Coldplay @ ΟΑΚΑ, 08/06/2024 και 09/06/2024

Πάντως 1:15 η Κηφισίας στο ρεύμα προς κέντρο ήταν πηγμένη…

Πολύ ωραίο θέαμα, ωραία συναυλία, τέλειος ήχος, τα βραχιόλια είναι τρομερό εφέ. Αν έπαιζαν και λιγότερες μαλακίες από τους τελευταίους τους δίσκους και αντί για αυτές έπαιζαν κάποιους ύμνους από τα πρώτα, θα ήταν όλα ακόμα καλύτερα :stuck_out_tongue:. Μα βρε μαλάκες, μου έχετε το “God Put A Smile Upon Her Face” στο soundcheck και δεν το παίζετε; ΕΛΕΟC

12 Likes

Ήταν πράγματι εξαιρετική συναυλία, πολύ ευχάριστη , ωραίο σόου και θέαμα και το γεμάτο ΟΑΚΑ βοήθησε πολύ σε αυτό

Χάρηκε το μάτι μου κόσμο και φωτάκια

Ακόμα και αν δεν απευθύνεται ακριβώς σε μένα η συναυλία, ένιωσα γεράκος και ΠΟΛΥ μεταλας :rofl:

Ήταν απλά μια ωραία μπάντα που ακούγαμε μικροί στο mad με κάτι κομματαρες τύπου clocks, fix you, in my place . Μετά δεν ασχολήθηκα και παραπάνω

Αλλά ήταν πολύ ωραία και χαίρομαι που το είδα και δεν το προσπέρασα . Τα κομμάτια τους είναι πασίγνωστα και δεν χρειάζεται καν να ασχοληθείς για να τα ξέρεις . Για τέτοιο μέγεθος μιλάμε

Όλα μια χαρά

7 Likes

Χαιρόμαστε για εσάς που περάσατε ωραία και δεν κλαίτε τα λεφτά σας.

Τα βραχιολακια τα πήρανε πίσω τελικά;

Ελπίουμε μήπως το παίξουν σήμερα αυτό…

Από στριμωγμα στην αρένα πως ήταν; Και από τιμές και ουρές στα μπαρ;
Επειδή εδώ ξεχάσει πως είναι να πας σε τόσο μεγάλες συναυλίες :stuck_out_tongue: τι ώρα λέτε να πάω μπορέσω να είμαι έστω κάπου στη μέση;

Αρενα υπερανετα στα 10 μετρα απο το καγκελο. Για μπυρα (ειχε 7€) περιμενα περιπου 1’ στην αρενα.

Τα βραχιολια τα δινεις πισω φευγοντας. Οχι οτι θα σου πει κανεις τιποτα αν το κρατησεις, αλλα δεν υπαρχει και λογος.

4 Likes

Αρχικά θα είσαι για πλάκα κάγκελο , 19:40 περίπου έφτασα και πήγα τέρμα μπροστά αριστερά

Στριμωγμα δεν είχε καθόλου ήταν άψογα

Τιμές στο μπαρ εξωφρενικές , ούτε νερό μην τους αγοράσεις, έχει βρύσες για πόσιμο νερό πάρε παγούρι :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πηγα 19.30 . Πας κατευθειαν αριστερα και προχωράς οσο θέλεις και χωνεσαι προ κεντρο. Το πιο ανετο sold ουτ που έχουμε βρεθεί.

2 Likes

καπου εδω να πουμε οτι ειχα δει τους Βρετανους Πυξ Λαξ στο Λονδινο το 2017 και αυτο που λετε για την αρενα, ειναι η κανονικη συνθηκη. Γενικα καλο ειναι να μην παιζουμε τις ζωες μας με το σπρωξιδι για να δουμε ενα λαηβ.

8 Likes

Παγούρι θα πάρω. Το νερό ήταν σε πόσιμη θερμοκρασία; Θυμάμαι πέρσι στους guns n roses που το νερό στις βρύσες ήταν οριακά βραστό…

Ήταν σε κατάσταση να το πιεις χωρίς να φοβάσαι. Όχι και κρύο βέβαια, φυσιολογική θερμοκρασία

Εγώ τη συσκευασία γάλατος που μας έδιναν για νερό , την γέμισα μια χαρά μετα

2 Likes

Ti μετά από την συναυλία των rammstein πήρε αύξηση 2 ευρω; :stuck_out_tongue:

Ήταν βιώσιμη μπύρα αυτή :stuck_out_tongue:

Tote bags άφηναν ή ήταν αυστηροί; Επειδή είναι οριακά μεγαλύτερα από Α4

1 Like

Δεν καταλαβα να ηταν και πολυ αυστηροι.

1 Like

Πολύ ωραία φάση

1 Like

Ναι αλλά το Fallen Kingdom το παίξανε;

Λατρευω τους 3 πρώτους δίσκους και ήξερα ότι θα ακούσω ελάχιστα hits από αυτούς (αν και το politik ήταν τεράστια έκπληξη). Δεν λέω γαμώ η απόδοση και το show φυσικά αλλά ρε παιδιά κάτι μου έλειπε. Και αυτό ήταν το γενικό vibe. Με ένα νεκρό κατά κύριο λόγο κοινό και μόνο κινητά στν αέρα χάνεις πολύ

πήγα ξέροντας 4-5 τραγούδια από το σετλιστ, δεν ήμουν ποτέ φαν, και επειδή κληρώθηκα στα infinity tickets :stuck_out_tongue:
πολύ ωραία συναυλία, εξαιρετική απόδοση, τρομερός ήχος. η σκηνή όχι μόνο δεν τους “κατάπινε” αλλά και εξυπηρετούσε ώστε να τους δει περισσότερος κόσμος από κοντά. πολύ καλοστημένη εμφάνιση. περίμενα να χασμουριέμαι, αλλά πέρασα πολύ καλά. εκ του αποτελέσματος, θα τα έδινα και τα 100€

3 Likes