Club ή Μπουζούκια; ντισκας!

Ρε γαμωτο, υπαρχει καμια ντισκο στην Αθηνα?!?!?!? Θα γουσταρα τρελα να παω, σηριουσλυ!

Κατα τα αλλα, κλαμπ για τους λογους που προαναφερθηκαν. Αν και εχω παει ελαχιστες φορες (μπουζουκια ποτε δεν εχω πατησει). Και η παρεα μου δεν ειναι οτι πιο κοντινο στα ακουσματα μου αλλα δεν ειναι και παιδια των κλαμπ ή/και μπουζουκιων :stuck_out_tongue:

μπρος γκρεμος και πισω ρεμα. Αλλα αν απειλουμουν ασχημα θα επελεγα κλαμπ. Εχω παει περισσοτερες φορες σε κλαμπ απο οτι σε μπουζουκια( μια φορα στην πενταημερη). Και ειδικα αυτες τις μερες αυτο το προβλημα κυριαρχει. Πεφτει τρελο πρηξιμο να παμε σε κλαμπ( γιατι ευτυχως μπουζουκια κοντα δεν παιζουν)

ε νταξ εννοειται πως στηριζουμε Ντισκο αλλα δεν υπαρχει στο πολλ! αλλιως γιαλυστερο παντελονι και φιγουρες τραβολτα 8)

Εννοειται πως υπαρχει…Boom boom παρακμη καλτιλα στη καλλιθεα,Βινυλιο στη Γλυφαδα και καλοκαιρι στη Βαρκιζα και μια καινουρια κοντα στο Χιλτον(δεν θυμαμαι ονομα)…Εχω παει στις 2 πρωτες και περασα ομορφα αλλα προσωπικα τη ντισκο τη θεωρω λιγο ακριβη εξοδο για μενα(15 ευρω εισοδο)…

Αν πας να προτιμησεις Μπου μπουμ το Βινυλιο ειναι λιγο πιο γκλαμουρια(πανε και διασημοι) και ετσι…

Θα ψαχτω! Προβλεπω παλι ταξιδι απο Αιγαλεω, αλλα θα το ερευνησω το θεμα :stuck_out_tongue: Θενξ!

μπουζουκια!! αλλα [U]μονο γυναικεια[/U] σχηματα! μοναδικη εξαιρεση το καλυτερο σχημα που ειδα ποτε λαιβ!! [U]Φλωρινιωτης [/U]- Μπεζαντακου - Τζενη Βανου! με μπονους εμφανιση απο[U] κορη [/U]Φλωρινιωτη! :metal::drunk:

κλαμπζ γιατι γουσταρω τα μπητακια και ας μην το πολυλεω προς τα εξω.
μπουζουκια δε θα πηγαινα σχεδον ποτε,εκτος και αν ολη η υπολοιπη παρεα θα ηθελε.

Club ή Μπουζούκια; ντισκας!

ερ: κλαμπ η μπουζουκια;
απ: ειμαι ντισκας!

Αν πας ήδη χάλια, σε όποιο και απο τα δύο να πας μια χαρά θα ναι! :stuck_out_tongue:

νταξ και στα 2 πιστεύω αξίζει να πας για την εμπειρία και μόνο! αλλά δε υπάρχει τίποτα καλύτερο απο καλή παρέα ποτά και ένα παγκάκι! έτσι έχω περάσει την καλύτερη έξοδο! ψαχτείτε:p:p

Ξερεις κανα καλο να προτεινεις?

με τα κρυα που κανει αυτες τις μερες δε βγαινω για να ψωνισω φαι, ποσο μαλλον να καθομαι σε παγκακια[-X

Τα παγκάκια είναι ιερά μέρη φασώματος, δε θα τα μαγαρίζετε με τις μπύρες και τις αλητοπαρέες σας:!::!:

Τι συγκρίνετε ρε. Τα κλαμπς είναι ποιότητα. Φάσωμα + like a g6 ισοπεδώνουν κάθε ψαγμένη πίπα που ακούει ο καθένας σας εδώ μέσα :stuck_out_tongue:

καθε μερα (τροπος του λεγειν) σε κλαμπς τη βγαζω…ηθελα να ξερα πως στο καλο επιλεγετε κλαμπς για γκομενακια. δηλαδη, περα του οτι ειναι πολυ δυσκολο να γνωρισεις γκομενα σε κλαμπ (να γινει δουλεια με γκομενακι που ηδη παιζεται κατι, ειναι αρκετα ευκολα απο την αλλη) δεν ειναι πια τοσο τραγικα ο εναςπανωαποτοναλλο ωστε να μπορεις να χουφτωσεις χωρις να φας περιποιημενη σφαλιαρα. και να ειστε παρτυ ανιμαλς δηλαδη και να ξεβιδωνεστε στο κωλοχτυπημα, παλι δυσκολο (εξαιρουνται φασεις σενησια και ειδικα τουριστριες που ειναι [COLOR=“Pink”]αξιαγα(π)ητες[/COLOR])

ασε που το υπογραφω με το ιδιο μου το αιμα, πως ολες οι γκομεναρες δεν υπαρχει περιπτωση να σηκωθουν απο τον καναπε-θεση-σταντ. (εξαιρω νησια παλι)

μπουζουκια απο την αλλη, εξαρταται απο παρεα, απο σχημα κτλ. κατα κανονα, δεν πολυγουσταρω αλλα μπορει αναλογα με την περιπτωση να γινει τρελο κεφι. (ομως κλαιω απο τωρα τα λεφτα που θα μου φυγουν την παρασκευη)

χαχαχαχαχ Πλανητάρχη φίλε μου θα σύγκρινα μόνο με reunion Floyd!

Κατά τ’άλλα, για κλαμπόφαση την παλεύω μόνο στην αλλοδαπή με κανονικά πριονίδια, εδώ όπως εύστοχα παρατήρησε κάποιος πιο πριν οι επιλογές των τύπων που είναι στις κονσόλες είναι ό,τι να’ναι.

Για μπουζούκια θα έλεγα ναι ΜΟΝΟ για επιλεγμένους αοιδούς ποιότητος ΑΑΑ τύπου: Tasos Bougas, Βασίλης Καρράς, Sotis Volanis, Λεπά και λοιποί … τρελός (και ακριβός) χαβαλές :smiley:

Σαν καλός Γκοβού τζούνιορ πάω για μπάλα τώρα :stuck_out_tongue:

Για μενα κλαμπς.

Αρκετος κοσμος για οφθαλμολουτρο (γιατι στις ελαχιστες φορες που θα παω θα 'ναι κανα Σαββατο), τα μπιτακια καπως ανεκτα, πες και κανα τεταρτο με Nirvana/ Jovi/ Stones/ AC/DC/ The Clash (εχω πετυχει [I]Should I Stay…[/I]), καπως θα περασει η βραδια.

Ειδικα, αν τυχει και πεσει μπολικο αλκοολ και ψιλολυθεις, πεφτει και κανα κουνημα και δεν καταλαβαινεις για ποτε περναει.

Απο την αλλη, ελληνικοσκυλαδικα δεν αντεχω και πηγα μονο μια φορα στην πενταημερη.

Ασχετα, αμα τα προτιμω σε περιπτωση αναγκης/εκβιασμου συμφωνω μαζι σου.

Προσωπικα, (ειδικα για καποιον που δεν ειναι τοσο ανετος μεσα σε κλαμπ, γιατι βαριεται) θεωρω οτι δεν ειναι και το πιο ευκολο μερος στον κοσμο να χτυπησεις γκομενα.

Ή κι αν ειναι, υπαρχουν πολυ πιο “αποδοτικα” μερη.

Γενικα, δεν ξερω αν εχω δικιο ή αδικο, αλλα μου δημιουργειται αυτη η αποψη.

Τα μπουζουκια (τα οποια αποφευγω, βεβαια) ειναι ενα μερος που ο κοσμος (αυτοι που πανε) ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ.

Αντιθετα, τα κλαμπ ειναι ο τοπος που ΠΡΕΠΕΙ να παει ο καθε ποζερας για να δικαιολογησει την υπαρξη του, να κατσει ορθιος με ενα ποτηρι και να κοιταει οποια περασει μπροστα του, μπας και της χλατσωσει κανεναν λουτσο.

Όλοι σκέφτονται σαν κι εσάς, γι’ αυτό τα κλαμπς (πλην 1-2 με υπεραυστηρή πόρτα) είναι λουκανικοεορτές~! ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙΤΕ.

ΟνΤόπικ: Μπουζούκια σαφώς.

μου ειναι δυσκολο να διαλεξω…

βασικα σε κανονικα μπουζουκια εχω παει μονο με το σχολειο κατα τα αλλα σε μαγαζια που παιζουν ελαφρολαικα και σηκωνεται ο κοσμος και χωρευει…εχουν και αυτα τη φαση τους! γελας με τους αφωνους τραγουδιστες.αν εχεις πιει κιολας κανα 3λιτρο κρασι εισαι σε καλη κατασταση για να τα αντεξεις ολα. λες και κανενα καψουροτραγουδο :oops:
ε οσο να ναι περναει η ωρα!

σε κλαμπ ψιλοπηγαινα πρωτο ετος. κομπλε ειναι γενικα…με το στριμωγμα κλπ αλλα το καλυτερο ειναι οι καγκουρες που σκανε ο ενας μετα τον αλλον και ειναι ντυμενοι θεικα και την πεφτουν σε γκομενες με γλοιωδει τροπο και πεθαινω στα γελια!

τελικα ψηφισα μπουζουκια…χωρις να το σκεφτω και πολυ καλα ομως.

τα κλαμπς ειναι λουκανικοεορτες επειδη παει ο καθε καημενος για να δει γκομενες και με την αμυδρη ελπιδα μπας και χτυπησει καμια. οχι ρε αγορι μου δεν προκειται. εδω στην ιδια παρεα να ειναι (φιλη φιλου ξερωγω) με το χαμο που γινεται δεν προκειται να τη γνωρισεις καλα. και αντε να δειξεις πως τη ξεχωρισες και να πας να κατσεις διπλα της για να της μιλησεις, αν εισαι μακρια, αλλα και παλι κουβεντα με τοση φασαρια δυσκολα θα κανεις.
οσο για την πορτα, τα λεφτα σε τετοια μερη αντρες τα αφηνουν, ολα ειναι θεμα ρευστου και κρατησεων

το ξαναλεω :αν η γκομενα γουσταρει τη φαση, τα κλαμπς ειναι ιδανικα για να προχωρησει το πραμα .εχει τυχει φαση, σε παρεα που ολοι λιγο πολυ γουσταραμε καποιον-α (σε παρτυ βεβαια, που βαλαμε λαθραια στο κλαμπ φιαλες απο supermarket για να μην πληρωνουμε τα τρελα λεφτα , οποτε καταλαβαινετε πως ειχε καταναλωθει [B]πολυ[/B] αλκοολ) προς τα τελειωματα να βλεπεις παντου φασωματα.
αν πας για να βρεις γκομενα, τζαμπα τα λεφτα. εκτος αν εισαι κανα φωτομοντελο ξερωγω, αλλα και παλι γκομεναρα που παιρνει στα σοβαρα τον εαυτο της, και σπανια δεν παιρνουν στα σοβαρα τον εαυτο τους, δεν χτυπας.

πω ρε tldr ποστ στο κλαμπς vs μπουζουκια, αυτα ειναι :stuck_out_tongue: