Conan - 8/12 Αθήνα

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου @ six d.o.g.s

facebook event link

Είσοδος:
?11 (50 περιορισμένα εισιτήρια μέσω eventbrite διαθέσιμα μέχρι τη 1η Οκτωβρίου)
?15 (ταμείο/προπώληση από 15 Σεπτεμβρίου)

Σημεία προπώλησης
Tickethouse (Πανεπιστημίου 42-εντος στοάς, Αθήνα) | Rhythm Records (Μπενάκη 74, Εξάρχεια)
Sound Effect Records (Ζαΐμη 30, Εξάρχεια) | conan2012-ath.eventbrite.com

Αποτελούν το μεγαλύτερο μυστικό των ανά την υφήλιο οπαδών της ultra-heavy doom, έχοντας κάνει τον Τύπο να παραμιλά για το πιο heavy stoner doom σχήμα των τελευταίων χρόνων. Με ορμητήριο τη Μεγάλη Βρετανία και έχοντας ήδη ισοπεδώσει με την σαρωτική τους εμφάνιση τη σκηνή του Roadburn, οι Conan άνοιξαν πανιά και λεηλατούν μία - μία τις ευρωπαϊκές πόλεις.

Στις 8 Δεκεμβρίου οι συντριπτικοί ήχοι των Conan, του αδιαμφισβήτητα νέου μεγάλου ονόματος στον ευρύτερο doom χώρο, θα ακουστούν και στην σκηνή του six d.o.g.s, βάζοντας σε λειτουργία την doom πολεμική μηχανή.

Links
www.hailconan.com
www.facebook.com/conandoom

Πολύ μπροστά η CTS ναπουμε.

ελπιζω να κανουν τις συνεννοησεις τους με τον lovelight(ή με οποιον αλλο βρουνε!) μπας και τους εχουμε και εδω πανω :wink:

Κοκομπλόκο. Αυτό και μόνο.

αγαπαμε CTS

Ένα με το δάπεδο από την βαρύτητα! Καλή φάση!

ΝΑΙ ΡΕ!

Support AGNES VEIN = checked in already :!:

Αγαπητοί μας φίλοι,
Εάν δεν έχετε εξασφαλίσει ήδη τη είσοδό σας αύριο στο six dogs παρακαλείστε να το κάνετε -ξέρετε ότι η χωρητικότητα είναι περιορισμένη- και πόσο μάλλον εσείς που έρχεστε από μακρυά! Πιστέψτε μας, ραγίζει η καρδούλα μας κι εμάς να ρίχνουμε πόρτα σε κάποιον που λέει “Μα έχω έρθει από Θεσσαλονίκη/Πάτρα/Κρήτη κτλ” αλλά μας νευριάζει και η ατάκα “Μα καλά ούτε ένα άτομο δεν μπορείτε να βάλετε”; Φανταστείτε κάποιες φορές να βάζαμε και τα 50 άτομα που μας το έλεγαν…
on-line εισιτήρια: http://conan2012-ath-ehometext.eventbrite.com/?rank=0#
σημεία: Tickethouse, Rhythm Records, Sound Effect Records

Και κλείνουμε με την ερωταπάντηση της συνέντευξης των Conan στο rocking.gr

[B]Όσον αφορά στην επερχόμενη συναυλία σας, εδώ στην Αθήνα, να φέρω μαζί μου ωτοασπίδες;[/B]

Ναι, θα σου συνηστούσα να φέρεις, οπωσδήποτε. Κι εμείς σχεδόν ποτέ δεν τις χρησιμοποιούσαμε όταν παίζαμε ζωντανά, παλιότερα, αλλά έχουμε κάτι ηχεία τριακοσίων watt, σωληνοειδείς ενισχυτές και μερικά από τα παγκοσμίως καλύτερα πεταλάκια, οπότε ναι νομίζω ότι κάποιους είδους προστασία θα την χρειαστείτε.

Διαβάστε όλη τη συνέντευξη: http://www.rocking.gr/interviews/Sunenteuksi_Conan_Exoume_idi_ksekinisei_kai_grafoume_ton_diadoxo_tou_Monnos/14698/

Τα λέμε αύριο
Stay heavy \m/

Ένα-δυο τυπογραφικά έχω κάνει σε όλη τη συνέντευξη, πάνω εκεί πήγες κι έπεσες :stuck_out_tongue:

Το “συνιστούσα” έχει υποστεί έναν ορθογραφικό βιασμό, κατά τ’ άλλα μια χαρά μου φαίνεται.

Πάντως κάπου στο facebook που το ανέβασα, το διόρθωσα πρώτα :stuck_out_tongue_winking_eye:

edit: χμ το είδα και το άλλο, αλλά δεν θα σε ξεμπροστιάσω περισσότερο :stuck_out_tongue_winking_eye:

[U]Conan Live @ Roadburn[/U].

Για όσους το σκέφτονται ακόμα.

Εκεί θα μαστε. Και σήμερα και αύριο για Hedvika.

Καλό θα ήταν να ξέραμε και τι ώρα ξεκινάει το πάρτυ.

20:30 ανοίγουν οι πόρτες.

Το λέει στη σελίδα της συναυλίας στο φβ.

Nαι, μόλις τσέκαρα κι εγώ στο σάητ του Six Dogs.

Για αρχή, δεν είχα ιδέα περί OMEGA MONOLITH, άψογο το ντουέτο με φοβερό ντράμερ και instrumental ήχους που προσέγγιζαν τον ευρύτερο post metal χώρο έχοντας ενίοτε και σαουντρακικές διαθέσεις.

Οι AGNES VEIN αυτοί τη στιγμή είναι στην ελίτ της εγχώριας ακραίας σκηνής, παντρεύοντας και πάλι το funeral doom, το ελληνικής κοπής blackmetal και το επικό. Το ξέραμε, το ξαναμάθαμε και κατεδάφισαν και μια κεφαλή PA πάνω στην κάβλα τους! Τα καινούρια κομμάτια μοιάζουν ακόμα καλύτερα, λίγο υπομονή μέχρι να βγεί το ρημάδι.

Οι CONAN, δε λέω, φάση είχαν, ωραίο γκρουβ, ωραία τύμπανα, ψαρωτικά φωνητικά, ενίοτε και συμπαθητικά ξεσπάσματα, αλλά για να είμαι ειλικρινής προωπικά δε μου άφησαν απολύτως τίποτα στο φινάλε.

Τα μυαλά στο blender με Αgnes Vein και Omega Monolith !!! Στο δικό μου σύμπαν οι Conan - πολύ καλοί btw - είναι υπέροχο support και για τους δυό τους!

[U][U]Παράκληση 1:[/U][/U] Τα καινούρια τραγούδια των Agnes Vein είναι φοβερά. Μην καθυστερήσετε ούτε λεπτό το δίσκο.

[U]Παράκληση 2:[/U] Ελπίζω οι Omega αυτά τα κομμάτια να τα ηχογραφήσουν και να μη χαθούν, όπως αυτά των Tenderness of Wolves. Ευχαριστώ.

Ρε σοβαρά, ποιο Roadburn τώρα? Εμείς έχουμε καλύτερες μπάντες!

Επιτέλους: μια doom συναυλία μετά από ένα χρόνο ! Είμασταν αρκετά αδικημένοι φέτος, μετά και την ακύρωση Pentagram και St Vitus.

Σύστηκε η γη χθες από Conan και Agnes Vein. Αισθάνομαι πολυ τυχερός που είδα αυτές τις μπάντες. Καλός ήχος, αργά -ως επί το πλείστον- πραγματάκια, από αυτά που μας αρέσουν. Οι Conan έχουν και καλή σκηνική παρουσία, παρά τις αργές συνθέσεις τους. Αν ξαναέρθουν, μην τους χάσετε (όπως κ τους Σαλλονικιούς), πραγματικά αξίζουν.

Για μένα το συναυλιακό έτος έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο, τα λέμε πλέον με τη νέα χρονιά, σε κάποιο από τα γνωστά venues.

ΥΓ. Επίσης, κάποιος καλός άνθρωπος ας φέρει πακετάκι Witchcraft κ Graveyard, ή έστω έναν από τους δύο.

Κι εγω Agnes Vein γουσταρα περισσοτερο, αλλα ενταξει λολ. ;p

Σαπόρτ όχι, αλλά και στα δικά μου μάτια (και αυτιά), οι Agnes Vein δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τους Conan.