Crimson Glory

σημερα τραγουδουσα επι 2 ωρες το painted skies…τρελα…

Εμ, αφού είναι ανυπέρβλητη κομματάρα!

τσεκαρε στο my space του Midnight …καναν μαζι με τον Τζον ολιβα το painted skies διασκευη…ειναι σε πιο χαλαρο υφος…αλλα αμα ακουσεις και το Lost reflection θα δεις οτι το κατεχει πολυ ακομα ο ατιμος…

Θα το τσεκάρω! Όχι όμως τώρα γιατι είμαι σε πανεπιστημιακή βιβλιοθήκη. Ακούγεται γαμάτο, θα επανέλθω με σχόλιο.

Έχω ψηφίσει το πρώτο, αλλά και το Transcendence, τι δίσκος Θεέ μου…

γαμει το transcendence.νομιζω δεν παιζει drummer, αλλα drum machine.σωστα?

Μπα παίζει ο Dana Buernell…:wink:

ααα…οκ.απλα ειχα αυτη την εντυπωση.

καποια στιγμη επαιξε και ο Steve Wacholz drums στους Crimson glory…btw ακουω τωρα το lost reflection…ΠΩ

εμένα για δραμ μασιν μου κάνει πάντως :p. το ότι γράφει όνομα μέσα, δε λέει και τπτ :lol:.

ομώνυμο ftw λέμενζ!

λες αυτα τα φοβερα ντραμ μπιτσ που θαυμαζω να ναι μασιν?γμτ…

Όχι ρε παιδιά με την καμία drum machine! Ο ήχος είναι πολύ φυσικός καμία σχέση με μηχανή! Και μην ξεχνάτε ότι ο δίσκος βγήκε το '88 που η τεχνολογία δεν ήταν και τόσο προχώ, ακούστε για παράδειγmα δίσκους των Septic Flesh ή των Nightfall στις αρχές της δεκαετίας του 90 να δείτε πως ηχεί το drum machine :wink:

εμένα δε μ αρέσουνε πάντως τα τύμπανα στο τρανς.

στο Εternal world ειναι γαμω ρε!

Και στο Transcendence και στο Astronomica χρησιμποιηθηκε drum machine,το χε πει σε συνεντευξη του ο Ben Jackson…

Μετά το Τranscendence, όταν έφυγε ο Dana, σε μία συνέντευξη είχε ειπωθεί, ότι στο Transcendence είχε χρησιμοποιηθεί, drum machine. Kαι μένα πάντως έτσι μου ακούγεται,όσο και αν το Eternal world τα σπάει.

quoted for truth

Ποιο από τα δυο πρώτα να διαλέξει κανείς…εγώ διάλεξα το πρώτο, σαν την πρώτη γαμάτη έκπληξη που μας έφεραν αυτοί οι τύποι:!:

Eνα ποστ ως ελαχιστος φορος τιμης για εναν απο τους κορυφαιους metal τραγουδιστες που υπηρξαν ποτε, τον τεραστιο MIDNIGHT, ο οποιος απεβιωσε σε ηλικια 47 ετων, σημερα στις 8 Ιουλιου 2009.

Οι ερμηνειες του συγκλονιστικες, παρανοικες, ονειρικες, ανατριχιαστικες.

:bow::bow::bow:

τον θέρισε το ποτό και αυτόν… κίρρωση ύπατος…

R.I.P.