CONVERGE live @ Gagarin205 | Sat 24/6/23

αν παρω ψηφιακο παιζει να δωσουν και κανονικο?
Ειδαλλως ψαχνω ενα με 25-28 ευρω XD

Ναι δίνουν όταν μπαίνεις- δε ξέρω ποσα έχουν αλλά πήραμε

1 Like

παρτε ενα ακομα για μενα :smiley:

Τι λέει; Επιζησατε?

6 Likes

Am alive, τους καυλωσαμε και αυτους!! Μπράβο τους και μπράβο μας!!

6 Likes

Υπέροχη βραδια…

10 Likes

Μας καυλώσαν και τους καυλώσαμε, δεν εξηγείται αλλιώς το δεύτερο encore για να παίξουν το Jane Doe.

Φοβερή εμφάνιση από τη μπάντα, έβγαλαν τα εσώψυχά τους σε ένα καθηλωτικό live. Ο Bannon είναι από τους πιο πειστικούς και “ψυχοφθόρους” frontmen εκεί έξω. Μορφές με τεράστια ιστορία στην πλάτη όλοι τους.

Μοναδικό παράπονο: Ήθελα πιο δυνατά τον ήχο στο σύνολό του.

8 Likes

Δεν ξέρω αν έχουμε καταλάβει τι είδαμε. Ψύχραιμα.

8 Likes

Αρρώστια και ιδιοφυΐα

6 Likes

Εξωπραγματικό σετλιστ, τρομερή ενέργεια.
Κόσμος μουδιασμένος από αυτό το ιστορικό λαιβ!
Έριξα και 2 πενιές στο μπάσο :sunglasses:
χαχα βλέπω τη κεφάλα μου στο βίντεο σου εκεί μπροστά στον Nate.

9 Likes

Στο φουαγιε που καθησες, τι περιμενες :sunglasses:;

1 Like

Έχεις δίκιο, αλλά είχα πιάσει καλή θέση και δεν το ρίσκαρα να πάω πιο μπροστά και να μη βλέπω λόγω κανενός 2μετρου… καλή ώρα.

2 Likes

Βγήκαν όπως ευλαβικά τηρείται πάντα το πρόγραμμα από την @Elina_SmoketheFuzz την οποία κ ευχαριστούμε! Η μπάντα σε τρελά κέφια, 4η φορά που τους βλέπω, ίσως η πιο καλή σετλιστ. Σχόλια για το encore ‘Jane Doe’ νομίζω δε χρειάζονται. Άκουσα μερικά παράπονα για τον ήχο, δε ξέρω τι λένε, κολλημένος στο κάγκελο όλα τα άκουγα μια χαρά. Δε ξέρω πως ήταν πίσω ή πως φάνηκε σε όσους ήρθαν για να τσεκάρουν. Νομίζω τους κέρδισαν. Ο κόσμος γούσταρε, η χωρητικότητα τόσο όσο, δε πεθάναμε από τη ζέστη, κάτι που πολλοί το φοβόντουσαν για Ιούνιο μήνα.
Κατάφερα να πω δυο κουβέντες κ με Μπεν, καθώς συνεργαστήκαμε σε μουσικό βίντεο πρόσφατα με την άλλη του μπάντα, Mutoid Man, τους οποίους επίσης θα ήταν υπέροχο να δούμε κάποια στιγμή! Ξεχωρίζουν για το ήθος τους κ γιατί πάνω απ’όλα είναι άνθρωποι. Πάντα τέτοια, ελπίζω να μη κάνουν άλλα 15 χρόνια να ξανάρθουν.

6 Likes

Μονίμως στο τρέξιμο τις τελευταίες μέρες αλλά λίγες κουρασμένες, σκόρπιες σκέψεις για ΤΟ λαιβ πρέπει να τις εξωτερικεύσω:

-Περίμενα περισσότερο κόσμο. Δεν ξέρω αν είχα διαφορετική αντίληψη για το κοινό που έχει η μπάντα στην Ελλάδα, ή αν έφταιξαν και άλλοι παράγοντες όπως η τιμή εισιτηρίου ή ημερομηνία. Δε με χάλασε καθόλου η άνεση που είχα πάντως, η αλήθεια να λέγεται.

-Δυνατό σετλιστ. Δεν έψαξα σετλιστς από πρόσφατες εμφανίσεις για να τρώω τις φάπες/συγκινήσεις ανυποψίαστος. Σφηνάκι concubine ο ορισμός της ισοπέδωσης και του παροξυσμού. First Light/Last Light συγκίνηση, μόνιμο βούρκωμα και χαμόγελο. Jane Doe… ξεκάθαρο συναυλιακό μου highlight, γενικώς. Περίμενα όλο το πλήθος να δημιουργήσει χωροχρονικό ρήγμα ουρλιάζοντας “RUN ON”. Δεν έγινε, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερο τρόπο καταστροφής του σύμπαντος.

-Ήμουν πάνω στα κάγκελα κέντρο και κάτω έβλεπα αρκετή ησυχία ενώ περίμενα σαματά, αν και δεν έχω πλήρη εικόνα γιατί τα μάτια μου ήταν κολλημένα στη σκηνή. Μου φαίνεται πως οι περισσότεροι πήγαμε να απολαύσουμε προσηλωμένοι μια μεγάλη μπάντα, χωρίς λοιπές περιττές ενέργειες που μπορούν να αποσπάσουν την προσοχή (ξύλο ντε).

Αυτό που είδα πάνω στη σκηνή ήταν καλύτερο απ’ ότι ήλπιζα ή φανταζόμουν.

Cheers σε όσους ήταν μάρτυρες στο θαύμα.

Keep breathing
Keep living
Keep searching
Keep pushing on

Keep bleeding
Keep healing
Keep fading
Keep shining on

This is for the hearts still beating…

10 Likes

Πληροφοριακά, ο κόσμος που παρευρέθηκε στο Gagarin ήταν ακριβώς όσος επιβάλλει το νόμιμο και τυπικό sold-out στο venue.

Ανέβηκε επιτέλους και το report μας, δια χειρός @Miss_Machine (που προσωπικά θεωρώ πως έπιασε 100% όλα όσα διαδραματίστηκαν και αξίζει να το διαβάσετε) επί της ουσίας, αλλά και με μια εισαγωγή από μένα, γιατί υπήρχαν τόσα που έπρεπε να ειπωθούν. Έτσι λοιπόν, το ζήσαμε εμείς. Κάτι μου λέει πως όσα άτομα ήσασταν εκεί δεν θα διαφωνήσετε και πολύ.

Επανέρχομαι, λίγο πριν κατηφορήσω να δω τον Προφήτη, γιατί, αυτό που έζησα, ξεπέρασε τις προσδοκίες μου από πλευράς εμφάνισης, και έχει βάλει υποψηφιότητα για μια από τις κορυφαίες συναυλίες που έχω δει - σίγουρα την τελευταία δεκαετία.

Δεν θα ξεχάσω πως όταν ούρλιαζα:

ένιωσα το λαιμό μου να γδέρνεται και να ματώνει, δεν θα ξεχάσω το αντάμωμα στο ξύλο (που άργησε να πάρει μπρος - αλλά αυτά τα λέμε στο ριπορτ) και στο κάγκελο με τους @eviL , @entername (σας τα είπε για Mutoid Man ε;), το πως με @Ktn εκτινασσόμασταν μες την σχετική ηρεμία γιατί ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ να μείνεις ακίνητο σε ότι διαδραματιζόταν, αλλά κυρίως δεν θα ξεχάσω ποτέ μα ποτέ, το πως άρχισα να κλαίω με λυγμούς σαν μικρό παιδί, παγωμένος, όταν ξεκίνησαν να παίζουν το “Jane Doe” (να ναι καλά η @Elina_SmoketheFuzz που έλυσε την “ισοπαλία” και την άκουσε η μπάντα).

Γιατί αλήθεια, αν έπρεπε αυτή η συναυλία να χαραχθεί στην ιστορία, μόνο αυτό το κομμάτι θα μπορούσε να την κλείσει.

Υ.Γ. Να πουμε και ενα ακόμα ευχαριστώ στον @pantelis79 για το “δωράκι” memorabilia που κέρασε μετά, σημαδεύοντας και υλικά τα ενθύμια από αυτή τη βραδιά.

17 Likes

:face_holding_back_tears::pray::heart_hands::smiling_face_with_tear::black_heart:

9 Likes