Club Atlético BOCA JUNIORS

Εδω εσυ λες οτι η Ριβερ ανεδειξε το Μπατιστουτα που εχει περισσοτερες συμμετοχες στη Μποκα απο οτι στη Ριβερ.

O Banega (οπως κι ο Forlin ή ο Cardozo ας πουμε) ειναι παιχτες με συμμετοχες στην εθνικη Αργεντινης σε πολυ μικρη ηλικια.

Κατι λεει αυτο ή μαλλον ΘΑ λεει.

Aμα ειναι ετσι οπως τα λες, γιατι δεν επαιρνε κι η Ριβες κανα Λιμπερταδορες ετσι για πλακιτσα;;;

Μην υποτιμας το μεγαλυτερο θεσμο της Λατινικης Αμερικης μονο και μονο για να υποστηριξεις τα επιχειρηματα σου.

Εγώ βέβαια δεν είπα που είχε τις περισσότερες συμμετοχές αλλά που αναδείχθηκε ως παίκτης…ας μην ξεχνάμε λοιπόν ότι η Ρίβερ τον ανακάλυψε από τη Newells. Οπότε όχι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

εντιτ: Copa Libertadores 1986, 1996. Έτσι για την πλάκα μας, για να ξέρουμε και τι είναι αυτό το ρημάδι. :wink:

Τι παει να πει το “ανεδειξε”;;;

Οτι ηταν στα 15 του ξερω γω στη Ριβερ;; Χαιρω πολυ.

Απο την αλλη ο Χιλιανος Σαλας “αναδειχτηκε” απο τη Ριβερ.

Σε καθε περιπτωση οπως σε βολευουν για να περασεις την αποψη σου. :slight_smile:

Φαντάζομαι φυσικά ότι εσύ τον είχες ήδη τσεκάρει από την Universidad σαν καλός scouter…Ε ΡΕ ΤΙ ΑΚΟΥΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

Με την ιδια λογικη εσυ ειχες τσεκαρει τον Μπατιγκολ ΠΡΙΝ παιξει οπουδηποτε;; :-s

Τον τσέκαρα στη Ρίβερ όπου έβαλε 17 γκολ πριν πλακωθεί με τον Passarela. Τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό;

Aλλα λεει στο site του ιδιου του Batistuta παντως…

μονο μποκα ρε!!ποια ριβερ???5 αυγουστου θα ειμαστε μεσα!!!αντε αρειαναρα,πατισε τους!!!:D:D:D

Λοιπον και μια ιστορια που περιγραφει το αρρωστημενο κλιμα οχι μονο στις ταξεις των οπαδων της Μποκα, αλλα και γενικοτερα την κοντρα των δυο ομαδων.

Τα παρακατω ειναι απο μια συνεντευξη που παραχωρησε ενας Αργεντινος δημοσιογραφος της Ole που ακολουθησε τη Μποκα στην περιοδεια της.

[I]- Το ?Superclasico? θεωρείται για πολλούς ως το πιο «καυτό» ντέρμπι του κόσμου. Από πότε χρονολογούνται και πώς ξεκινούν οι λόγοι του «μίσους» ανάμεσά σε Μπόκα και Ρίβερ;

«Νομίζω, πάρα πολλά χρόνια πριν. Ο πρώτος λόγος και γενεσιουργός αιτία αυτής της διαμάχης, ήταν το ποδόσφαιρο και η μεταξύ τους τοπικιστική κόντρα. Κατόπιν ήρθαν τα επεισόδια, οι απαγωγές, οι φόνοι και πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει από τα πλαίσια του ποδοσφαίρου?».

  • Ο «μύθος» λέει ότι μετά από έναν αγώνα στον οποίο η Ρίβερ Πλέιτ κέρδισε με 2-0, οι οπαδοί της έγραψαν, για να πικάρουν αυτούς της Μπόκα, στους τοίχους της πόλης το σκορ. Η απάντηση των ?barra brava? της Μπόκα ήταν ανατριχιαστική, με τη δολοφονία δύο οπαδών της Ρίβερ και την απάντηση «γραμμένη» στους ίδιους τοίχους: «Τώρα είμαστε 2-2?». Έχει πράγματι συμβεί αυτό;

«Ναι, είναι αλήθεια. Έγινε το 1994».[/I]

:-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s

για αυτο δε γουσταρω καθόλου αργεντινικο οπαδικο κινημα. Γιατι απλα δεν υπάρχει τετοιο πραμα. Επαγγελματιες εγκληματίες είναι

Oσο μιλαμε για τον αγωνιστικο χωρο και τις κερκιδες του πραγματικα ειναι πολλα επιπεδα μπροστα.

Και αυτοι και οι υπολοιποι Λατινοαμερικανοι.

Εξω απο αυτα…:-s

για τον αγωνιστικο ναι. Για τις κερκιδες δε τρωω τον παπα μωρε τωρα. Ειναι εντυπωσιακές αλλά απο πισω σφάζονται; Να το χέσω

Οταν μιλαμε για κερκιδες εννοουμε το ατοφιο κομματι τους.

Κατι που λειπει απο την Ευρωπη.

Το ατελειωτο τραγουδι, ο ρυθμος και η αισθηση του να γινεται ο αγωνας γιορτη.

Σε αυτο αναφερομαι.

Θα μου πεις “ποσο υποκριτικη ειναι αυτη η γιορτη οταν μετα απο αυτη θα πεσει μαχαιρωμα;;”

Δε με νοιαζει …αυτο θελω να κρατησω εγω για μενα και την ομαδα μου/μας και αυτο θα γινει.

Ρε ασε την ομάδα μας. Δε μιλάω γι αυτο. Τα καλά ειναι θετικό να τα αποροφάς και οχι να τα αντιγράφεις έτσι; Και εκει παρεπιπτόντως θα πρέπει να έχουμε παντα το νου μας. Αλλα ναι στην Αρχεντινα είναι υποκριτικο και με χαλάει πολυ αυτο γιατι γουστάρω κατα τ άλλα Αρχεντίνικη κουλτούρα και μπάλα

Boca Juniors-Argentino Juniors 0-2 και μπηκαν για ημιχρονο…τρεχτε βαλτε Novasports1 μιλαμε για μπαλαρα…!!!

2-2 θα ληξει,στανταρ.

τοσο εληξε…

Ποσο γαματος ειμαι?

Ωπ, εμπήκα στα εχρικά εδάφη μωρε…:lol::lol::lol:

Ένα θα πω: [SIZE=“7”]RIVER PLATE[/SIZE]

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.
Είναι αστείο αυτο που λες!!!