Cradle Of Filth - Darkly, Darkly, Venus Aversa

Έχεις δίκιο αλλά κάτι μου λέει πως είναι ένα κλίκ καλύτερο από τα τραγούδια του thornography.
Δεν τους διαγράφω ακόμη , θα περιμένω να ακούσω το αλμπουμ στην ολότητα του

A, εγώ το Lilith άκουσα.
Υπάρχει λινκ και για άλλο?

Απ’ ό,τι βλέπω εκτός άπο το Lilith Immaculate που είναι απλό track, έχει κυκλοφορήσει κι άλλο ένα με βιντεοκλίπ:

Forgive Me Father (I Have Sinned)

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=146839

Μάλιστα, θενκς για το λινκ αλλά μάπα το κομμάτι.

το βιντεο ειναι απαραδεκτο, ο ντανι ειναι αστειος και το κομματι αδιαφορο…
το προηγουμενο αλμπουμ παντως ηταν αρκετα καλο…

Το βίντεο έχει ένα υποτυπώδες concept (θυμίζω το γελοίο βίντεο του The Foetus Of The New Day Kicking:lol::lol:), αλλά για τον Dani συμφωνούμε εμφανισιακά τουλάχιστον καθώς και για το προηγούμενο που με πωρωσε απίστευτα πολύ.

Άστα να πάνε… Όχι οτι η ελπίδα μου ν’ακούσω καλή μουσική είναι οι Cradle, άλλα οι τελευταίοι 2-3 δίσκοι μου είχαν φανεί συμπαθητικοί.

Να δούμε τι θα λέει ο δίσκος στο σύνολό του.

Το lilith ακόμα και τώρα μου φαίνεται μετριο ενώ το καινουργιο είναι απλά τραγικό. Το βίντεο δε, παίρνει άνετα θέση ανάμεσα στα πιο γελοία βίντεο όλων των εποχών, ειδικά ο Dani είναι ο απόλυτος καρνάβαλος. Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα για το καινούργιο τους πάνω που αναθάρρησα λιγάκι με το προηγούμενο καλό άλμπουμ τους.

Αυτό ο Dani, όσο πάει μου θυμίζει τον…Boy George:p :slight_smile: :!:

γαμωτο, μου εχει μεινει η συμπαθεια για τους ΚΟΦ από τότε που τους ακουγα (εποχη Ντασκ/ Κρουελτι) και πλεον ο,τι μαλακια και να βγαλουνε, την ακουω…guilty pleasures χχαχαχ

O Danis πολυ θα θελε να παιζει σε ταινιες του Tim Burton (μπερτον προφερεται απο οτι εχουμε μάθει τελευταία) , αλλα ο δεύτερος δεν φαινεται να τον υπολογίζει γιατί τα χει με τον johny depp. Επειδή όμως τα κοριτσάκια μπορούν να τον φαντάζονται σε μια τέτοια ταινία, κόψτε τις αηδίες και βγάλτε το καπέλο στο επιχειρηματικό δαιμόνιο του καχεκτικού Άγγλου. Κατά τα άλλα το κομμάτι αν και πιασάρικο δεν λέει τπτ όπως ήταν αναμενόμενο.

To Lilith immaculate μου φάνηκε κουραστικό μέσα στις αλλαγές και την επαναληψιμότητα του ρεφραίν και κάτι με ενοχλεί στα γυναικεία φωνητικά.

Το Forgive me father μου φάνηκε τόσο ανεκδιήγητα χάλια που πόνεσα και το έκλεισα, σοβαρά.

Πάρτε και Τhe persecution song

Το Darkly με έχει εκνευρίσει ήδη για όλους τους λάθος λόγους και το προμοτάρουν με εντελώς ανεγκέφαλο και αψυχολόγητο τρόπο. Όταν βγει όλο θα επανέλθω.

Btw έχω το ίδιο σύνδρομο με ulver αποπάνω :stuck_out_tongue:

Ωραιο μαλλι !!!:thumbup:=D>=D>=D>

Τυφλα να χει ο Σκαθαροζουμης

με τη πρωτη δεν εμεινε τιποτα και αυτο ειναι καλο γιατι θελει ακροασεις.
εχει πολυ ζουμι μεσα παντως και ειναι Metal. ισως οτι πιο metal εχουν κανει. παιδια ειναι γρηγορο. νομιζω οτι ο δισκος ειναι πολυ καλος. το Forgive me father νομιζεις οτι ειναι απο αλλο δισκο γενικα.

Decieving Eyes = τρελη κομματαρα

[SPOILER]:bye: Dimmu Borgir[/SPOILER]

το βαλα να παιζει sto backround ενω ασχολιομουν με κατι αλλο στο pc…η ακροαση δεν ηταν προσεχτικη για αυτο και δεν εμειναν πολλα,αλλα το forgive me father μου τραβηξε τη προσοχη με το που μπηκε στο play

EDIT: persecution song γαμηστερο κομματι,οπως επισης και το decieving eyes

προκειται για μια απολυτα ολοκληρωμενη Cradle of Filth δισκαρα.
ποσο επος το Decieving Eyes…

To πιο αλλόκοτο προμόσιον δίσκου έβερ.
Κυκλοφόρησαν ως singles κομμάτια από το δεύτερο μισό του άλμπουμ. Τα οποία δεν έχουν καμία σχέση με τα κομμάτια που είναι στο πρώτο μισό του άλμπουμ. Τα οποία κομμάτια από το πρώτο μισό του άλμπουμ είναι εντελώς τυπικά COF εποχών '98-2001.
Tα κομμάτια από τη μέση και πέρα είναι ψιλοαχταρμάς.
Τι ήθελαν να γράψουν στην πραγματικότητα, τι έγραψαν τελικά, ως τι το προμοτάρουν… χαμός.
Το μισό άλμπουμ με εκνεύρισε:?

Μετά από 2 όσο γίνεται προσεκτικές ακροάσεις το άλμπουμ είναι μια χαρά. Ίσως και παραπάνω από μια χαρά βασικά. Τα 2 πρώτα που κυκλοφόρησαν πριν το άλμπουμ παίζει να είναι και τα χειρότερα του άλμπουμ, το οποίο άλμπουμ κινείται μεταξύ του Midian και του Thornography με γρήγορα κομμάτια που θυμίζουν τα πρώτο και πιο gothic metal κομμάτια που θυμίζουν το δεύτερο, με μερικά από αυτά να φιλοδοξούν να γίνουν χιτάκια. Τα γυναικεία φωνητικά πάντως μου φάνηκαν κάπως μέτρια αν και ευτυχώς δεν επηρεάζουν ιδιαίτερα το τελικό αποτέλεσμα.

Πάντως όπως και να έχει στην μονομαχία Cradle of Filth - Dimmu Borgir (πάντα υπάρχει μονομαχία) σημειώσατε 1

Ακούω μερικά κομάτια απ’'το youtube τώρα, και ομολογώ ότι είναι αρκετά καλύτερο από ότι περίμενα…μια χαρά είναι:):!:

Αντικειμενικός δεν μπορώ να είμαι με τους Cradle of Filth αλλά πρέπει να πω ότι ο δίσκος είναι απίστευτος! Δεν περίμενα να ξανακυκλοφορίσουν κάτι τόσο έντονο που να θυμίζει ακόμα και εποχές Dusk and Her Embrace.