Crabsody: Xαιρετώ τα παιδιά του forum

Ε ρε γαμώτο: Τόση εμπάθεια πια στον δατς? Δεν έμεινε ούτε 5’ ανοιχτό το Ε Π Ι Κ Ο θρεντ που μόλις άνοιξε, κι εσείς αμέσως να το κλειδώσετε…

Απ’ το κακό στο χειρότερο αυτό το φόρουμ[-X

βασικα ηταν χαζο κλειδωμα πιο χαζο και απο το ιδιο το θρεντ ξ=και τον κατοχο του αλλα νταξει μπορουσε να το αφησει ανιγεη οταν θα του παρω την δουλεια 8α δει:p

Φιλε δατς αν εκανες search και υπηρχε αντιστοιχο θεμα κατα 99% θα το ειχες ανοιξει εσυ

ναι αλλα θα χε κλειδωθει αρα καλα εκανα που δεν εκανα σερτς γιατι θα στεναχωριομουν με το παλιο κλειδωμα

άντε παίχτε κ το κλειδώνω πάλι αύριο

τα δικα μου μουσικα γουστα ειναι περιεργα! με λιγα λογια την μουσικη που προτιμαω να ακουω αλλα κ να συζηταω την ακουνε λιγοι οι οποιοι ειναι στην δικια μου ηλικια η κ μεγαλυτερη! στο φορουμ το τελυατιο χρονο οι περισσοτερο νεοι χρηστες ειναι πολυ μικροτερης ηλικιας απο την δικια μου με αποτελεσμα να εχουν αλλα ακουσματα αυτο με συνδιασμο οτι πολλοι παλιοι Users φευγουν κ οτι με τους περισσοτερους που ακουνε αυτην την μουσικη πχ Mule Page, Texas ειτε τα λεμε απο κοντα ειτε με Pm εχει σταματισει το ενδιαφερον στο να μιλαμε για αυτα στο φορουμ! πολυ απλα δες Ellanor τοπικ που εχουμε ανοιξει κατα καιρους o mule o page k εγω οτι μιλαμε συνεχεια οι ιδιοι. μετα απο μερικες φορες σε “χαλαει” αυτη η κατασταση. ΔΕν κατηγορω κανεναν για αυτο ουτε λεω οτι ειναι κακο! απλα αυτη ειναι μια κατασταση που εμενα προσωπικα με ξενερωνει κ με απομακρυνει απο τα μουσικα θεματα. Το ροκιν ειναι μερος της ιντερνιακης μου ζωης απο το 2005 κ θα συνεχισει να ειναι γιατι αυτο που με εχει κερδισει ειναι η καλη παρεα κ ατμοσφαιρα μεταξυ μελων! ασε που ειμαι κιολας απο τους πιο παλιους ενεργους Users κ θελω να το παιζω παλιος!:lol: :lol:

Eυχαριστούμε θείε Λουκιανούλη που αφήνεις ανοιχτά τα ωραία θρεντ στα οποία θέλουμε να παίζουμε.

Χαχαχα, ωραίος ρε bluezlick! Δυστυχώς η ώρα και η διάθεση είναι τέτοια τώρα, που δε μπορώ να γράψω αναλυτική απάντηση… Καταλαβαίνω πάντως τι λες. Users νέοι πάνε κι έρχονται πάντως, και εγώ τουλάχιστον παρατηρώ μια συνεχή ανανέωση του φόρουμ… δε ξέρεις που θα βγάλει αυτό στο μέλλον.

Α και βρε συ, παρατηρώ πως κάτι ακόμα έχει αλλάξει προς το καλύτερο! Για δες παρακάτω… :roll:

τι τέλεια ορθογραφία είναι αυτή στο ποστ σου??? :smiley:

καμια φορα κατι με πιανει κ γραφω σωστα!:lol: :lol:

Υ.Γ. θα περιμενω παντως μια ολοκληρωμενη απαντηση σου:) :wink:

Γιατί έγιναν τόσο θέμα μερικά μπινελίκια στα αθλητικά? (δεν διάβασα βέβαια τι ακριβώς ειπώθεικε)
Και με την παρέα σας όταν μιλάτε για αθλητικά δεν βρίζεστε? Δεν είναι ανάγκη να τα παίρνουμε όλα της μετρητοίς, προσωπικά και εγώ όταν μιλάω με φίλόυς για αθλητικά κατεβάζω ότι βρισίδι έχει το λεξικό, στο γήπεδο βρίζω σαν τρελλός, αλλά δεν βλέπω που είναι το κακό, το αντιλαμβάνομαι σαν χαβαλέ και τίποτα περισσότερο και ούτε παρεξηγούμαι αν δεχτώ και εγώ βρισίδι για αθλητικά.

Ε, ο αλλος μπορει να μην το δεχτει.
Κι εγω βριζομαι με τους φιλους μου. Εδω δεν ειναι η παρεα μας ομως.

Ενα Φορουμ ειναι οι γιουζερς του.Το ποσο ποιοτικο ή μη θα ειναι εξαρταται κατα ενα τεραστιο βαθμο απο μας και κατ’επεκταση απ τους μοντς.Ειναι γεγονος πως το ροκινγκ εχει “γιγαντωθει” αρκετα και η ποικιλια-ηλικιακη και μουσικη-ειναι μεγαλυτερη,με αποτελεσμα να υπαρχει περισσοτερη ανομοιομορφια.Καποιοι απο μας εχουν χασει το ενδιαφερον τους για τα μουσικα τοπικ,αλλοι για τα οφ τοπικ,αλλοι για διαφορους λογους ειναι απλοι παρατηρητες.Προσωπικα γουσταρω περισσοτερο τα οφ τοπικ πλεον και απλα ενημερωνομαι απ μουσικα χωρις να συμμετεχω και πολυ για διαφορους λογους που δεν ειναι του παροντος να αναλυσω.Θελω να καταληξω οτι ο καθενας κανει τις επιλογες του,δεν ειναι κατι αναγκαστικο η συμμετοχη στο φορουμ,οποτε δεν υπαρχει σοβαρος λογος για γκρινιες.Τωρα οσον αφορα τα μπαν εξαιτιας αθλητικων διαφωνιων τα θεωρω θλιβερα και οχι γιατι δεν συντρεχει λογος-καποιος προφανως προσεβαλε καποιον-αλλα λογω της φυσης της διαφωνιας.Καλο ειναι που υπαρχει και ενα sub-forum για αθλητικα,αλλα οκ,δεν ειναι το υφος του φορουμ τετοιο(ΕΥΤΥΧΩΣ!!!),οποτε ειναι κριμα να χαλαει το κλιμα για γηπεδκα ζητηματα.

Ισχύουν όλα όσα γράφει ο Bluezlick. Για μένα είναι ενδιαφέρον που υπάρχουν χρήστες με τη μισή μου ηλικία εδώ μέσα, ορισμένα από αυτά τα παιδιά έχουν πολύ ενδιαφέρουσες αποόψεις και πολλές γνώσεις στη μουσική. Αλλά υπάρχουν και κάποια threads που με κάνουν να θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Π.χ. το thread όπου ένας-ένας δεκάδες χρήστες τα χώνουν στον Ozzy για την κατάντια του και έχει φτάσει τα 300 replies, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ποιά σκοπιμότητα εξυπηρετεί…

Όποτε έχεις χρόνο και διάθεση γράψε πάντως. Συνήθως διαβάζω όσα γράφεις με ενδιαφέρον ακόμα και αν δεν συμφωνώ! 8)

Ισχυει.
Οταν το ξεκινησα ο μονος σκοπος ηταν ο σχολιασμος της συγκεκριμενης δηλωσης του Ozzy περι πειρατειας και των πωλησεων του Black Rain. Αλλα οπως και πολλα αλλα καταντησε να ειναι ενα ακομα θρεντ τυπου “τα χωνω σε καποιον φημισμενο καλλιτεχνη για να ξεδωσω και να το παιξω σκληρος”.

Δεν θυμόμουν καν ποιός το ξεκίνησε… :smiley:
Καταλαβαίνω πάντως απόλυτα αυτό που λες, σαφώς το πρόβλημα δεν είναι με τον πρώτο που το ξεκίνησε αλλά με αυτούς που το “ξεχύλωσαν”.

δλδ να τα κόβουμε κ αυτά ? ξέρετε τι θα ακούσουμε μετά ???

Ξέρουμε! Σε καμμία περίπτωση δεν θα έπρεπε να τα κόβετε.

Αυτό που θα ήθελα είναι οι χρήστες να προσπθούσαν να “αυτοπεριιορίζονται” σε αυτές τις περιπτώσεις.

Ίσως το μόνο που μπορείτε να κάνετε οι μοντς δε αυτές τις περιπτώσεις είναι να γράφετε ένα σχόλιο στο θρεντ που να παροτρύνει τον κόσμο να διαβάσει -μερικές έστω…-από τις προηγούμενες σελίδες και αν δεί πως οι απόψεις που έχουν διατυπωθεί λίγο-πολύ τον εκφράζουν να μην μπαίνει στον κόπο να μας τα ξαναγράψει, ή έστω να αρκείται σε ένα “+1”

mule θες να έρθεις να κάνεις την δουλειά μου? να ζεις κ την ζωή μου αν προλαβαίνεις. και θα τα κάνουμε όοοοοολα σούπερ…
χοχοχο

To moderation σε αυτό εδώ το φόρουμ είναι αντικειμενικά πολύ δύσκολο λόγω, δημογραφικών χρηστών, θεματολογίας, κλπ. Το έχω ξαναγράψει νομίζω, και έχω εμπειρία από moderation αν αυτό δίνει κάποια παραπάνω εγκυρότητα στην άποψη μου.:wink: Επίσης έχω και δουλειά και ζωή :smiley: :stuck_out_tongue:
Αυτό που σου έγραψα είναι τι θα μπορούσε να γίνει ιδανικά όχι κάτι που απαιτώ από εσένα και τους υπόλοιπους.

μιας κ είσαι συνάδελφος, να σου πω τον πόνο μου? γιατί οι παλιοί users συχνά θεωρούν πως είναι πιο “ίσοι”
από τους άλλους ? και γιατί αντί να προστατεύουν εκείνοι πρώτοι το κλίμα, πολλές φορές μας φέρνουν σε δύσκολη θέση?

και κάτι άλλο : υπάρχει μεγαλύτερη γραφικότητα από ένα άνθρωπο 23+ που βρίζει ένα παιδάκι στο φόρουμ επειδή έγραψε μια μουσική ή μη ακυρότητα?

και τρίτο : οι 16άρηδες και κάποιοι που νιώθουν ακόμα 16άρηδες έχουν μια εμμονή στο να μιλάνε για κλανιές. τι να κάνουμε?

πες ρε συνάδελφε