Conception

ΛΑΘΟΣ, πηγέ σε πενταψήφιο φέτος λογω προσφωρών (αν έπεφτε το κασέ) και ΔΕΝ ήρθαν. ΥΠΑΡΧΕΙ μια ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΗ πιθανότητα να μπουνε κάπου στο καλοκαίρι, αλλά πολυ χλωμό. Καλά Σαλονίκη ουτε για αστείο. Μονο 1-2 είναι σοβαρά άτομα παίζουν σαν διοργανωτές και πάλι τα φράγκα δεν τα δίνουν ευκολά για τπτ. Και γιατι άλλωστε - αμα έχουν επανειλλημένως καψει τη γούνα τους. 50άρες και σκάρτες 100άρες. Εδώ Αθηναίος διοργανωτής (ο θεός να τον κάνει -μικρομαγαζάτορας που το παίζει διοργανωτής) δεν επαιρνε τα συγκροτήματα απο το αεροδρόμιο για να γλιτώσει 50ε. Κατί άλλοι στην επαρχία, εξαφανιζονταί μετα το τέλος για να μην πληρώνουν τα γκρούπ κτλ. Γελοιότητες. Αλλά αμα δεν πάνε ξερω γω οι Shadow Gallery τόσο καλά, πώς θα πάνε οι Conception. Μόνο Fates και τώρα που ναι στη μόδα και Leprous.

Παιδια εδω Αθηνα εχουν πολυ κοσμο. Θεωρω περισσοτερο των Shadow Gallery. Τωρα μου πε καποιος με ακρες οτι παιζει να ρθουν φθινοπωρο. Για να δουμε

Θεός ανέστη

2 Likes

Διαφορετικο σετλιστ την δευτερη μερα. Οργασμικα και τα 2. Θυμηθηκα γτ ο Τορε Οστμπυ ειναι ο αγαπημενος μου κιθαριστας

Ολο το πρωτο λαιβ
Αnd I Close my Eyes, In your multitude :heart_eyes::heart_eyes:

1 Like

Εν τελει φαινεται πως για να τους δουμε σε headline live μαλλον πρεπει να ξηλωθουμε για εξω.Κριμα γιατι τετοια «οικογενειακα» live στην Αθηνα ειναι εγγυημενη απολαυση.

2 Likes

Και κόσμο θα μάζευαν πιστεύω μωρέ.

2 Likes

Δυστυχως ζητανε αρκετα απο οτι εχω μαθει. Κριμα. Θα τρελαινοντουσαν εδω

2 Likes

Εγω παντως το κοιταζω για Ζυριχη η Οσλο

Ζηλευω. Συνεχιζω να ελπιζω οτι θα ρθουν καπως εδω

1 Like

5 ψηφιό. ενδιαφέρονται 4-5 αλλα κανείς δεν το πιστέυει ΤΟΣΟ. Βσκ μέχρι 400-500 θα πηγαινε και εκει θα επρεπε να κάνει 30άρι στεγνό. ΔΕΝ. εξω με λίγο προγραματισμό.

Καλα εννοειται πως αυτο θα ηταν το ιδανικο!

Δεν με χαλαει το 30αρι. Θα θελα να τους δω Ελλαδα γτ θα χε στανταρ το καλυτερο κοινο

1 Like

Φανταζομαι οι ημερομηνιες που χουν ειναι για φεστιβαλ. Δεν μπορω να φανταστω οτι στην Ζυριχη η την Λισαβονα θα χουν περισσοτερο κοσμο απο εδω. Αναρωτιεμαι ειλικρινα αν υπαρχει καποιος που τους δινει πενταψηφιο νουμερο ευρω για χεντλαινινγκ συναυλια. Βρισκω το νουμερο υπερβολικο απο μερους τους. Χρειαζεται χαλαρα 500αρα κοσμος κ 30αρι εισιτηριο. Νομιζω οτι αν υπαρχει ενα μερος στην Ευρωπη που ισως να βγαινανε αυτα τα νουμερα για χεντλαινινγκ σοου, αυτο ειναι η Ελλαδα. Ελπιζω να το καταλαβουν κ να ριξουν τις τιμες

Κι ομως οι ημερομηνιες ειναι για headlining συναυλια σε κλαμπ.Το εισητηριο στην Ζυριχη ειναι περιπου στα 45€.

Στη δε Λισαβωνα 22€!!!
Ιδου και η αφισα:

Ισως οι φημες για το κασε τους ειναι υπερβολικες.

Θα φανει απο το youtube. Δηλαδη Λισαβονα ας πουμε θα χει 1000+ ατομα, η Ζυριχη 300-400? Δεν το πιστευω με τιποτα, εκτος αν εκει ζητανε λιγοτερα η ειναι απλες οι διοργανωτες

Η λισαβονά το κλαμπάκι που παίζουν χωράει 800 και σχεδον σε όλα τα gigs τιγκαρεί. Εχω φιλαράκι ξενοδόχο εκεί. Μαγευτική πολη! Τους βοηθάει οτι πολλά παίζουν δίπλα (Ισπανία) και πολλά τα κάνουν πακέτο ιδιοι διοργανωτές. Αλλα και εδώ τόσα παίζουν Βουλγαρία, γιατι δεν τα φέρνουν ? Γιατι έχουν φάει φρικές. 2 φορές οι απιστευτοι Shadowgallery και ΔΕΝ εγινέ sold out, να μιλήσουμε για Threshold κτλ ? KAMELOT που είναι απείρως πιο mainstream 800 είχαν μαξάρει και στο gagarin συμφωνά με γνωστό ήταν μισογεμάτο δλδ λιγότεροι. Δεν βγαίνει. Οποίος νομίζει οτι είναι υπερβολές αυτά που ακουγωνταί ας δηλώσει το ενδιαφέρον του…είπαν οτι θα το κράταγαν για το δίσκο 2020, αλλά δεν νομίζω οτι με τον εγγλέζο που έχουν οτι θα δούμε φώς. Εγω θα πάω έξω να τελειώνει το παραμύθι.

Ελβετία 600-700 είναι νομίζω τα club. Εχει παίξει γνωστός.

Tι να σου πω. Εγω αδυνατω να πιστεψω οτι στην Ελβετια κ στην Πορτογαλια θα χουν πανω απο 300-400 ατομα. Μακαρι να κανω λαθος. Ισως πανε και απο τις γυρω περιοχες, αλλα και παλι. Εμενα και αυτα πολλα μου φαινονται. Τεσπα σιγουρα καποιος στην μπαντα δεν τους τα λεει καλα αν ζητανε πολλα λεφτα.