Coroner live in Greece: 17 Δεκεμβρίου Gagarin Aθήνα, 18 Δεκεμβρίου Mylos Club Θεσ

Τελικά σαπόρτ θα έχει?Η αφίσα δεν γράφει κάτι σχετικό.

σε νοιαζει ρε ανθρωπα ? :stuck_out_tongue: θα αλλαξει κατι ? οχι οτι ειναι ασχημα, κ εγω τα χαρηκα τα σαπορτ χτες, αλλα μετα τους κορονερ θα καταλαβεις οτι ειναι δυο επιπεδα πανω απο οτιδηποτε σχετικο εχεις δει…

Να ξέρω τι ώρα θα βγούνε,για να ξεκινήσω από Βέροια.:wink:
Δεν ακούω Coroner,όχι ότι δεν μου αρέσουν απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ.Θα πάω για τη καύλα…:lol: Κρίμα είναι να χαθεί τέτοιο λάιβ.Συνέχεια γκρινιάζουμε ότι βλέπουμε τα ίδια κ τα ίδια.

Ακόμη δεν έχω καταφέρει να συνέλθω μετά τη χθεσινή “επίθεση”.
Ετοιμαζόμαστε σήμερα για το ΣΟΚ #2 … αναμένεται μεγάλος χαμός!
Πριν λίγο πήραν τα μάτια μου και το πρώτο report … keep it coming.

http://www.soundmag.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4275:coroner-acid-death-released-anger-rex-mundi&catid=22&Itemid=100040

ισοπεδωσις

Ότι και να έγινε σήμερα, μια φορά δεν φτάνει για να το συνειδητοποιήσεις, για να καταλάβεις πλήρως τι άκουσες και τι είδες μπροστά στα μάτια σου, στα 2 μέτρα κυριολεκτικά.

Κατα τ’ άλλα ο Γράκχος φταίει που προειδοποίησε τις αρχές και σαμποτάραν τον ήχο:(

Αύριο τα υπόλοιπα…

Sorry 'bout that mate :razz:

Πέρα απ’ την πλάκα πάντως ούτε εδώ στην Αθήνα ήταν πολύ καλός ο ήχος. Το λέω επειδή εκεί που ήμουν εγώ με τον Red Rum (πιο πίσω, δίπλα στο μπαρ) άκουσα κάμποσες φορές κόσμο που ερχόταν από μπροστά να περνάει από δίπλα μου και να σχολιάζουν “ρε εδώ είναι καλύτερος ο ήχος, μπροστά έχει πολλή βαβούρα” - άρα υποθέτω ότι για τον περισσότερο κόσμο πρέπει να ήταν ψιλοχάλια. Και να φανταστείς ότι ακόμα κι εκεί που ήμασταν εμείς είχε προβλήματα. Εγώ προσωπικά το ταμπούρο το άκουγα ελάχιστα (στα δε καθαρά speed/thrash κομμάτια/σημεία κομματιών καθόλου) και τη μπότα πολύ πιο δυνατά απ’ ότι θα ήθελα, με αποτέλεσμα το τελικό αποτέλεσμα του ήχου των drums να μου φαίνεται τουλάχιστον περίεργο. Όσο για την κιθάρα του Vetterli (το απόλυτο ζητούμενο δηλαδή), είχε διακυμάνσεις. Πότε ακουγόταν πεντακάθαρα και πότε (παρεπιπτόντως, πάλι στα πιο θρασαριστά κομμάτια, π.χ. στο Masked Jackal) αρκετά “θολή”, οι περισσότερες από τις -πολλές ομολογουμένως- νότες χάνονταν. Απ’ την άλλη φωνητικά/μπάσο δεν είχαν πρόβλημα - μια χαρά όλα εκεί.

Τέλος πάντων, εδώ που τα λέμε αυτά είναι λεπτομέρειες. Εδώ είδαμε Κόρονερ!

ζηταω βοηθεια… για ανεξηγητους λογους μετα το live του σαββατου περπαταω καπως [B]ετσι[/B]…:stuck_out_tongue:

Πολύ ωραία συναυλία, ναι. Ύμνος μετά τον ύμνο και ένας Tommy που κένταγε, τι κιθαρίστας είναι αυτός, ρε φίλε. Στο ‘‘Grin (nail’s hurt)’’ βρισκόσουν σε άλλη διάσταση.

Νομιζω παντως πως ειχε απο τους καλυτερους ηχους που χω ακουσει σε συναυλια

τι να λέμε τώρα. κόρονερ ρεεεε
Απίστευτο δέσιμο από μπάντα που επανενώθηκε μετά από τόσα χρόνια και παίζει να μην έκαναν ούτε ένα λάθος.
Πάντως με παραξενεύουν αυτά που λέτε για τον ήχο. Πιθανόν το eightball να μην έχει ξαναζήσει τέτοιο πράγμα. Δεν ξέρω αν έπαιζε ρόλο και η θέση, αλλά δεξιά στην πίσω κολόνα τα ακούγαμε όλα κρύσταλλο (τηρουμένων των αναλογιών του χώρου) και δεν έχω και κανένα βιονικό αυτί είναι η αλήθεια.

Χέιλζ στον scouser χαλισέκο!!

Βασικα και μενα με παραξενευει, για gagarin, γιατι με οσους μιλησα μετα το live ηταν σε φαση “τι ηχος ηταν αυτος” κτλ. Οκ, η μποτα ηταν πιο μπροστα, αλλα δεν ξερω αν ηταν λαθος…
Γενικα, απο τις συναυλιες που αξιζαν τα λεφτα τους, δεν κοροιδεψαν καθολου, φανηκαν οτι δουλεψαν παρα πολυ για live, ειναι και παικταραδες!

ρε παιδια νταξει, η μποτα ηταν πιο μπροστα, αλλα κατα τα αλλα ο ηχος ηταν απο exellent εως …near mint :lol: σοβαρα, θεωρω οτι ειχε ΠΟΛΥ καλο ηχο, με μονη ενσταση οταν η κιθαρα κ το μπασο επαιζαν ακριβως τα ιδια, οποτε το μπασο τα καλυπτε ολα… κατα τα αλλα ολο το λαιβ την εβγαλα περιπου στο μεσο της αιθουσας και ο ηχος για μεταλ συναυλια ητο κρυσταλλο…

[B]ΕΔΙΤ : αφισουλα θα μου βρει κανεις ?? δεν μπορει, καποια ψυχη θα εχει καποια περισευουμενη… [/B]

Ρε, κι εμένα μ’ άρεσε ο ήχος στο Γκαγκάριν, εκεί που ήμουνα. Τα μόνα μου παράπονα ήταν η μπότα και η κιθάρα στο Masked Jackal και 2-3 σημεία ακόμα, αλλά εντάξει. Απλά είπα ότι άκουσα από κάποιους αυτό το πράγμα, ότι πιο μπροστά ο ήχος μάλλον “πλάτιαζε” αρκετά - και μάλλον επειδή εκεί το venue έχει μεγαλύτερο ύψος και ο ήχος απλώνει, ενώ εκεί που ήμασταν εμείς ο εξώστης δημιουργούσε οροφή από πάνω μας οπότε ο ήχος διοχετευόταν καλύτερα. Αυτό υποψιάζομαι τουλάχιστον.

έντιτ
Ρε σεις, τί να πω, ίσως να το λέω επειδή η προηγούμενη συναυλία που είχα πάει (Atlantean Kodex στο 7 Sins) είχε τον καλύτερο (μακράν) ήχο που έχω ακούσει ποτέ σε κλειστό χώρο από μέταλ συγκρότημα. ΟΚ.

εκεί ήμουν κ εγώ κ όντως ο ήχος ήταν πολύ καλός.

για να καταλάβω που ακριβώς ήσουν. Πόσο κοντά σ αυτόν που τον έσκασε μόλις μπήκαν οι κόρονερ. Εγώ ήμουν ακριβώς δίπλα και μπορώ να πω ότι αυτός ο συνδυασμός μπαφίλας με καπνό eightball ήταν paralyzing και mesmerizing ταυτόχρονα :stuck_out_tongue:

σχετικα με τον ηχο λεγαμε με ντεκαρντ τι ηχαρα που πετυχαμε. και πραγματικα δηλαδη ακουγες τα παντα καθαροτατα και μιλαμε για 8ball. τωρα για 1-2 σημεια που λεει ο γρακχος , νταξει, δεν ειχα και το μπλοκακι να σημειωνω που εχανε, αλλα στα περισσοτερα κομματια εμεινα πολυ ευχαριστημενος
παντως τρομερα προσεγμενη και δεμενη μπαντα, τι να λεμε τωρα.

υ.γ.μακαρι να παιζανε και το paralyzed mesmerized που ειναι μεγαλη αδυναμια μου, αλλα ψιλα γραμματα

εγω παλι ημουν τοσο mesmerized, ουτε καταλαβα πως καποιος τον εσκασε ρε λολ

Δλδ θα βλεπατε coroner χωρις να ειστε εφοδιασμενοι οι ιδιοι, περιμενατε να σας παρουν τα ντουμανια :stuck_out_tongue:

ήσουν από την άλλη και δεν σου ερχόταν όλο στη μάπα.

Το paralyzed θα μπορούσε να παιχτεί, αλλά μάλλον μας λυπήθηκαν

cynic: Ευτυχώς μας πήραν καλά όμως :stuck_out_tongue:

Χαλισέκο εγώ μιλάω για Αθήνα πάντα ε. Στις 8 Μπουγάτσες-πώς-τις-λέτε, δεν έχω ιδέα τί ήχο βγάλανε. :stuck_out_tongue: