Clutch - Earth Rocker

νταξει δεν νομιζω να θελεις πολλες εκπληξεις απο τετοιου ειδους μπαντες

να διατηρουν μοναχα την εμπνευση σε υψηλα επιπεδα!
και δεν μπορεις να πεις οτι δεν υπηρχε μια εξελιξη απο το ξεκινημα τους μεχρι σημερα!

Έκπληξη του τύπου “βγάλανε μάπα άλμπουμ”, μην παρεξηγούμαι, σαφώς και έιχαν αλλαγές στον ήχο τους. Δεν θέλει και πολύ να πεταχτεί κανένας και να πει, “τίμια μπάντα οι Κλατς”, ένας χαρακτηρισμός που δεν μου αρέσει καθόλου που κολλιέται πολύ συχνά σε μπάντες που κακομαθαίνουν. Δατς ολ…

grym και signal τα ειπανε ολα χωρις υπερβολες. Ο δισκος ειναι απιστευτα καλος. Ευτυχως που ειμαι σε φυλακιο δηλαδη και μπορω να τον ευχαριστηθω και να βρω σιγα σιγα τα σωστα λογια για την αποθεωση του. οι ΚΛΑΤΣ δεν εχουν ουτε μισο κακο, τι κακο, ουτε καν μετριο δισκο.

Είναι ο γαμημένος, απίστευτα καλός. Είναι από τα δυνατότερα τους άλμπουμς. Ίσως το πιο “γυαλισμένο”, όσο μπορείς να το πεις αυτό για τους συμπλέκτες, είναι σίγουρα από τα πιο άμεσα. Σε αρπάζει από το σβέρκο και σε αφήνει μετά από 44 λεπτά, με μια απίστευτη ξεκούραση στη μέση για να πικραθείς και να ξεκουραστείς (για μένα αυτό).

Σχεδόν ποτέ (κάτι σαν άγραφος κανόνας) δεν αφήνεις το δισκίο που σε κάνει να γνωρίσεις και να γουστάρεις μια μπάντα. Για μένα το ήταν το ομώνυμο, τότε είχαν αυτό το μάτι της τίγρης (άγνοια κινδύνου), στη φρεσκαδούρα όμως μου ακούγεται μια περίεργη ηχητική ωριμότητα, της εμπειρίας που έρχεται με τα χρόνια. Ίσως είναι και οι “κακές παρέες” που ανέφεραν κάποιοι προηγουμένως.

Πολύ “πάρτα μωρή” ροκ άλμπουμ, συμπαγές, μπετόν αρμέ, στοχευμένο, κρατάνε απίστευτο τσαμπουκά για τα χρόνια που είναι στην πιάτσα, σέβας και μόνο σέβας.
Θα είναι η κολώνα μου στη χρονιά όταν θα θέλω να ροκάρω δίχως αύριο.

ακριβωςςςςςςςςςςςς

Δίσκαρος ! !! ! ! Ανυπομονω για το live τους !

[B]Crucial Velocity Lyric Video[/B]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4lVXVZ5ATwg

Ρεφραινάρα ΤΡΕΛΗ στο κρούσιαλ, ύμνος στην απόδραση από τους μαλάκες που έχουν κατακλύσει τον κόσμο πλέον, ίσως ο Νηλ δεν γουστάρει καθόλου ότι έρχεται μπροστά μας και θέλει να την κάνει συνέχεια, θα είμαστε μαζί του.

Η αγαπημένη μου ατάκα είναι όμως:
Uncounted Les Pauls explode and take flight
Where there was darkness
Now only light

Keep preaching αιδεσιμώτατε 8)

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, μια ενδιαφέρουσα (μεγάλη και από τον Ιανουάριο) συνέντευξη του Dan Maines (μπάσο) για το album.

We?re not one of these bands that gonna put some bullshit item on the rider

Η ρεφρενάρα του The Face είναι το καλύτερο πράγμα στον κόσμο αυτή τη στιμγή μαζί με τη μερέντα.

θα ειχε ενδιαφερον ενα πολλ για το καλυτερο τραγουδι του αλμπουμ. εχω την εντυπωση πως θα ειχαμε πολλες ισοψηφιες

Μόνο εγώ άκουσα το δίσκο και είπα, χμμμ nothing special? Α κάτι λάθος κάνω δεν παίζει

όντως κάνεις κάτι λάθος γιατί ο δίσκος γαμάει, είναι όπως πρέπει.
απίστευτα απολαυστικός, σε αναγκάζει να τον βάζεις στα ριπίτια. δώστου κι’άλλες αυτιές οπωσδήποτε

Μάλλον δεν του αρέσει το στυλ των Clutch, δεν μπορεί να αρέσει σε όλους. Τέτοιοι δίσκοι No filler All Killer είναι άμεσοι και δεν θέλουν καλά καλά δεύτερη ακρόαση, είναι σίγουρα ο πιο άμεσος καθώς και ο πιο σύντομος σε διάρκεια δίσκος των συμπλεκτών.

μουσια και cowbell

έπρεπε να το περιμένεις

[SPOILER]

[SPOILER]http://vimeo.com/39387904[/SPOILER][/SPOILER]

…απ’ότι μού’πε το παλικάρι απ’το offtherecord, Τρίτη θα τό’χει σόλα τα φορμάτ, σε καλή τιμή:):!:

νταξει μιλαμε για δισκο οργασμο!
και νομιζω ο πιο uptempo/γρηγορος που εχουν κυκλοφορησει!!!

ολα τα τραγουδια ειναι ενα και ενα!
με ριφαρες, ρεφραιναρες, cowbell και τα ρεστα!!!
για ποιο να πρωτοπεις?

το επικο the face?
το kinky χορευτικo cyborg bette
το επιθετικο unto the breach με το αλητικο southern ριφ του?
το western-ιστικο book,saddle and go?
το φυσαρμονικο ριφ και τα cowbell του dc sound attack?
την isabella με το αλανιαρικο σολο?
τον λυκανθρωπο που κλεινει το αλμπουμ με αγριες διαθεσεις?

το αρχεγονο πνευμα του ροκ ν ρολ ζει και βασιλευει!!!

Το άλμουμ είναι εθιστικό :D:D:D:D:D

ναι το μπάσταρδο…αν δεν παίξει 2-3 φορές την μέρα μίνιμουμ δεν γίνεται…

και κάθε μέρα αλλάξει και το καλύτερο τραγούδι του…δεν γίνεται να διαλέξεις τελικά…