Clutch - 26 Ιουνίου Θεσσαλονίκη, 27 Ιουνίου Αθήνα

οχι ρε μαλακα

όχι ακριβώς, χτες πχ στο Hellfest απλά ακυρώσανε και βάλανε τους DOWN να παίξουν (δεύτερη φορά!) στη θέση τους, το ίδιο και σε κάθε άλλο φεστιβάλ

τι βλάκες είναι αυτοί ρε; είναι δυνατόν να μη δίνουν τα λεφτά πίσω; το εισιτήριο λέει πάνω μια γαμημένη ημερομηνία, αυτή είναι η συμφωνία μεταξύ εταιρίας και πελάτη. δηλαδή εγώ άμα δεν ακολουθήσω τους κανονισμούς που λέει από πίσω μπορεί να πάρω τον πούλο και να με πετάξουν έξω αλλά άμα αυτοί κάνουν το live ο,τι ημερομηνία τους καυλώσει είναι οκ; οκ κάτι πάθανε οι clutch και δε μπορούνε, δέξου το και δώσε refund αλλιώς παράτα τις διοργανώσεις και τις μαλακίες και πάνε κάνε καμιά άλλη δουλειά. δεν γίνεται να είσαι πάντα κερδισμένος

Ε είναι ο ένδοξος δρόμος που χάραξε ο συναυλιακός κολοσσός Didi music. Και νομίζω το γράφει και στο πίσω μερος του εισιτηρίου ως συνήθως. Ότι διατηρεί η διοργανώτρια το δικαίωμα αλλαγής χώρου, ημερομηνίας κλπ. Για δικά σου δικαιώματα ξεχνάν συνήθως να γράψουν :stuck_out_tongue:

Iσχυει αυτο που λεει ο Jim.

Βεβαια, ειναι τοσο φλου, που αφου ο αλλος μπορει να αλλαξει αοριστα την ημερομηνια, μπορει να σου χει παρει το 20αρι και να σου πει “μεταθετω τη συναυλια σε 2 χρονια” ή να την αναβαλλει συνεχεια. :stuck_out_tongue:

Aλλα εδω περνανε αλλα κι αλλα καθημερινα μπροστα απο τα ματια μας, κατι τετοια δεν περιμενουμε;;;

Γι αυτό στην πραγματικότητα δε συμφέρει να παίρνεις εισιτήριο στην προπώληση ή καιρό πριν τη συναυλία. Άν το καλοσκεφτείς είναι πιό ασφαλές και σε συμφέρει σε τελική ανάλυση να πάρεις ακόμα και ταμείο κι ας δώσεις και 5 ευρώ παραπάνω. Είναι επίσης ο πραγματικός λόγος που βάζουν πολλές φορές και ιδιαίτερα προνομιακές εκπτώσεις στην προπώληση. Άν το πάρεις από θέμα μάρκετινγκ ετσι πάει. Θέλουν να σ’έχουν στο χέρι ό,τι κ να γίνει.

εγώ απλά το πουλάω αν δεν μπορέσω να πάω… δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο…

Κι αυτό γίνεται. Αλλά μπαίνεις σε μια άβολη διαδικασία και δεν είναι πάντα εύκολο να το πουλήσεις. Καμιά φορά μέχρι τελευταία στιγμή το χεις στο χέρι

Για μενα ειναι μαλακια τους που δεν επιστρεφουν τα χρηματα σε οποιον δεν μπορει να ερθει. Χαλανε το ονομα τους χωρις λογο. Η συναυλια εχει βγει ΣΤΑΝΤΑΡ απο τη στιγμη που εχουν αλλαξει χωρο δυο φορες.

δεν ειναι παντα τοσο ευκολο…
αν εχει γινει sold out ναι οκ το πουλας…
αλλα στην περιπτωση πχ που οι γνωστοι σου εχουν ηδη εισιτηριο ή εχεις προγραμματισει δουλεια - διακοπες δεν ξερω και εγω τι και πρεπει να βρισκεσαι εκτος αθηνων αρκετες μερες πριν το live δεν ειναι οτι πιο ευκολο να το δωσεις… τεσπα…

οποιος θελει τικετο ας μου στειλει πμ

special show/ τζαμάρισμα έκαναν. Διασκευές Crowbar - Eyehategod - Corrosion of Comformity κλπ, μέσα στα λάθη και το χαβαλέ :stuck_out_tongue:
Αισθάνθηκα ένα τσικ καλύτερα για το ότι είμαι καταραμένη και δεν θα δω ποτέ Κλατς.

εσύ φταις για όλα λοιπόν :slight_smile: είναι το τίμημα που πλήρωσες για να περνάς χρόνο με τα πανκιά στη warzone αν και πίσω πίσω :slight_smile:

Υπάρχουν 2 εισιτήρια που περισσεύουν για το live της Αθηνας.
Δίνονται χαμηλότερα στα 17? το ένα.
Ας στείλει πμ οποιος θέλει.

Γεια σας παίδες,
επειδή δεν προλαβαίνω την συναυλία της Θεσ/νίκης (λόγω της αλλαγής :frowning: ) πουλάω το εισιτήριο μου 17 ευρώ. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα pm.

Ξέρουμε τι ώρες θα βγουν στην σκηνή?

νομίζω δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα οι ώρες εμφάνισης. κατά την Πέμπτη λογικά θα ξέρουμε

Οι ώρες εμφάνισης:

13 Ιουλίου, PRINCIPAL (Μύλος)
14 Ιουλίου, ENTERTAINMENT STAGE (Ιερά Οδός 7-13)

CLUTCH
+
Planet of Zeus

Το πρόγραμμα των εμφανίσεων θα είναι το ίδιο και για τις 2 συναυλίες.

Οι πόρτες θα ανοίξουν στις 19.30

21.00 Planet of Zeus
22.30 Clutch

Για την συναυλία της Αθήνας έχουν μείνει 250 εισιτήρια. Για την συναυλία της Θεσσαλονίκης έχουν μείνει 150 εισιτήρια. Η προπώληση συνεχίζεται στα γνωστά σημεία προπώλησης και (αν μείνουν εισιτήρια) τις ημέρες των συναυλιών στα ταμεία του Principal και του Entertainment Stage.

Εισιτήρια για Αθήνα και Θεσσαλονίκη: 25 ευρώ στο www.ticketarena.gr, το www.viva.gr και στα Public και Tickethouse
Πληροφορίες: www.detoxevents.gr, 210 9611118


Στις 13 Ιουλίου οι Clutch θα εμφανιστούν για πρώτη φορά στη Θεσσαλονίκη στο Principal (στον Μύλο) και την επόμενη ημέρα θα βρίσκονται στο Entertaiment Stage, στην μεγαλύτερη συναυλία που έχουν δώσει στην Αθήνα.
Δύο δεκαετίες καριέρας, μια δεκάδα δίσκοι, επιτυχίες και ατελείωτες περιοδείες ανά τον πλανήτη δεν τους άλλαξαν: οι Clutch παραμένουν απλοί και ανεπιτήδευτοι, μια παρέα που κατάφερε να κάνει το όνειρό της πραγματικότητα. Καθημερινοί τύποι που τα δίνουν όλα και σε κάνουν να νιώθεις ότι μόλις είδες τους κολλητούς σου επί σκηνής!
Με άλλα λόγια, οι rockers από το Μέριλαντ των ΗΠΑ δικαιολογημένα θεωρούνται μια από τις καλύτερες και πιο σημαντικές μπάντες της ροκ μουσικής. Χωρίς φτιασίδια, χωρίς κόλπα μάρκετινγκ, χωρίς τίποτα που να μην είναι τελείως απαραίτητο: με τη δύναμη των τραγουδιών και του ταλέντου τους μόνο, οι Clutch έχουν περάσει μια ζωή, δίνοντας στο κοινό τους τίμια rock shows. Η πορεία τους και η αποδοχή μιλάνε από μόνες τους για την απόλυτη rock μπάντα.
Στις συναυλίες τους σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη θα παίξουν κομμάτια και από τον νέο δίσκο τους ?Earth Rocker?, ο οποίος κυκλοφόρησε στις 19 Μαρτίου.

ξέρει κανείς πόση ώρα περίπου παίζουν??

Οριακά μιάμιση.

θα ψηνα κανά 2ωράκι αλλά τι να κάνεις… :stuck_out_tongue:

συνήθως παίζουν γύρω στα 17 κομμάτια κ στην περιοδεία αυτή παίζουν ολόκληρο το earth rocker (καμιά φορά όχι και ολόκληρο,αλλά 9 απο τα 11 κομμάτια τα παίζουν σίγουρα!) !!! Κ ΓΑΜΩ δλδ!!!