Crabsody: Xαιρετώ τα παιδιά του forum

Παίδες με το thread αυτό ήθελα να χαιρετήσω τα παιδιά του φόρουμ. Για 2 χρόνια και πλέον τα λέγαμε εδώ και πιστεύω κάναμε καλή παρέα. Με τους περισσότερους τουλάχιστον. Ο λόγος της αποχώρησής μου είναι ότι δεν μπορώ να ανεχτώ να σβήνονται post μου όταν δεν είναι υβριστικού χαρακτήρα. Αυτό έχει γίνει κατ επανάληψη από τους “moderators” του forum αυτού. 2 συγκεκριμμένα για να μην τους πάρει όλους η μπάλα. Βλέπεται κάποιοι οι οποίοι δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν κάποιον με επιχειρήματα καταφεύγουν σε τέτοιες μεθόδους. Το πιο πιθανό είναι να γίνει το ίδιο και με αυτό μου το post. Άλλωστε 21 Απριλίου είναι σήμερα. Το επιβάλλει η μέρα. Ίσως κάποιοι να μην πήρατε χαμπάρι καν τι έγινε αφού όλα εξελίχτηκαν στο thread με τα αθλητικά και εκεί δεν μπαίνετε οι περισσότεροι. Βέβαια και να μπήκατε δε νομίζω να καταλάβατε και τίποτα αφού τα μισά posts (όσα δεν βολεύουν) λείπουν. Εγώ είμαι σε μειονεκτική θέση γιατί ότι και να πω μπορεί να σβηστεί ενώ δεν μπορώ να κάνω το ίδιο.
Σίγουρα με λειπεί το γεγονός που φεύγω. Άλλωστε ήμουν αρκετά ενεργό μέλος του forum. Μου άρεσε που μοιραζόμουνα το πάθος μου για τη μουσική με τα παιδιά εγώ. Δεν άνοιξα και τυχαία 70 threads. Όμως τη λογοκρισία δεν την αντέχω. Δεν έχει νόημα να γράφω κάτι αν ξέρω ότι είναι στη διακριτική ευχέρεια κάποιου άλλου αν θα δημοσιευθεί ή όχι.

   Υ.Γ1. Στο εξής θα μπαίνω στο forum για να μαθαίνω για επικείμενο live των Elektric Syndrome.Άντε παίδες κάντε τίποτα γιατί το έχασα το πρώτο. Με hokam και bluezlick έχουμε γνωριστεί άλλωστε. Θα τα πούμε σε κανά live σας παιδιά.
   Y.Γ2. Οι AC/DC είναι στο studio. Δεν χαλιέμαι με τίποτα

crabsody

Κριμα.Ενταξει δεν νομιζω οτι ηταν απαραιτητα να γινουν ολα αυτα και να φτασουν τα πραγματα εδω. Σιγουρα ενταξει πρεπει να τηρουνται καποιοι κανονες για να μην γινονται ολα μπαχαλο,δεν πρεπει και ολοι εμεις να παρασυρομαστε απο κατι που μπορει να γραψει καποιος και να μη μας αρεσει εμας και να αντιδραμε με εντελως
λαθος τροπο.

Δεν ξερω τι εγινε και τι γραφτηκαν σε αυτες τις αντιπαραθεσεις στα αθλητικα, αυτο που θελω να κανω ως παρατηρηση ειναι οτι οι modenators καλο θα ηταν εξαντλουν οσο μπορουν τα περιθωρια που εχουν ως προς την επιεικεια για να μην φτανουν τα πραγματα ετσι οπως εξελιχθηκαν στην περιπτωση αυτη.

Εγω το προβλεπω. Αυτη η ιστορια θε εξελιχτει σε βαθμο τετοιο ωστε θα εξαντλησουμε ολα τα περιθωρια που εχεις στη signature σου ΚΙΜΙ:roll:

δεν μπορούμε να έχουμε δύο μέτρα κ δύο σταθμά. ο crasbody είναι ένας χρήστης που θέλουμε γιατί στα μουσικά του είναι άψογος κ εξαιρετικός συνομιλιτής, αλλά στα αθλητικά δυστυχώς προσέβαλλε άλλους χρήστες, επανηλλημένα. κάναμε πολλές παρατηρήσεις, αλλά δεν σταμάτησε. σε θέλουμε πίσω, αλλά όταν σου είπαμε ότι θα σε κάνουμε μπαν για λίγο καιρό, δεν το λέγαμε για πλάκα. οι moderators είναι πάντα εδώ για να συζητάμε τα πάντα, αλλά το συνεχιζόμενο τρόλιν δεν μπορούσε να μείνει ως έχει. κ όλα αυτά για μια βλακεία : για τον όρο “μπάουγκ” που δεν πείραζε κανέναν άλλο, ούτε καν τους παοκτζήδες.

εδιτ : και επειδή δεν μου αρέσουν τα μισόλογα. χρήστης Α λέει σε Β ότι έχει καιρό να πηδήξει, ο crasbody συμφωνεί, σβήνουμε κ τα τρια (όπως κάνουμε κάθε φορά) για να τηρήσουμε τα προσχήματα κ να κρατήσουμε ένα επίπεδο κ στη συνέχεια ο cras αρχίζει το τρόλιν.

ρε φίλε κρίμα είσαι πολύ οκ άτομο. στα αθλητικά όμως δεν ήξερα τι ακριβώς ήθελες να κάνουμε. να κάνουμε μπαν όλους τους γαύρους? ή όσους δεν βρίζουν τον κόκαλη? λίγο επίπεδο από όλους δεν βλάπτει. και άλλοι έχασαν ποστ όταν παραφέρθηκαν, δεν άρχισαν τις γνωστές κατηγορίες για φασισμούς κτλ κτλ.

σε δύο βδομάδες ελπίζω να είσαι πάλι πίσω. μπάλα δεν θα υπάρχει έτσι κ αλλιώς κ θα είμαστε όλοι ήρεμοι.

το moderation είναι μια βρώμικη δουλειά αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει. το να αφήσουμε 1 χαρακτηρισμό κ να γίνει το φόρουμ ρινγκ σε 1 ώρα, είναι απλούστατο. σκεφτείτε αν το θέλετε

τι ειπε ο crasbody?

ο crasbody έφαγε 14ήμερο μπαν για τρόλιν, μετά από 3 δικές μου παρατηρήσεις, ένα πμ και μια σαφή απειλή ότι αν δεν σταματήσει θα το φάει. ρε σταρστρακ νιώθεις ότι ο όρος “μπάουγκ” είναι υποτιμητικός ? μόνο εμείς δλδ τον βλέπουμε ως χιουμοριστικό ?

το τρολιν τι ειναι???

για το μπαουγκ???ειναι οπως θα το παρει ο καθενας…εγω π.χ. δεν θα καθομουν να μαλωσω για αυτο κι ουτε να τσατιστω…βεβαια ακουγεται λιγο περιεργο…αν ησουν ΠΑΟΚ ισως να τσατιζοσουν…

να σου πω κατι? απο τι στιγμη που βαλατε αθλητικες οπαδικες συζητησεις τι περιμενατε???

παντως μου κανει εντυπωση που δυο ΠΑΟΚτσηδες φαγαν μπαν…θυμησου πριν αρκετο καιρο ενας χρηστης μας ειχε χαρακτηρισει βουλγαρους αλλα δεν εφαγε…νομιζω βαζελος ηταν…

δεν υπάρχει περίπτωση. μόνο αν μας ξέφυγε. κ πάλι να κάνετε ριπορτ να τα πιάνουμε όλα.

δυστυχώς οι οπαδικές συζητήσεις ξεφεύγουν συχνά, ιδιαίτερα στη λήξη του πρωταθλήματος που γίνεται το μεγάλο πανηγύρι. ο κόσμος όμως θέλει να μιλάει κ για αθλητικά, δεν θέλουμε να τα κόψουμε. όποιος όμως χαρακτηρίζει τους άλλους, φεύγει.

το τρόλιν είναι να ποστάρεις πολλά μηνύματα σπαμ περιεχομένου, ή να κάνεις “τσαμπουκάδες”, ενοχλώντας άλλους χρήστες, ον τόπικ

Υπονοεις κατι?:lol: :stuck_out_tongue:

Και για μενα ο κυριος λογος που στα αθλητικα μπαινω μια φορα το μηνα ειναι αυτο το οπαδηλικι απο την πλειοψηφεια οσων γραφουν εκει μεσα. Και το θεωρω και χαζο να μαλωνω για ομαδες.
Κατα τ’αλλα ο Κραμπσοντι ειναι συμπαθης γιουζερ με πολλες γνωσεις στη μουσικη και κανενα κολλημα περαν του γνωστου. Επομενως καλο θα ηταν να ξαναμπει, δεν υπαρχουν πολλοι τετοιοι συνομιλητες στα μουσικα θεματα.

Εγώ πάντως, έχω ρίξει πολλάκις πόντο σε χρήστες που είπαν αυτό τον χαρακτηρισμό για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ.

Στην περίπτωση του Paoktsis, το κατ’εξακολούθισην ήταν το πρόβλημα. Είχε προειδοποιηθεί πολλές φορές κατά το παρελθόν και δεν έγινε πιο προσεκτικός (2 μήνες μπαν). Για την περίπτωση του Crabsody δεν έχω κάτι να πω. Τους 2 από τους 5 πόντους ποινής τους έφαγε γιατί μαζί με Paoktsis προσέβαλλε χρήστη (και προσπαθούσε να μας βγάλει και τρελούς ότι ποτέ δεν προσέβαλλε… Λες και δεν έχουμε κριτική ικανότητα να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε) και τους υπόλοιπους γιατί έκανε trolling σε όλα τα αθλητικά, παρά τις προειδοποιήσεις που του έγιναν, παρεκτρέποντας κάμποσες αθλητικές συζητήσεις (2 εβδομάδες μπαν για να ηρεμήσουν τα πνεύματα).

Όπως έχουμε πει και παλιότερα, οι κανόνες του φόρουμ είναι δεδομένοι. Τους αποδέχεστε με την εγγραφή σας. Τίποτα από όλα αυτά δεν διαπραγματεύεται. Ή τους αποδέχεστε και είστε μέλη του φόρουμ ή όχι και χωρίζουν οι δρόμοι μας…

Έλα ρε δεν το πήρα πρέφα αυτό. Νταξ, στα αθλητικά δεν έχω μπει ούτε μια φορά βέβαια να μου πεις. Κρίμα γιατί ο crabsody είναι πολύ cool user (ήξερε και τους Destructive Aggression). Βέβαια δεν έχω άποψη για τους λόγους που τον οδήγησαν στο προσωρινό μπαν, αλλά γενικά μιλώντας τώρα και όχι για το συγκεκριμένο περιστατικό που δεν γνωρίζω, νομίζω ότι ειδικά σε ένα αθλητικό τόπικ τα πνεύματα μπορούν να οξυνθούν πολύ εύκολα.Μία πιθανή λύση σε τετοιες περιπτώσεις ίσως να είναι το προσωρινό κλείδωμα του τόπικ, αρκεί να μην μεταφέρεται η συζήτηση αλλού. Έτσι και θα χαλαρώσει η κατάσταση και θα αποφεύγονται φαινόμενα όπως να τρώει μπαν κάποιος για την στάση του σε κατηγορίες που δεν αποτελούν τον κύριο λόγο ύπαρξης αυτού του φόρουμ. Και δεδομένης αυτής της πιθανής κατάληξης θα είναι προσεκτικοί και οι υπόλοιποι users που συμμετέχουν σε αυτά, καθώς δεν θα επιτρέπουν να τσιτωθεί η συζήτηση με τον φόβο κλειδώματος του αγαπημένου τους τόπικ. Καλά, μ@λ@κιες μπορεί να λέω τώρα, αλλά ίσως και να λειτουργούσε.

Για αλλη μια φορα χαιρομαι ιδιαιτερα που δεν ασχολουμαι με την μπαλα και ειδικα με το παντελως βλακωδες ελληνικο πρωταθλημα.

Ο Crabsody ειναι ενας πολυ ποιοτικος γιουζερ σε ο,τι αφορα τα μουσικα και κριμα που δε θα ειναι μαζι μας και μαλιστα εξαιτιας μιας κουβεντας ασχετης με τη μουσικη.

Αρχηγε μου,οποτε σου κανει κεφι ελα σε λαηβ ή σε κανα μυτηνγκ να τα πουμε ξανα κι απο κοντα.:slight_smile:

Έλεος ρε παιδιά, για τη μπάλα τσακώνεστε?

Λες και αν πάρει το πρωτάθλημα κάποιος άλλος ή αν δεν κάνουμε καλές μεταγραφές ή μας δώσουν πέτσινο πέναλτυ θα πηδάμε λιγότερο.

:!:

πες τα ρε μανο

ωραια ειναι η συζητηση για την μπαλα αρκει να μενει μεχρι την καζουρα
αμα ειναι να τσακωνεστε σοβαρα για τετοιες μαλακιες συννουσιαζετε το θεμα…

Το θεμα ομως ειναι οτι κανεις δεν ειχε ορεξη να τσακωθει.

Και γενικα αμα δεν μπαινετε στο τοπικ με τα αθλητικα ειναι πολυ ευκολο να λετε οτι ειναι ευκολο να πρεκτραπουμε εκει. Ελα ομως που το 95% οσων συμμετεχουμε μια χαρα τα λεμε και στο χαβαλε μενουμε παντα.

Προσωπικα εχω δει πιο πολλους τσακωμους στα μουσικα θεματα.

Οσο για τον Crabsody τον εκτιμω παρα πολυ ως user στα μουσικα θεματα, αλλα στα αθλητικα ηταν προκλητικος αρκετες φορες.

Ωπ sorry, δεν παρακολουθώ σχεδόν καθόλου τα αθλητικά ποστς.

Απλά από τα παραπάνω που έγραψε ο Κάρβου και από την αποχώρηση του Crabsody υπέθεσα ότι έγιναν κάποιοι τσακωμοί

Aν και μπαίνω πολύ συχνά στα αθλητικά δεν πήρα χαμπάρι τι παίχτηκε με τον Crabsody. Πάντως πιστεύω πως υπάρχουν και πολύ πιο προκλητικοί από αυτόν σε αθλητικά θέματα που δεν έχουν δεχθεί ποτέ μπαν. Ένας από αυτούς ίσως να είμαι και εγώ. Ειδικά φέτος είχα κάποιους επικούς καυγάδες στα αθλητικά αλλά δεν δέχθηκα ούτε παρατήρηση. Επαναλαμβάνω όμως πως δεν πήρα χαμπάρι τι παίχτηκε με τον Crabsody.

ας το ξεκαθαρίσουμε…

προκλητικός είμαι και εγώ και εσύ και ο Χατζηπετρής… κάνε χαρακτηρισμό κ θα φας πόντο, παρότι είσια ΑΕΚΑΡΑ. αυτή είναι η διαφορά. όποιος βρίζει διώκεται. απλό

αν υπάρχει ηρεμία και τηρούνται οι κανόνες κανείς δεν τρώει πόντο,μπαν κλπ.
δεν είναι βιτσιόζικα όντα οι μοδεράτορες.
ομορφιά και ηρεμία απ’όλους,το φόρουμ είναι για να περνάμε καλά