Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Ναι ρε John καταλαβαίνω πως το λες. Κοίτα υπάρχει και ο παράγοντας “cult-ίλα” που εμένα με κερδίζει. :oops: Άμα δε μυρίζει και λίγο περίεργα μια αίθουσα δε λέει. :stuck_out_tongue:

Βλέπω πάντως ότι ψήνεστε για το θέμα. Ωραία, μπορεί να το ανοίξει κάποιος γιατί βαριέμαι; :stuck_out_tongue: Shaman; :oops:

Μόνο εμένα μου φάνηκε ότι το ‘γρύλισμα’ που έκανε ήταν σαν Ορκ όταν του έλεγαν κάτι που τον τσίτωνε? πχ ο γιος του για το γηροκομείο…

Ειδα το Σλαμντογκ Μιλιονερ στα Village στο Mall.

Η ταινια πολυ ωραια, με πολυ ομορφη δομη και χαρακτηρες

ο τροπος που εξηγουσε πως ηξερε την απαντηση σε καθε ερωτηση ειδικα συγκεκριμενα οπως π.χ. με τον θανατο της μητερας του, ηταν πολυ ομορφος
καθως επισης και το τελος με τον αδερφο του που εδωσε το τηλεφωνο στην κοπελα, και ενω ο Τζαμαλ κερδιζε τα λεφτα εκεινος πεθαινε, νταξει…

ΑΛΛΑ
τα ζωαδια που πανε σινεμα για να πουν την πιπα τους δεν θα βγουν ζωντανα την αλλη φορα.
Θες να πεις μαλακιες; Πανε πληρωσε 5 ευρω και πιες ενα καφε και πες οσες θες.
Η’ αν θες να πας σινεμα πανε δες το Σουλα Ελα Ξανα που ειναι στο επιπεδο της μαλακιας σου. ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ;

Συμπερασμα: Ποτε ξανα Βιλατζ και τετοιες τρεντουλιες.
Εχε χαρη που ειχα τσαμπε κουπουνι αλλιως σιγα μην πηγαινα.
.
Σταδιαλα.

μόνο τσαμπέ στα μουλτιπλεξ. εκεί ο κινηματογράφος είναι προϊόν και τίποτα παραπάνω.

Εκτός από αυτό που λέει η sofi, για να πας στα Village πρέπει να πληρώσεις και μια περιουσία. 9,5 έχει πάει το εισητήριο! Και η κοκα κολα και τα ποπ κορν από 3 ευρώ ξερωγώ.

Nαι, πήγα κι εγώ χθες σε ένα παρακμιακό στα εξάρχεια και τι κατάλαβα? Τα ίδια σκατά κι εκεί.

Τι δηλαδή; Εγώ πλέον προτιμώ τους συνοικιακούς κινηματογράφους, δε πατάω σε multiplex.

E κι εγώ μόνο σε μικρούς πάω πλέον.

Είδα το Gran Torino τέλος πάντων χθες, στο σινεμαδάκι που είναι κοντά στο Texas στα Εξάρχεια. Και ήταν γεμάτο βλάχους 50άρηδες, που νόμιζαν οτι πήγαν να δουν Σεφερλή, και με την παραμικρή ατάκα του Ηστγουντ σκάγαν στα γέλια για κάνα 5λεπτο. Ακόμα και στο τέλος, που νταξ, δε το λες και αστείο, άκουγα χαχανητά πίσω μου.

Και σηκωνόμαστε τέλος πάντων στο τέλος της ταινίας να φύγουμε, και βλέπουμε ένα σινεμα τίγκα στα ποπκορν και τους χυμένους καφέδες. Α στο διάολο κωλόβλαχοι.

Α ντάξει τότε, δικαιολογείσαι. Ούτε εμένα μου αρέσουν τέτοιες συμπεριφορές αλλά τι να κάνεις, υπάρχουν και ζώα.

btw στο Titania Cinemax (ή κάπως έτσι) είχες πάει;

Αυτό αχα.
Πολύ μ’άρεσε σαν χώρος, μιλάμε για παρακμή, η κλίση του χώρου ήταν ανάποδα απ’το κανονικό :stuck_out_tongue:

Κατηφορική αίθουσα και όχι ανηφορική τελοσπάντων.

Ναι ναι ναι. Είχα δει το Milk εκεί και ήταν η πρώτη -και μοναδική μέχρι τώρα- φορά που πήγα εκεί. Στην αρχή έκατσα 2η σειρά απ’ το τέλος -είχε ανέλπιστα πολύ κόσμο- αλλά δεν έβλεπα καλά το πάνω μέρος της οθόνης. Ύστερα ανέβηκα στον εξώστη με την ελπίδα ότι θα έβλεπα τζάμι αλλά τελικά ήταν… χειρότερα. Τελικά βολεύτηκα στη 3η σειρά απ’ το τέλος και είδα μια χαρά τη ταινία. Πολύ περίεργος χώρος γενικά.

Εγώ θα ξαναπάω, αλλά όχι Σάββατο και όχι σε γνωστή ταινία. Να μην έχει κόσμο τέλος πάντων.

Κι εγώ στον εξώστη την έβγαλα, έβλεπα μια χαρά.

Πα να ανοίξω το θρεντ για τους παρακμιακούς σινεμάδες

Ο καλύτερος κινηματογράφος ήταν τα Village στο Μαρούσι. Και δεν τα χα χορτάσει σαν έφηβος γαμώ. Ξανανοίχτε :’(

Eίδα το Gran Torino χθες και μου άρεσε πολύ!Πολύ συγκινητική ταινία (ειδικά στο τέλος)…
Οι σκηνές που γρύλιζε ήταν επικές!σαν ορκ έκανε!:lol:

Ειδα το Σοβιετικο ‘‘Ελα να δεις’’.Αντιπολεμικο επος.Νομιζες οτι ηταν ταινια των 00s και οχι των 80s.
Την χαρηκαμε εμεις και αλλοι 15:p

Ειδα επιτελους το ‘‘ασε το κακο να μπει’’…μου αρεσε παρα πολυ,πολυ καλη προσθηκη στο σινεμα των βαμπιρ,απο μια χωρα που δεν θα το περιμενε κανεις…τρομερη μουσικη,φωτογραφια,ερμηνειες,σε φαν του ‘‘interview with a vampire’’ το συνιστω με τα χιλια…παρα πολυ καλη ταινια,θα την ξαναδω καποια στιγμη στο μελλον σε κανα dvd…

Σκοτεινος Κωδικας.Απλα ελεος.[-X

Είδα το Without στα πλαίσια του 10ου φεστιβάλ γαλλόφωνου κινηματογράφου. Βέβαια ήταν ελληνική αλλά δεν πειράζει :Ρ Αρκετά καλή αν σκεφτούμε τι εστί καινούριοι έλληνες σκηνοθέτες αλλά και γενικότερα. Μιλάει για την έλλειψη επαφής και επικοινωνίας στις σχέσεις. Και το γαμάτο είναι ότι δεν μιλάνε οι ηθοποιοί αλλά τα πλάνα. Σε βάζει σε σκέψη. Στο τέλος της ταινίας, μίλησε το κοινό με τον σκηνοθέτη, του κάναν ερωτήσεις και άλλα τέτοια όμορφα :slight_smile: Αξίζει πολύ.

Religilous (παίζεται στο Μικρόκοσμο στη Συγγρού)

από το Religion+ridiculous

Tώρα που πέρασαν οι άγιες μέρες και για μια ακόμα φορά το φάγαμε το παραμύθι, ας δούμε και καμιά θρησκευτικο-σκεπτικιστική ταινία.

Ντοκιμαντέρ από το Bill Μaher (stand-up κωμικός, τηλεπαρουσιαστής, κονωνικοπολιτικός αναλυτής και συγγραφέας) για το παράλογο της θρησκείας.

τρέηλερ http://www.youtube.com/watch?v=6iUyAppOOU0

Eίδα το Duplicity…εντάξει δε με τρέλανε κιόλας αλλά δεν ήταν άσχημη ταινία.
Και ανατρεπτική σχετικά!