Crimson Glory

πάλι καλά που δεν τα πήρα δλδ. τα digi δε λες? το strange ακούγεται μωρέ, νταξ, αλλά η αλήθεια είναι πως την κουνάει λίγο την αχλαδιά.

Αποσπασμα από τη συνεντευξη με Midnight για την κυκλοφορια του Σακαντα:

-Για πες λοιπόν, που χάθηκες τόσα χρόνια;
-Κοίτα να δεις, όταν έφυγα από τους Κρίμσον Γκλόρι, πήγα να ζήσω σε μια σπηλιά. Δεν είχα καμία άνεση, ούτε καν επαφή με τον έξω κόσμο! Φερ’ ειπείν, δε μπορείς να έχεις τηλεόραση σε μια σπηλιά, ούτε κι εφημερίδες!
-εεε, συγνώμη, αλλά αν δε με απατά η μνήμη μου, νομίζω πως παντρεύτηκες κι έκανες ένα, ή δύο παιδιά.
-εεε, ναι, το έκανα κι αυτό. Αλλά μετά γύρισα πίσω, στη σπηλιά.

Γιαούρτι.

χαχαχα…σοβαρα μιλαει για την σπηλια?

αυτός και ο λήσταρχος νταβέλης ένα πράμα

Μονο που ο Νταβελης δε χρειαζεται να πιει 10 μαργαριτες για να τα πει αυτα. Ψιλοεξακριβωμενο.

Αφού δεν το ριξα στο RW, δε θα το ρίξω ποτέ. Η χειρότερη συναυλία έβερ που έχω δει. Το σκεφτόμουν να δώσω τα βινύλιά τους μετά απ την ξενέρα.

Ευτυχώς έπαιζαν οι θεοί μετά και μου πέρασε:)

__“Κουνάει την αχλαδιά” :lol: καλό!

__Ναι, αυτά που είχαν βγει σε 1000 αντίτυπα… Κι εγώ πήρα μόνο το πρώτο και μετά δεν πήρα και τον δεύτερο… Βέβαια, στο κ*λ$ ευρωπαϊκό i-pod πο έχω, με ψιλοβολεύει που παίζει δυνατά το cd /mp3 αλλά μου έφερε μνήμες Death Magnetic και ανατρίχιασα…! 8O :lol:

__Καλά ίσως υπερβάλω λίγο… Δεν το έχω ακούσει και με τα καλά ακουστικά μου (χάλασαν! :() ή από καλά ηχεία, αλλά γενικά θα έλεγα πως δε το “ξέσκησαν” κιόλας το πράγμα, αλλά σίγουρα δεν είναι καθόλου audiophile το “remaster” του… :-k

__Δες (/δείτε) και μόνος :wink: :

CG - Dragon Lady [original]:
[CENTER][/CENTER]

CG - Dragon Lady [“remaster”]:
[CENTER][/CENTER]

αμαν. καλή φάση :lol:

καλά, ξεφτίλα το rockwave. εν τω μεταξύ υπήρχαν άτομα δίπλα μου (καθώς και άλλοι γνωστοί μου συνάντησα μετά) που είχαν κάτι αντιδράσεις του στυλ “πω, τι τραγουδάει ο θεός!” :-s

CRIMSON GLORY ΘΕΟΙ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ…ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΚΡΙΜΣΟΝ!..

Γουστάρω τα 2 πρώτα τους(ψήφισα το δεύτερο) αλλά γενικά δεν τρελαίνομαι. Και αυτός ο Midnight τίγκα στην υπερβολή…

με πόνο καρδιάς ψήφισα το ομώνυμο. και τα δύο πρώτα όμως είναι μέσα στο dna μου. και γιά να είμαι ειλικρινής μ’αρέσει και το strange and beautiful αρκετά!

ειναι αλθεια οτι στα 2 πρωτα εχουν αρκετα δαιμονικη εμπνευση και ο τραγουδιστης τα σπαει

Τι κακό είναι με αυτό το thread!!!
Καθέ φορά που κάποιος το ξανανεβάζει, γουστάρω να παω να τους ακούσω σε αυτά τα 2 πρώτα θαυματα τους. Κακα τα ψέματα δεν πολυκυκλοφορούν τέτοιοι δίσκοι πια…

γιαυτο αγαπαμε Κριμσον ρεεεε!!!..ειναι τρελα!..οποιος ακουει το where dragons rule και δεν ανατριχιαζει να ουμ δεν ειναι ανθρωπος! http://www.youtube.com/watch?v=8068vEafioA

Καλά δεν μπορώ να πω ότι τους αγαπώ κιόλας…:wink: αλλά είναι υπερβολικός σε όλα, όχι μόνο στη φωνή! Διάβασε όποια συνέντευξη του βρεις, όλο και κάτι…υπερβολικό θα έχει πει.

ε καλα και ποιος δεν εχει πει μαλακιες ρε…ο αλλος ελεγε σταματησα την πρεζα γιατι δεν ειναι αρκετα σκληρη για μενα κτλπ…ο Μιντναειτ πειραξε?

Μα δεν είπα ότι με πείραξε, ένα σχόλιο έκανα :stuck_out_tongue:

Παρόλο που απέχουν πολύ από το στυλ μου, είναι από τις μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού μπάντες σε αυτό το ύφος που γουστάρω τρελά. Θα ρίξω κι εγώ την ψήφο μου στο Transcendence, μεγάλος δίσκος!

φιξντ!

Χαχα! Ευχαριστώ για την διόρθωση, είμαι απαράδεκτος, απο το αυτι κ σπίτι να ακούσω στο repeat το Painted Skies μέχρι τελικής πτώσης! Rock on!