Conception

Μια χαρά τα κανουνέ.
Αντι να παρακαλάνε τον κάθε κατσαπλιά φεστιβαλούχο “με καλτ φεστιβάλ” που εχει ωθήσει μπάντες σε επανενώση, αλλα και σε διαλυσή με βάσει τα οικονομικά, και τις ιδιαίτερες απαιτήσεις να είναι 80ς setlist, να εχετέ Χ, Ψ μέλη κτλ, βαράνε στο ψαχνό και όποιος τσιμπήσει.

Αυρίο θα μπορούσαν να πάνε στην Χ,Ψ,Ω μεγάλη δισκογραφική. Και να πάρουν 5000 για τη δουλειά τους.
Τώρα παίρνουν 40-50.000 απο το δισκό, αφου τον ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ μπροστά 2000 άτομα. και τους γράφουν όλους. και με τα υπολοιπά ζεις την οικογένεια σου απο τη μουσική, γιατι προφανώς αν γραφεις δίσκους και κανεις και tour έχεις εξόδα. παιδιά, σκυλιά γατιά. τα 30ε απο τα 2 μύρια play στο spotify δεν θα φτάσουν ούτε για σουβλάκια.

Εχουν πιάσει το νοήμα του να είσαι CULT.

Ο γνωστός που είπε ότι οι Kamelot μισογέμισαν το γκαγκάριν είτε δεν ήρθε στο live είτε έβλεπε μόνο από το ένα μάτι

Ηταν προσκεκλημένος της μπάντας.

Αν ήταν ο Κατσιόνις οκ, έχει πει και μεγαλύτερες σαχλαμάρες. Το gagarin ήταν γεμάτο και κάτω και στον εξώστη.

Mε αυτα τα λεφτα δεν ζει ουτε ενας ανθρωπος Νορβηγια :stuck_out_tongue:
Μωρε ας κανουν οτι τους συμφερει περισσοτερο. Εγω συνεχιζω να πιστευω οτι εδω θα τα βγαζανε τα λεφτα τους.

δλδ είχε 1500 άτομα ? προσεξέ. Γεμάτο σημαίνει δεν πάς για μπύρα, γιατι αντε να γύρισεις πίσω χωρίς να χύσεις τι μισή. Αν έχεις κανα μετρό τριγύρω σου, είναι οι μισοί. Αλλα και να μην είδε πάνω αντε να χε τα ίδια.
Δεν δίνει κανεις τα ίδια λεφτά για Conception που μπορεί να δίνει για KAMELOT.

Μην μου εξηγείς τι είναι το “μισογεμάτο”, εκεί ήμουν, πες τα στον γνωστό σου που είχε κάνα μέτρο τριγύρω του και δεν είδε στον εξώστη

Παντως στις ανταποκρισεις για την συναυλια μιλαγανε για γεματο Gagarin.

Eνδεικτικα απο το ροκοβερντοουζ

“Με το Gagarin σχεδόν ασφυκτικά γεμάτο σε σημείο να μη χωράς να μπεις (κάτι που έγινε λίγο αργότερα στους KAMELOT) ξεκινάει η support μπάντα του event, οι Λαρισαίοι SUNBURST.”

Εγώ απο την άλλη ήμουν 500 χμ πιο πάνω. Απλά μου είπε οτι έσκασα στο μπάρ και είχε ΑΠΛΑ , κι οτι εκοβε βολτούλες και πετυχενε γνωστούς. Τι να σου πω. Λες να θέλω να θίξω το ποσούς μπορεί να μαζέψει το συγκρότημα? Και 1500 να είχαν, αυτό θα ήταν χωρίς τον Khan…

3/4

  1. In: Deception
  2. Of Raven And Pigs
  3. Waywardly Broken
  4. No Rewind
  5. The Mansion (feat. Elize Ryd)
  6. By The Blues
  7. Anybody Out There
  8. She Dragoon
  9. Feather Moves (remastered version; bonus)
4 Likes

Κρινοντας απτο ep περιμενω στην χειροτερη ένα αξιοπρεπεστατο αλμπουμ.
Μοναδικο μειον για μενα το artwork του seth (ασε που μου θυμιζει το τελευταίο ,αδιαφορο, αλμπουμ των kamelot με τον Khan)

Είναι σίγουρα θετικό να κάνει Έλληνας εξώφυλλα μεγάλων ξένων μπαντών, αλλά πραγματικά δεν έχω δει ένα εξωφυλλο του seth να είναι ωραίο. Πολύ απωθητική και παρωχημένη η γκοθίλα αυτή.

1 Like

Δεν ξερω,δεν λεω πως δεν υπηρξαν δουλειες του που μου αρεσαν, αλλα με conception δεν μου κολλαει,η δε μανιερα του μοιαζει απολυτως εξαντλημενη.

Συμφωνω απολυτα για το αρτγουορκ. Δεν με τραβαει καθολου. Ισα ισα με κανει να σκεφτομαι πραγματα για καθε μπαντα που με κανουν να μην θελω να ασχοληθω μαζι της. Ευτυχως με του Conception δεν τιθεται τετοιο θεμα. Με τους ιδιους με χει κουρασει λιγο το ποσο φραγκοφονιαδες πρεπει να ναι. Οκ δικαιωμα τους ολα αυτα τα πακετα που πουλανε κτλ, αλλα σε συνδιασμο με το οτι ζητανε παρα πολλα λεφτα για συναυλιες με κανει λιγο σκεπτικο απεναντι τους. Με στεναχωρει το γεγονος οτι δεν ειναι aware του τι χανουν με το να μην ριχνουν τις απαιτησεις τους για να ρθουν σε ενα κοινο οπως εδω. Θα ηταν με διαφορα η καλυτερη συναυλια που θα μπορουσανε να δωσουν

Νταξ μετά απο καινούριο psychotic,εχουμε αυτό τώρα…καλα πάει η χρονιά. Μακάρι να είναι καλός ο δισκος.
Ο Khan με έβαλε στο τρυπάκι να αρχίσω να ακούω kamelot ενώ δεν είναι καθόλου του γούστου μου…τι φωνάρα είναι αυτή ρε παιδιά!
Όσο για το εξώφυλλο, προτιμώ τα old school εξώφυλλα της μπάντας πρίν το flow.

2 Likes
3 Likes

Δεν με τρελανε, αλλα ουτε με χαλασε. Ελπιζω και σε λιγο πιο συναρπαστικα κομματια στον δισκο. Ολα τα καινουργια τους ειναι υποτονικα σε φηλινγκ. Προφανως αυτο τους τους εκφραζει πλεον.

1 Like

Επειδή έχω ακούσει το δίσκο θα πω οτι είναι κομματάκι δύσβατος. Θυμίζει λίγο flow και EP και έχει και αναφορές σε παρελθόν ειδικά προς το τέλος. Απλά τα κομμάτια είναι τα περισσότερα περίπλοκα.
Έχουν βγει και κάτι 30 sec δείγματά στο Γερμανικό Amazon.

  1. In Deception - intro ωραίο με κιθάρες.
  2. Of Raven And Pigs - περίεργο στρυφνό με πολλά “μιλητά” σε στροφές. Κοινωνικό πολιτική αλληγορία.
  3. Waywardly Broken - το βίντεο. Συμπαθητικό και με ακούσματα, μεστώνει.
  4. No Rewind πολλά layers, αρκετοί ρυθμοί, προσεγγίζει λίγο και PM αλλά με έναν παραφορτωμένο σχεδόν Devy τρόπο.
  5. The Mansion (featuring Elize Ryd) Όχι απαίσια, αλλά ελαφρώς νερόβραστη μπαλάντα που την κρατάνε οι ερμηνίες.
  6. By The Blues Anything BUT blues. Πιασιάρικο παρά το γεγονός ότι όλοι βαράνε. Ενδιαφέρον σόλο με περίεργα εφέ. Καλό.
  7. Anybody Out There Gothείζει και μου θύμισε αμυδρά το Soliloquy.
  8. She Dragoon Κάπως περίεργο. Λίγο από “My Decision”, λίγο από το ομώνυμο του “Flow” και στίχοι για μια τσολιαδογκόμενα. Ωραίο.
  9. Feather Moves (remastered) Γνωστό απο το ep. Πανέμορφο.

Μικρός σε διάρκεια δίσκος, αλλά καλός. Πιθανά το επόμενο βήμα από το flow, αλλά και το αρνητικό του σε ένα. Θέλει ακούσματα. Δεν θα εκτοπίσει τα 2-3 κορυφαία, αλλά δεν υπολείπεται τόσο πολύ.

4 Likes

Μακαρι να ναι οπως τα λες. Υποσχομενα ακουγονται ολα αυτα

1 Like

https://www.amazon.com/dp/B084T8HPV8/ref=ap_ws_tlw_alb10

Θέλει να πατήσεις και πάνω όταν φορτώσει. Ενδιαφέρον ακούγεται από τα δείγματα.

1 Like