Cradle Of Filth

Δεν μπορει ρε σεις να βγει το τσιριγμα με εφε.
Απο την αλλη μπορει να τραγουδας “φωναζοντας” και να σου προσθετει distortion (Angela πχ).
Και το θεμα δεν ειναι οτι ειναι γυναικα (μια χαρα φωνητικα βγαζουν) αλλα οτι ακουγονται εντελως στουντιακα.

To Midian τα εσπασε…ιδιως το Her ghost in the fog, πωρωση
αν και δεν ειμαι φαν της black metal

α δεν ειναι black … κατι αλλο που μοιαζει!!

εγώ ψήφισα το nymphetamine… δεν τους έχω ακούσει πολύ, όμως προτιμώ το nymphetamine από όλα…
θα τους μελετήσω λίγο περισσότερο, τώρα που μου τους θυμίσατε :smiley:

CRUELTY & THE BEAST ανετα… και αμεσως μετα το PRINCIPLE…

απο το ΜΙDIAN και μετα μου ειναι εντελως αδιαφοροι…

εχω ακουσει μεχρι το damnation and day…δυσκολα να διαλεξεις καποιο γιατι ειναι ολα πολυ καλα αλμπουμς…(τα ακουσα ολα σε μια μερα το ενα μετα το αλλο και ειμουν κομπλε 8) )…αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν το dusk and her embrace ομως…το ομωνυμο τα ΣΠΑΕΙ!

Ό,τι έχουνε βγάλει μέχρι και το Midian είναι δισκάρες.Απο κει και μετά πήρανε την κάτω βόλτα.Λόγω concept ψηφίζω Cruelty And The Beast :slight_smile:

Δικια μας εισαι και εσυ ! 8)

ΔικΟΣ σας. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ποτε δεν με τρελαινε σαν μπαντα και δεν εχω δοσει προσοχη σε album περα απο το principle…και midian…προσωπικα αγαπημενο και το μονο που εχω original ειναι το nymphetamine…

Εγώ πρακτικά μετά από Maiden είχα αρχίσει να ακούω Cradle Of Filth, οπότε όπως και να το κάνουμε είμαι “συναισθηματικά” δεμένος με κάποια άλμπουμ.
Αυτά που μ’ αρέσουν είναι τα πρώτα 3 και το Nymphetamine, αλλά και τα άλλα μου φαίνονται συμπαθητικά :stuck_out_tongue:

πρωτο το μιντιαν με τεραστια διαφορα … μαλιστα …

Dusk ρε ξεκολλατε.

Εγώ πάλι τη βρίσκω άγρια με Vempire…

Αν και τους έμαθα απο το cruelty and the beast το οποίο το είχα λιωσει κανονικά τότε θα ψηφίσω midian, είναι απλα δισκάρα.

Ημουν μεταξυ του Midian κ του Cruelty and the Beast. Κ τα δυο δισκαρες με απιστευτα κομματια! Θα εβαζα κ εδινα ψηφο κ στα 2 αν μπορουσα, αλλα εχω μονο μια επιλογη. Δινω στο Cruelty για 3 λογους: α) Δημιουργει ενα λιγο πιο σκοτεινο feeling απο το Midian, β) Ειναι το πρωτο cd που μου ερχεται στο μυαλο αμα ριχνει εξω καρεκλοποδαρα, αστραπες κ βροντες γ) ειναι το πρωτο Cradle που ακουσα [ναι ειμαι κ συναισθηματικος τυπος…]

Οσο για τα αλλα αλμπουμ τους τωρα… Το The Principle of Evil Made Flesh (1994)
κ το Dusk… and Her Embrace (1996) δεν μου αρεσαν καθολου! Σορρυ μπλακμεταλαδες φιλοι μου, αλλα ποτε δεν μου αρεσε το μπλακ… :slight_smile: Τα αλλα δεν μου εκαναν κατι…απογοητευση! :frowning: Ετσι μετα απο τα 2 που προανεφερα βαζω το Damnation and a Day (2003) που καλα κρατει. Μετα η κατω βολτα…

Αν κ εχω φαει τωρα μια μικρη ξενερα με του Cradle ακουσα ετσι για την τιμη των οπλων το 2008 το Godspeed… σας φαινεται να βγαζει μια καυλα που εβγαζαν κ στα παλιοτερα αλμπουμς ή μονο δικη μου ιδεα ηταν…; :-k

Εμενα το τελευταίο τους μου άρεσε. Πήγαν να κάνουν επιστροφή στον ήχο του Midian και ήταν αρκετά πειστική μπορώ να πω. Σίγουρα ότι καλύτερο έχουν κάνει εδω και πολύ καιρο αν και φυσικα δεν συγκρινεται με Midian σε ποιότητα.

Ναι μωρε.Και εγω αρσενικος ειμαι. :stuck_out_tongue:

Cruelty παιδες.Ατμοσφαιρα,concept,τραγουδια,oλα στο maximum.

Το Midian και το Cruelty ειναι αλμπουμ που οσο κ αν το παλεψουν δεν μπορουν να τα ξαναγραψουν.

Εμένα το τελευταίο μου βγάζει κυρίως βαρεμάρα.
Θα ήθελα να τους ξαναδώ live πάντως, έτσι for old times sake…

Κρετινοι και πολυ θα θελα να τους δω να σαπιζουν