Crippled Black Phoenix-I, Vigilante

Μετά την πρώτη ακρόαση κυμαίνεται στα γνωστά επίπεδα. Ταξιδιάρικο μπόλικα. Περισσότερα αφού το λιώσω.

Bastogne Blues, για 6η φορά σήμερα και συνεχίζουμε.

Kατεβάζω, ακούω, κι έρχομαι να αποθεώσω.

Ακόμη μια φορά: τα εξώφυλλα τους είναι λατρεία.

We forgotten who we are: ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ. Φαίνεται πως ο δίσκος είναι αρκετά πιο απλός και εξωστρεφής σε σχέση με τους προηγούμενους.

Δεν υπάρχουν λόγια…

είμαι τόσο μεγάλος φαν που το εξώφυλλο το χω σε t-shirt μήνες πριν κυκλοφορήσει ο δίσκος.

Ρε παιδιά κλαίω με το We Forgotten Who We Are! Δεν έχω καρδιά να πάω στο επομενο track! Tι μελωδία θεέ μου…παραμιλώ…

οι μελωδίες είναι απλά μοναδικές.το προηγούμενο δε με είχε κερδίσει έτσι με την πρώτη.
πραγματικά συγκλονιστικό…

ετσι!..

βεβαια, σε αλλα νεα:

CBP support the DIY ethic, it’s how we live and survive, CBP also support being payed for our work, it’s the only way we can survive as a band. We appreciate that people want to hear our music…but…for crying out loud, there’s a few too many illegal pirate download sites giving away our new album. Enough now!! We’re not a rich band, we have no financial support from label or management. Carry on stealing from us and at some point you won’t have any new music to steal. Do the right thing, buy our music, it’s not expensive. People like alltimegreatesthits.baywords.com and others are destroying music slowly but surely by giving away music, go leave them some insults and shitbombs. If ye need to download (not the best way of listening to music, not the best quality…for all you purists) go to the link below and show your support in the grown-up way and bollocks to the dirty thieving children. THANKYE!!

αλοιμονο ομως, η μπαντα αξιζει να στηριχτει.

εντιτ, να δηλωσω πως το link bellow που αναφερεται ειναι αυτο

Of a Lifetime, κλείσιμο με γυναικεία φωνητικά, lead κιθάρα που κελαηδάει, και συναυλιακό κλείσιμο. Βastogne blues είναι επιπέδου “δεν περιγράφω άλλο”. Τι να πω, λατρεψα τις προηγούμενες δουλειές και παρόλα αυτά με πιάσανε στον ύπνο.

Εννοείται ότι αξίζει να στηριχθεί αυτή η μπάντα και η κάθε τέτοια μπάντα. Είναι αυτονόητο! Αυτό με το DIY και την ελλειψη στήριξης απο label ή management, δηλώνει ξεκάθαρα ότι είναι επιλογή τους? Ή δεν ενδιαφέρονται πολύ οι εταιρείες? Γιατί αν ισχύει το δεύτερο, δεν ξέρω τι καπνίζουν στις εταιρείες αυτές.

fyi, το of a lifetime είναι διασκευή journey ε.

Είναι εποχής Steve Perry? Δεν το γνωρίζω το τραγούδι.

Aπ’ το ντεμπούτο. Ούτε εγώ το γνώριζα, αλλά ευκαιρία να το ακούσουμε.

Eπίσης και το τo τελευταίο τους είναι αυτό

η μανα μου ποτε δεν εχει πει ουτε ΜΙΑ καλη κουβεντα για τη μουσικη που ακουγεται απο το δωματιο μου συνεχεια, στο Burning Bridges ομως μπηκε μεσα και αρχισε να το τραγουδα :expressionless:

:lol::lol:

Είμαι στη δουλειά και άρεσε σε συναδέλφους που έχουν και αμυδρή σχέση με οτιδήποτε ροκ, ε αυτό λέει πολλά!

Μπράβο τη μανούλα:D

Εντιτ: γράφανε τέτοια κομμάτια κάποτε οι Journey ρε? Τι μου λες…τραγουδάρα στεγνά! Αmazing Journey:p

το πρωτο κριπλτν δεν με αρεσε, απ’ τα δυο που βγηκαν περσι το ναητ ραηντερ ειχα ακουσει πιο πολυ και ακομα δηλαδη, σταμαξι αυτο παιζει συνεχως. το I, Vigilante ειναι η κορυφωση, ενα μπραβο στην 8αδα. θα το ξεσκισω, ειναι απεριγραπτα τελειο.

Μόλις άκουσα το We Forgotten Who We Are.
Ρε, καλό είναι αυτό.
Θα ψαχτώ περισσότερο με τους κυρίους.

Οταν ειδα οτι κυκλοφορουσαν καινουργιο CD θυμηθηκα οτι θελω να αγορασω το Nightrider γιατι δεν το εχω,αλλα ειχα λιγοτερα λεφτα στην καρτα μου και δεν το αγορασα τελικα.Πραγματικα εχω ακουσει 3 φορες το αλμπουμ και με εχει τρελανει!Αυτο και το Suburbs ειναι τα ιδανικα αλμπουμ για τωρα που μπαινει το φθινοπωρο και αρχιζουν σχολεια φροντηστηρια κτλπ και χρειαζεσε κατι ταξιδιαρικο για να ξεφυγεις!Τα λεφτα που ειχα στην καρτα δεν τα ξοδεψα και καθως ειναι πιο φθηνο απο το Nightrider το παρηγγειλα επι τοπου :smiley:

a) μια ειδηση που ηθελε την μπαντα να συνεργαζεται με τον μπανον απο κονβερτζ
εχει να κανει με αυτο το αλμπουμ?

b)το of a lifetime ειναι κομματαρα…παιζει να ναι και το καλυτερο απο το ντεμπουτο των Journey…οπου δεν υπηρχε ο perry και η μπαντα αρεσκονταν σε ενα πιο progressive ηχο
εδω κανονικα πρεπει να κανει παρεμβαση ο dazmaniak και να πει ποσο γαμιστερος κιθαριστας ειναι ο νιλ σοον…

c) δεν εχω ακουσει ακομα το αλμπουμ αλλα εχω μπριζωθει με αυτα που χω διαβασει εδω…

a) είπαν ότι αυτό θα αργήσει, και ότι υπάρχει μόνο σαν ιδέα μεταξύ τους.

ρε, μη λέτε τέτοια, δε θέλω να το κατεβάσω

μέτριο…