Crippled Black Phoenix + Maybeshewill 18/9 @ Principal, 19/9@ Kyttaro

Είναι πλέον και επίσημο…

οι CRIPPLED BLACK PHOENIX έρχονται στην Αθήνα…
για ένα και μοναδικό live επί ελληνικού εδάφους, την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 2009 στο Gagarin 205 Live Music Space!

Η συναυλία θα είναι double bill με τους φοβερούς MAYBESHEWILL, που θα εμφανιστούν πρώτοι ανοίγοντας το δρόμο για τους CRIPPLED BLACK PHOENIX που φέτος ανέλαβαν την ευθύνη για ένα από τα καλύτερα άλμπουμ της χρονιάς!

Διοργάνωση Alterground…

Ban μπορείς να αρχίσεις να βλασφημάς…:):slight_smile:

Το γνωρίζω ήδη αγαπητέ. Τι να κάνουμε δυστυχία μας, άλλους περίμενα να τους φέρουν αλλά πρόλαβαν τα σιχάματα. Δεν πειράζει όμως ευκαιρία να αποδείξω κάπου τώρα τα λεγόμενα μου έμπρακτα καθώς θ’ απέχω από το live. :slight_smile:

Εκτός κι αν το βάλουν 20 ευρώ.

Πακέτο, εγώ πάντως συναυλία τόσο αγαπημένου μου συγκροτήματος δε θα έχανα ακόμα και ο Κοσκωτάς να τη διοργάνωνε.

Το έχω ξαναπεί, αγάπη για την μουσική δεν σημαίνει ένα σωρό μαλακίες που κάνει ο κόσμος και καλά για να φανεί κουλ. Θεωρώ πως οι τύποι εκμεταλλεύονται μια τέχνη που ευτυχώς ή δυστυχώς (για τους περισσότερους από σας που νιώθετε κάποιο πρήξιμο από μένα) ασχολούμαι μαζί της. Οι Crippled Black Phoenix είναι από τις λίγες μπάντες που έχω τόσο ψηλά σαν γκρουπ γιατί έχουν καταφέρει να κάνουν δικό τους ήχο και να με αγγίξουν τόσο όσο λίγα πράγματα. Επιπλέον η πρώτη συναυλία τους είναι μέσα στις καλύτερες που έχω πάει και η πρώτη επίσης που μ’ έκανε να δακρύσω (κανα δυο ακόμα είναι αυτές, η μία πριν 2 μέρες) και το καινούριο τους album με έκανε να εκπλαγώ το ίδιο όσο το πρώτο, οπότε φαντάσου τι λόγους έχω να θέλω να πάω.
Ακριβώς για τους παραπάνω λόγους, επιλέγω να μην πατήσω σε κάτι το οποίο όπως φαίνεται θα είναι τίγκα εξευτελιστικό. Δεν με νοιάζει να πάω σε μια συναυλία και να έχω να λέω ότι τους είδα, σε συναυλίες πηγαίνω για μένα, για προσωπική ικανοποίηση και διασκέδαση, με τον ίδιο τρόπο ακούω και μουσική. Από τη στιγμή που η τιμή και ο διοργανωτής θα με ξενερώσει δεν έχω λόγο για να μου βγει ξινό.

Επειδή τυγχάνει να έχω διαβάσει το μεγαλύτερο μέρος του Thread που αφορά τις συναυλίες μπορώ να πω ότι στα περισσότερα πράγματα συμφωνώ μαζί σου περί αποχής(για την ακρίβεια θα το πήγαινα παραπέρα και μπορεί και να στεκόμουν έξω από κάνα Ticket House και να πλάκωνα με κάνα ρόπαλο όποιον παίρνει εισιτήρια για συγκεκριμμένες συναυλίες) αλλά σε περίπτωση όπως είναι αυτή για σένα θα έκανα λίγο την καρδιά μου πέτρα ακριβώς επειδή είναι συναυλία που θα πήγαινα για μένα και όχι για να ικανοποιήσω το δημοσιουπαλληλικό ποζεριλίκι μου και πάνω απόλλα άμα ζω τη μουσική ενός συγκροτήμματος δεν πρόκειται να με ξενερώσει ο μαλάκας ο διοργανωτής ειδικά όταν μιλάμε για καλλιτέχνες που βρίσκονται στην ακμή της έμπνευσης και της δημιουργικότητας τους.

Απίστευτο.

Συγκρότημα/τα: Crippled Black Phoenix,Maybeshewill
Ημερομηνία: 18/9 (Παρασκευή)
Τιμή εισιτηρίου: 22 e

Μάλλον δεν θέλουν να τους χάσω. :stuck_out_tongue:

Νταξ, νομίζω και οι πλέον κακόπιστοι βρίσκουν τα 22? κάτι παραπάνω από πολύ καλά…

O αλτεργκράου σε σκέφτεται μπανάκο! :stuck_out_tongue:

22 ευρώ? Χμμ θα το σκεφτώ αν θα πάω. Δεν ξέρω… Αν δεν κάνεις οικονομία πιο πριν για να δώσεις το 35ευρο, νομίζω ότι το gig χάνει κάτι από την αίγλη του. Δεν είναι πια ένα ιδιαίτερο γεγονός. Είναι σα να βγαίνεις απλά για να πιεις 2-3 ποτά. Κρίμα…

χαχαχ, φρόντισε να σε πάρει στα σοβαρά και να κάνει καμια αλλαγή έχεις πεθάνει από μένα

Αν θες, δέχομαι να μου δώσεις εμένα τα υπόλοιπα 13 ευρώ, για να μη σου βγει ξινή η συναυλία… :oops:

γαμω το κερας, ας χασω τη πρωτη βδομαδα μαθηματων, δεν πειραζει :expressionless:

Σούπερρρ, με τέτοια τιμή θα πάω σίγουρα! :walkman:

Κι εμεις θελουμε,αλητες νοτιοι.

Το είδα όταν πήγα στους Σατυρικον…και επειδή κάποιος με έψησε και τους ακούω πολύ θα πάω.Κρίμα που αυτός ο κάποιος αντί να είναι εδώ μένει πλέον in the cold and dreary U.K…:frowning:

+1

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Τέλεια ημερομηνία, τέλεια τιμή, για ένα φοβερό νέο γκρουπ. Θα μαι εκεί, χωρίς συζήτηση. :wink:

μονο εγω χαιρομαι πιο πολυ για το οτι θα δουμε λαιβ maybeshewill.?

Nαι…

εισαι κακος…