Coverdale VS Tate

Coverdale VS Tate, ξερω οτι μπορει να ειναι ακυρο, να μην συγκρινονται 2 τετοιες μεγαλες φωνες, δεν ξερω
αν εχει ξαναγινει αναλογη “κοντρα”, τεσπα πειτε τη γνωμη σας και αν θελετε δικαιολογηστε τη κιολας,αν οχι οκ.8O (τι ριχνετε μπινελικια ρε??:lol: )

Ο David παρολο που η φωνη του εχει χαλασει ειναι ο Mr.David Coverdale τελεια και παυλα.
Απο την αλλη ο κυριος Tate(queensryche,για οσους δεν…) εχει μια απο τις ποιο δυναμικες και σταθερες
φωνες στη rock μουσικη και ειναι δυσκολο να περασει στο “ντουκου”.

David ειναι μια απο τις αδυναμιες μου αυτον ψηφιζω, αλλα και ο tate ειναι φωναρα.:wink:

Ok, αν και είναι αδύνατον να υπάρξει σύγκριση, για εμένα χαλαρά Tate!!! Οι λόγοι:
-Operation Mindcrime
-Operation Livecrime
-Rage for order
-Οι ψιλές του Tate
-Το είμαι γκόμενος και rock σταρ στυλάκι του Coverdale
-Οι στίχοι των Whitesnake

ωραία φωνή ο coverdale πάντως, αλλά ο geoff είναι αδυναμία!

Φωναρα ο Tate και λατρεια οι Queensryche αλλα ο Coverdale ειναι ο Coverdale.
2 ακυρα “ειδη” ε, αν και μ’αρεσουν και τα 2. Ψηφιζω σαν συνολο και οχι σαν φωνη(που παει καθαρο διπλο:wink: )…
Ετσι, με επιχειρηματα Coverdale.:stuck_out_tongue:

Μπιθικωτσης ή Elia Fitzerald?

On topic, ο Κοβερντεηλ εχει πολυ ομορφη χροια αλλα ο Τεητ ειναι τελειως για πλακα μεσα στις 5 καλυτερες φωνες της ροκ/μεταλ. Εχει σπουδασει οπερα κλπ. Ο Κοβερντεηλ σημερα δεν μπορει να τραγουδησει ενω ο Τεητ απεδειξε περσι το καλοκαιρι στην Αθηνα οτι ενας 50χρονος μπορει να τραγουδαει καλυτερα απ’ολους τους σημερινουν 25χρονους. Περαν του οτι τις 10-15 καλυτερες του ερμηνειες ο αλλος τις κοιταει με τα κυαλια.
Αυτα για τις φωνες, αν το παμε γενικα, γαμησε τα… Ο καλυτερος μεταλ στιχουργος με τον “love-love-love me-i love you-do you love me-love is in the air-my love-my beloved”. Επισης, ο Τεητ συνεγραψε τη μουσικη για τα Rage for Order, OM, Promised Land. Αυτο νομιζω τα λεει ολα.

Και παλι, ολα αυτα αντικειμενικα. Υποκειμενικα δεν θα καθισω να εκθεσω αποψεις μιας και ο Τεητ ειναι ο αγαπημενος μου τραγουδιστης και ο Κοβερντεηλ αχωνευτος.

Τελικά το είμαι γκόμενος και rock star στυλάκι του που είπα πριν έχει πέραση στις γυναίκες!:stuck_out_tongue: :lol:

Βαζω να ακουσω το Someone else
Βαζω στο καπακι Mistreated

Mπα δεν παιζει να διαλεξω…με τιποτα ομως.[-X

Διαλεγω Johnny Cash.
8)

Καμια σχεση, δεν μ’αρεσει εμφανισιακα.:wink: Απλα τον θεωρω μεγαλυτερη “μορφη”.

Ετσι!!! Johnny Cash!!!

Ριχνω Tate μονο και μονο για να βλεπω με τη μια τα αποτελεσματα, κατα τα αλλα ειναι ακυριλα του κερατα.#-o

Mαζί σου :roll:

πως το γραψες ετσι ρε αμουσε? :stuck_out_tongue:
on topic Ella Fitzgerald γιατι οι γυναικειες φωνες εχουν αλλη χαρη

Ρε μλκ προσπαθουσα απο τις 4 το μεσημερι μεχρι την ωρα που το εγραψα να διαβασω για μια προοδο, περιμενες και συνεπεια στην ορθογραφια? :stuck_out_tongue:

axoneytos david alla fonara…a8lioi
stixoi epishs alla respect

Φωνάρες και οι 2 αλλά προτιμώ Tate…8)

ενταξει καμμια σχεση οι δυο τραγουδιστες…και οι δυο κορυφαιοι στο ειδος τους…και των δυο μ αρεσουν πολυ οι φωνες τους ο καθενας στο στυλ του…

αλλα ο coverdale τεραστεια καριιερα απο τους διαχρονικοτερους τραγουδιστες ολης της rock…και με deep purple αλλα και με τους φοβερους hard rock whitesnake πριν γινουν η heavy metal μαλακια απο 1987 και μετα…

τον σιχαινομαι τον Coverdale. τον Tate τον συμπαθω πολυ. αλλα και να μην τον μισουσα τον αλλον και οσο ακυρο κι’αν ειναι το topic δεν συγκρινονται καν.

Εγω παλι σιχαινομαι τον tate!!μπορει να εχει απειρες φωνητικες δυνατοτητες αλλα τον θεωρω κουραστικο(οπως κ τον kiske)απτην αλλη δν υπαρχει περιπτωση να ακουσω τον κοβερδαλα να ερμηνευει κ να μην σηκωθει ητριχα μου:)
επισης μπορει οντως να το εχει παρακανει με την αγαπη,αλλα τι να κανουμε??κ με purple αλλα κ με whitesnake εσπειρε-κ απο το 1987 και μετα καραγουσταρω που το γυρισε στις ποζεριες:D

Ψηφισα Τate μονο και μονο για να βλεπω τα αποτελεσματα. Καμια σχεση πραγματικα.

+1 o David ειναι μεγαλος πονος!
I’ ve Been mistreaded!

Coverdale μόνο για ένα λόγο…μόνο για ένα όμως ε,δεν σκέφτηκα τίποτα άλλο…

I’VE BEEN MISTREATEEEEEEEED…I’VE BEEN ABUSED…OH YEAAAAAH

SINCE MY BABY LEFT ME,I’VE BEEN LOSING MY MIND!

poly dyskolo kai akyro taytoxrona…

Coverdale ligo pio panw giati syndyaze kai hard rock kai blues…

apo tin alli akous to mindcrime kai klais…

oriaka Coverdale loipon :frowning: