Cradle Of Filth

Sosta…:PTa xo akousi ala de ta dosa poli simasia.Apla mi katakrinete kai ta kainouria albums…

Αμα ειναι καλα τα καινουργια αλμπουμ δεν τα κατακρινει κανενας αλλα αμα ειναι σαν το Thornography!
Βαφτα μαυρα…

to agaphmeno m einai to nymphetamine…an k exoun ksefugei teleutaia apo to black ta teleutaia tous cds maresoun arketa…akoma k to thornography…ti na pei kaneis?!:lol:

Οι κρειντλ οφ φιλθ δεν ιταν ποτε μπλακ …

To Principle Of Evil και το Vempire τι ακριβως ητανε? :-k

Νομίζω οτι μέχρι και το cruelty το black στοιχείο ήταν αρκετά μπροστά. Στο Vempire ο Danny κάνει την πιο σαλταρισμένη ερμηνεία του ever. Aν είχε 2-3 τραγούδια ακόμα θα ήταν μάλλον το καλύτερο cd τους.
Το Dusk… είναι το αγαπημένο μου. Φοβερή ατμόσφαιρα, πολύ μελωδικό, παραγωγή μπουντρουμίστικη και γενικά αποπνέει μια…οργιοσαδομαζοχιστικοσεξουαλικογοτθικιστική (#-o :lol: ) αυρα !!!

Τελειοι!!!

Αγαπημενο μου cd απο αυτους το Damnation and a day.

Τα φωνητικα του Dani ειναι πολυ δυσκολο να βγουν.Πολυ καλη μπαντα.

Δεν κυκλοφορουν οι υπολογιστες στο εμποριο??:-s

Δν νομιζω να ειναι ολα ετσι.:-k

Εγω πιστευω οτι ετσι ειναι!
Αμα δεις live το μικροφωνο του εχει μια προεξοχη σαν κουτι με καραμελες με 45 κουμπια πανω!(Μαλλον ειναι τα presets για καθε κομματι…):slight_smile: :slight_smile:

Ξερω οτι η φωνη του ηταν κανονικη στον πρωτο δισκο μονο… Επειτα μπηκε ο υπολογιστης… Οπως συμβαινει και με την Angela στους Arch Enemy…

Για την Angela ειμαι σιγουρος οτι ειναι ετσι γιατι η φωνη της δν ειναι καθολου μπασα αλλα για τον Dani δν κοβω το λαιμο μου.

Γυναικα δεν γινεται να βγαλει τετοια φωνη… Απλα…

Της Angela’s κανονικη ειναι σε καποια κομματια εχει πεσει εφφε!Των Otep η γκομενα η φωνη της ειναι απο πεταλι και το εχουν παραδεχτει κιολας!Αυτο ελειπε γτ κανει και μπαμ!

Για την Angela ξερω οτι στα λαιβ η φωνη της δεν ειναι τοσο brutal οσο στα cd η στα dvd… Τις βαζουν εφε… Δεν ειναι κακο αυτο, απλα να ξερουμε τι μας γινεται…

(Για τον Ντανι το λεω αυτο)

Βοηθητικα εφε σιγουρα υπαρχουν στους COF, αλλα μην νομιζετε οτι ειναι και τοοοσο δυσκολο να βγαλει κανεις αυτα τα φωνητικα (τις αλλαγες απο μπασα σε πριμα εννοω). Ο Mike Patton το εκανε χαλαρα πχ…

Ε μη βαζεις στην ιδια προταση τον Ντανι με τον Πατον ομως.

Σε διαφορετικες προτασεις ειναι… :stuck_out_tongue:

Έπαιξα λίγο ανάμεσα σε Cruelty και Midian, αλλά κατέληξα στο δεύτερο, και λόγω καλύτερης παραγωγής, αλλά γενικά νομίζω έχει ωραιότερα κομμάτια, και συνθετικά και στιχουργικά…

‘‘Vempire’’. Γενικώς από τους αγαπημένους μου δίσκους. Τραγουδάρες έχει μέσα.