Crust δισκοι

Οκ, τότε και οι SLAYER δικαιωματικά και με τσαμπουκά είναι Grind και λίγο Crust/Punk:lol: Τους χώνουμε λοιπόν στο Crustoθρέντ!!! (γιατί έχουν κάτι αρχίδια ΝΑ):?

Οι HHIG έχουν έναν (αν δεν κάνω λάθος) από URANUS… όχι οι URANUS από HHIG (δημιουργηθήκαν αργότερα).
Και btw το ότι ο Lemmy ήταν μέλος των HAWKWIND, σημαίνει ότι MOTORHEAD=space rock???:-k

Ντάξει πιστεύω ότι κούρασε η όλη ιστορία…

Λοιπόν για τους catharsis λήγει εδώ πέρα τo θέμα μιας και φτιάχτηκε γι αυτούς θρεντ στο groups and artists

Συμφωνώ πάρα πολύ με τον 3Β να μη γαμηθεί το θρεντ, και αποπροσανατολίζεται οποιοσδήποτε “καινουριος” ας πουμε στο είδος…Κι εγώ ας πούμε δεν θά θελα να γεμίσει το θρεντ με grindcories για παράδειγμα (κι ας μ΄ αρέσουν ρε παιδί μου)…Αλλά εντάξει για τον αντίθεο ρε παιδιά δεν νομίζω να αποπροσανατολιστεί κάποιος αν πούμε ότι ο Γιανίκ λορέν από τους μεγάλους his hero is gone και τους Tragedy έπαιξε στους Union Of Uranus…Και ντάξει το αν προτάθηκε εδώ πέρα σαν μια crust κυκλοφορία (γιατί νομίζω έτσι ξεκίνησε το θέμα για την εν λόγω μπάντα) μπορεί να’ ναι “λάθος”, αλλά ντάξει γι αυτό υπάρχουμε κι άλλοι να πούμε ότι δεν είναι, τί είναι?, και να συζητήσουμε (όπως έκανε ο anthrax πχ)…8)

Γενικά πάντως το τόσο μη το κάνουμε ΤΟΟΟΟΟΟΣΣΣΟΟΟΟΟΟΟΟ :wink:

εδιτ: και ντάξει για τους cursed (που γενικά δεν έχω ασχοληθεί μαζί τους) ανέφερε το παλικάρι ότι μίλησε γι’ αυτους εδώ επειδή υπάρχει μεγάλη κίνηση…Αν και συμφωνώ να μη το κάνουμε αυτό γενικά γιατί θα γίνει μπάχαλο, τουλάχιστον το ξεκαθάρισε

απλα γενικα ειμαι τις αποψεις οτι οι ταμπελες ταιριαζουν στα σουπερ μαρκετ περισσοτερο… οποτε νταξει μην τρελαινομαστε ,δεν θα κατσω να αναλυσω αν Καθαρσις ειναι κραστ κ γιατι . Αν θελει καποιος να κοιταει το κουρδισμα τις κιθαρας για να βαλει τις πολυποθητες κατηγοριες , οκ .

Επειδή εμένα μου αρέσουν γενικά πολλά κουρδίσματα να τα χώσω όλα εδώ μέσα μια και καλή???:stuck_out_tongue:

εχω χασει επαφη τελευταια, ισως και να τους εχετε ξαναναφερει. δεν ειναι κακο να επαναλαμβανομαστε σε τετοιου ειδους μπαντες. ειναι οι madame germen και ειναι ισπανοι, αυτο που τους κανει χαρακτηριστικους ειναι οτι παντου βαζουν μελωδιες. στις φωνες παιζουν εναλλαγες, μια σκιστα και μια τα κλασικα δεν ξερω πως να τα περιγραψω, τρατζεντικα ξερωγω ή κλασικα κραστοφωνητικα.

οπου βρειτε, ακουτε αυτο:

εχει τα παντα τους και αποσματα απ’ τα λαηβ τους, τα οποια μου θυμιζουν τον οικογενειακο χαρακτηρα που βγαζουν και τα λαηβς τις πατρας, εντζοη.

Έχουν πράγματι αναφερθεί, ώστοσο όπως είπες δεν είναι καθόλου κακό αυτό…Οι madame germen είναι μία από τις τρανταχτές αποδείξεις πως η ιβηρική χερσόνησος το’ χει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στο είδος…Πραγμάτικα αυτές οι μελωδίες που έχουν στα κομμάτια τους με αγγίζουν πολύ

Για μένα άλλη μια τρανταχτή απόδειξη που έχω αναφέρει είναι οι τύποι αυτοί εδώ:

Τσεκάρετε αν δεν το’ χετε κάνει ήδη

Αν είστε στο ξεκίνημα γενικώς, ακούστε πρώτα το Requiem por un mundo enfermo θα’ λεγα, και μετά στα νεότερα…Το No vida που είναι το πρώτο, δεν είναι και πολύ εύκολο άκουσμα, γι’ αυτό ίσως να χρείαζεται μια εξοικίωση μαζί τους

Τα λιγα κομματια που ακουσα απο τις 2 μπαντες μου αρεσαν οποτε θα τσεκαριστουν.

Για δειτε εδω:

Leper - End Progress

CrustoBlackoSka καταστασεις. Ωραια πραγματα :smiley:

Μεγάλη περιέργια μου κινήθηκε…Πρέπει να μου τους είχες αναφέρει κάποια στιγμή…

Κανα λινκάκι παίζει? Να δούμε συνοπτικά τι παίζει?

Ναι στους ειχα αναφερει καποια στιγμη.

http://moshpittragedy.com/info-leper.php
Απο εδω το κατεβαζετε νομιμα.

Πο χώνουν άσχημα τα παιδιά!

εντωμεταξύ στα ska σημεία θυμίζουν σε κάποιο βαθμό choking victim και leftover crack που είναι και πολύ αγαπημένες μπάντες οπότε ανεβαίνουν ακόμη πιο πολύ στην εκτίμηση μου

Nα πω επίσης κάτι σημαντικό: Οι φιλανδοι DISKLEMA, (d-beat hardcore με σπλιτάκια με Distress κλπ), μας επισκέφτονται, τον Μαίο, στις 4 στην Αθήνα (καταραμένο σύνδρομο), και στις 5 Θεσσαλονίκη (Street Attack) :D:D:D

http://www.myspace.com/diskelma Τσεκάρετε

Γαμώτο ας παίξουν και πάτρα στις 3 που θα’ ρχονται από Ιταλία!!! Μακάρι ρε πούστη μου

Και αυτες τις μέρες σκέφτομουν γενικά ότι χρειαζόμαστε ένα crust livακι

HIATUS: El Sueno De La Razon Produce Monstruos (1995)
Let There Be Punk (AC/DC cover)

Ρε πατρινοί τρομπέτες φέρτε τους Diskelma και Πάτρα!! Εχουν free μέρα πριν την Αθήνα

Και αύριο ANTIMOB βίλα! Μη ξεχνιόμαστε

Schwartz And Anger IΙ

Δινεται για download με την αδεια της μπαντας.

πολυ emo πατε να το κάνετε το θέμα και δε μπορω.

http://www.myspace.com/severedheadstate

Παλιό ποστ:

ναι αλλα α)
κανεις δε σ ακουει

β) αυτα επαναλαμβανονται

χαχαχαχ

Μπαντάρα πάντως. όντως

Ω ΝΑΙ

καλα παρτε και την συνεχεια τους να νιωσετε λιιιιγο παραπάνω.

Ναι γαμάτοι είναι

Μάλιστα πριν κανα δυο χρόνια είχαν κάνει κάποια Live μαζί τους οι δικοί μας Antimob, στην Γερμανία…

Εγω περιμένω το φετινό arms your desires fest, μπας κι εχει τίποτα καλό από εξωτερικό