και δεν τα παράτησα -γιατί απαιτούσε και μια άλφα συγκέντρωση το κονσεπτ- κι αφού κιόλας δεν αρρώστησα, όλα καλά.

1 Like

Καλα εγω με βερμουδα - κοντομανικο ερχομουν με μηχανη κ καπου στα μισα της Αλεξανδρας απλα εστριψα κ δεν το σκεφτηκα δευτερη φορα καν :stuck_out_tongue:

Επομενο σαββατο σε Λεμποφσκι καλυτερα οργανωμενα, σιγα σιγα μας αφηνει ο καιρος για θερινα -νυκτες πρεμιερας θα ειναι μαρτυριο φετος :stuck_out_tongue: ειδικα για μενα που δεν ειναι κ η καλυτερη μου να βλεπω νεα ταινια σε θερινο-

1 Like

Πιστεύω θα είναι καλύτερα, θα ανέβει κιόλας η θερμοκρασία πάλι. Αυτό το σουκου ήταν το πλέον ακατάλληλο λόγω των καιρικών φαινομένων, είχε και πολύ αέρα, αλλά ήταν που ήθελα πολύ να το δω. Ενηγουεη, θα φανεί, μπορεί άλλωστε πάντα να μην γίνει και τίποτα και να πρέπει να ξανακλειστούμε μέσα.

edit : και για σήμερα είχα σημειωμένη υπερκαλτ προβολή (vampyros lesbos), αλλά ούτε καν

1 Like