Crabsody: Xαιρετώ τα παιδιά του forum

(Ευτυχώς αν και 16άρης δεν μιλάω για κλανιές!)

Να τους δίνετε συμβουλές ως γεροντότεροι:

  • Όχι μπροστά στην γκόμενα

  • Αλλαγή μποξερακίου / σωβράκου σε καθημερινή βάση

  • Να ανοίγουμε πού και πού κανα παράθυρο

κτλ.

Άντε τι σόι mods είστε τέλος πάντων :lol: :stuck_out_tongue:

Σε καταλαβαίνω. 8)
Οι παλιοί παντού νιώθουν πως είναι “αλλιώς”. Στο στρατό, στις δουλειές, στις ομάδες :wink: , αναπόφευκτα και σε ένα φόρουμ. Αν καποιος σε γνωρίζει και προσωπικά και νοιώθει οικέιότητα…
Βέβαια εκεί μπορείς σε κάποιες περιπτώσεις να πάιξεις το χαρτί της οικειότητας υπέρ σου για να τον μαζέψεις.
Πάντως για να τα λέμε όλα, έχω δεί αρκετές φορές παλιούς να κάνουν “υπενθυμίσεις” σε νέους χρήστες για Greeklish, κεφαλαία κλπ.

Γενικά δεν είναι σωστό οποιοσδήποτε να βρίζει οποιονδήποτε ανεξάρτητα από ηλικίες, μουσικές και γενικότερες γνώσεις κλπ.

Τέλικά με τις ηλικίες γίνεται το μεγάλο μπάχαλο επειδή δεν τις ξέρουμε και μπορούμε μόνο να υποθέτουμε πράγματα.
Όταν βλέπω κάποιος να μίλαει για κλανιές, μπορώ να υποθέσω πως είναι (ή παραμένει…) 16άρης και συνήθως τον αγνοώ. Δεν είναι κάτι που θα με κάνει να πάψω να μπαίνω στο φόρουμ, αλλά σίγουρα απογοητεύομαι όταν πέφτω συχνά σε τέτοια ποστς (ή ακόμα χειρότερα ολόκληρα θρεντς :? ).

καλα θυμομουνα οτι κατι εχω ανοιξει!:stuck_out_tongue:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5400&highlight=��+���+������+���+rocking

@προς Mule & Bluezlick, μια που χρωστάω μια απάντηση.

Σχετικά με τα παράπονα σας παιδιά απο το μουσικό τμήμα του φόρουμ, καταλαβαίνω τι λέτε, οτι δηλαδή λίγοι μοιράζονται μαζί σας κάποια συγκεκριμένα ακούσματα και πως απο τη στιγμή που μπορείτε να τα λέτε και με άλλους τρόπους, δε βρίσκετε λόγο να γράφετε τόσο στο φόρουμ. Αυτό όμως δε σημαίνει απαραίτητα πως το μουσικό τμήμα του φόρουμ έχει “πέσει σε σχέση με παλιά”. Αντίθετα, εγώ προσωπικά διακρίνω μια κάποια μεγαλύτερη ποικιλία, ενώ παλιά (απ’ ότι έχω δει τουλάχιστον) ήταν πιο “σεχταριστική” η όλη φάση και υπήρχε μεγαλύτερη καφρίλα στα μουσικά θέματα (πράγμα που αποθαρρύνει κόσμο απο το να γράφει σ’ αυτά - άλλον βέβαια τον προσελκύει η καφρίλα, αλλά τελικά τίθεται θέμα τι κόσμο θέλουμε να έχει το φόρουμ…).

Ασφαλώς μένουν πολλά να γίνουν ακόμα, υπάρχουν ακόμα τόπικ στα οποία δίνεται πολύ μεγαλύτερη έμφαση έναντι άλλων, εκ των οποίων αρκετά δεν είναι παρά θέματα “κραξίματος”, ή θέματα που αφορούν κάποιες πολύ γνωστές μπάντες, για τις οποίες όλοι έχουν κάτι να πουν.

Εν ολίγοις, υπάρχουν μειονεκτήματα στο μουσικό τμήμα ασφαλώς, αλλά στην τελική ανάλυση αυτό επαφίεται και στους ίδιους τους χρήστες και στη στάση τους. Και φυσικά η αδιαφορία για κάτι ποτέ δε το βοήθησε να γίνει καλύτερο. Απο κει και πέρα αν εσείς τα λέτε μεταξύ σας, γύρω απο τη μουσική και μη, και εκτός φόρουμ, τότε κατά τη γνώμη μου το φόρουμ εκπλήρωσε και με το παραπάνω τον σκοπό ύπαρξης του. 8)

Αυτά τα ολίγα.

  1. +2112

ως προς τα αλλα μιλησα καθαρα για το πως το βλεπω εγω απο την δικη μου μερια!:slight_smile:

+1000000

¨Ετσι το βλέπω και εγώ. 8)

Στο μουσικό κομμάτι όπως βλέπεις δεν εγκαταλείπω την προσπάθεια, συνεχίζω να ποστάρω και να ανοίγω threads.

μιας και εδώ μέσα ωραία και πολιτισμένα τα είπαμε, για πείτε τώρα και τι προτείνετε να συμβεί για παράδειγμα με το τόπικ των Εβανέσενς και όσων το τσάκισαν (όχι ότι αυτό θα συμβεί εν τέλει, αλλά από περιέργεια ρωτάω)

Είναι 100+ποστς που δε λένε τίποτα επί του θέματος, κάνουν σπάμινγκ, τρόλινγκ, βλακείινγκ και thatswhying ασταμάτητα, από παλιούς και νέους χρήστες, γνωστούς μας και μη (όπου κατηγορούμαστε πως κάνουμε τα στραβά μάτια στους παλιούς)… Η ασταμάτητη αυτή έκρηξη βλακείας, οδήγησε στο αναγκαστικό κλείδωμα ενός μουσικού τόπικ, για ένα ροκ συγκρότημα που αφορά πολύ κόσμο και έχει έρθει ήδη 2 φορές στη χώρα μας, έχοντας καλούς δίσκους και πολύ καλές πωλήσεις. Με λίγα λόγια, όποιος θέλει να πει πλέον κάτι ουσιώδες για αυτό το συγκρότημα (π.χ. κάποιο νέο) δε μπορεί πλέον (άσε που δε θα ήθελε να συμμετάσχει σε αυτό το όργιο βλακείας). Για προτείνετε τι πρέπει να γίνει τώρα, ώστε να μην επαναληφθεί αυτό το φαινόμενο ξανά? (και μη μου πείτε η εβανατέτοια έφταιγε… Μιλάμε για 100+ποστς)

(Να μην αρχίσω τώρα τη λίστα με όσους πόσταραν τη βλακεία τους εκεί πέρα, δυσχαιρένοντας απλά την κατάσταση…)

Ε, τι λυση να προτεινουμε ρε συ Καρβου? Ειναι τα προβληματα του να μην υπαρχει ενας μοντ καθε στιγμη στο φορουμ. Χωρις να θελω να πω οτι πρεπει να παρατατε αυτα που κανετε για να κανετε το μπατσο σε ενα μουσικο φορουμ. Βασικα, το μονο που μπορω να προτεινω ειναι να σβηστουν τα ποστ και να ξεκλειδωθει το τοπικ.

ΥΓ. Ειπες ατακαρα, παω να την ποσταρω στο αντιστοιχο θρεντ!!

Μιας και που ήμουνα ένας εξ΄αυτών να πω τη γνώμη μου: Ήτανε ένας χαβαλές και τίποτε παραπάνω, και φυσικά όποιες κυρώσεις θα είναι απολύτως δίκαιες.

Κάτι τέτοιο είχε συμβεί και με το θρεντ του AMOLAD εξάλλου, έτσι?

Ντιλίτ των ποστς, ξελοκάρισμα και κάποιες συστάσεις πιστεύω αρκούν. Εσείς ξέρετε καλύτερα βέβαια.

Αυτά.

Συμφωνώ με φρίντομ, ντιλίτ τα βλακοποστς και ξεκλείδωμα του θρεντ.

Ανελέητο σπάμινγκ βλέπουμε/έχουμε δει και σε άλλα threads, μην κάνουμε λες και ανακαλύψαμε την Αμερική ξαφνικά. Γιατί διάβασα πολλά για κυρώσεις και τι θα κάνουμε και συστάσεις και και και. Λες και ήταν κάτι πρωτοφανές. Ρίξτε κανα πόντο, ξέρω γω;

Τεσπα, γνώμη μου :slight_smile:

ενταξει και γω εκανα 2 ποστ εκει
θα συμφωνησω με τις παραπανω προτασεις

ριξτε τοσους ποντους οσα τα σπαμ του καθενος

Γνωμη σου.

Εγω λεω να κανουμε οτι πει ο Θεριος.

απορία : αν ρίχναμε πόντους με την ευκολία που τους προτείνετε όλοι, ξέρετε τι θα ακούγαμε για “λογοκρισία”, “φύμωση της αντίθετης γνώμης” και “για τους άλλους που τα κάνουν κ τους αφήνετε”… ?

:lol: :lol: :lol: :lol:

περα απο την πλακα προτεινω ποντους και μπανς

οποιος πιστευει οτι οι συστασεις θα κανουν κατι μαλλον γελιεται βασικα υπαρχουν μερικα ατομα που σπαμαρουν παρα πολυ αναμεσα τους και γω αλλα δεν σας εκανε εντυπωση οτι σε αυτο το τοπικ σπαμαραν σχεδον ολοι??
αυτα