Crust δισκοι

Γενικά οι victims παίζουν παντού! Αν μπούνε σε κανά ieper στο βέλγια που είναι και τζάμπα και φέρνει και μπαντάρες θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά κι εγώ.

Αν και πιστεύω ότι όλο και κάποιος θ’ αξιωθεί να τους φέρει

[B]Bump[/B] λοιπόν γιατί σήμερα λιώνω όλη μέρα τα παρακάτω:

Oι τύποι, πραγματικά, πιστεύω ότι πλέον μαζί με [B]burial, masakari[/B] και λίγες ακόμη μπάντες (λίγες όμως) “που συμβαίνουν τώρα”, είναι ότι καλύτερο/πιο αξιόλογο στον πιο ωμό/“straight-forward”/μη μελωδικό crust χώρο.

Το άλμπουμ τους [B]Graveyard Of Utopia[/B] είναι απίστευτό.

[SPOILER]
Red Rum, Γρακχος mακριά:!: Είναι αφιερωμένο (εξολοκληρου νομίζω) στην Σωβιετική Ενωση.:p[/SPOILER]

Πριν από καμια βδομάδα παρέλαβα το σπλιτ Electric Funeral-Go Filth Go
[B]FULL D-FILTH RAW NOISE[/B] και από τις δύο μπάντες!!
Οι EF κινούνται στα γνωστά παραμορφωμένα d-beat μονοπάτια των προηγούμενων κυκλοφοριών τους (’‘του’’ για την ακρίβεια:p) αλλά ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν οι GFG με το effect που έχουν προσθέσει στα φωνητικά. Γαμηστερή κυκλοφορία με ισάξια γαμηστερό εξώφυλλο!

Μπράβο στα παιδιά που σε λίγο καιρό θα βγούν εις τας Ευρώπας για τουρ!

[B][I]WALL OF NOISE
NOISE NOT MUSIC[/I][/B]

Σε σχέδιο γνωστού πατρινού μουσικάντη!

Το θέλω! Δε το’ χω ακούσει ακόμη

Το έχει στο crustcracker σε mp3 μπορείς να το κατεβάσεις από εκεί μέχρι να το πάρεις :wink:. Τώρα από distro εγώ το πήρα από phobia records αν και από ότι λέει και στο site τους πρέπει να το δίνουν και κατευθείαν από τη μπάντα!

Thanx disbeer, κατεβάζω.

Το σαιτ αυτού που το σχεδίασε: [B]http://admczeroseven.blogspot.com/[/B]

Γαμώ! Δισκάκι σφηνάκι

Ντάξει [B]go filth go[/B] στα γνωστά καλά επίπεδα. Η ηχώς στα φωνητικά γάμησε. [B]Εlectric funeral[/B] εντυπωσιάστηκα, δε ξέρω μ’ άρεσαν περισσότερο απ’ ότι σε παλιότερες δουλειές τους. Γαμώ!

Elders - Blind Rage (2011)

Εδώ έχουμε το πρώτο album απο τους Elders. Λοιπόν τα πράγματα ειναι απλά. Heavy Crusty hardcore αρκετά ποιο “συγκρατημένο” και τεχνικό απο οτι συνήθως. Θυμίζουν Caustic Christ,Out Cold μουσικά,φωνητικά τωρα τον τραγουδιαρη των Born/Dead. Οι ταχύτητες επι το πλείστων ειναι γρηγορες,εξαίρεση αποτελούν τα κομμάτια Suicide Punk,Blood on the Blade. Επίσης άξια αναφοράς ειναι η παραγωγη του δίσκου. Αρκετά προσεγμένη με την κατάλληλη δόση βρωμιάς και ομότητας.

Για πείτε που στον πούτσο βρίσκουμε το 7άρι από eskatologia του 2010*, που νομίζω ότι κυκλοφόρισε μετά το πολύ καλό σπλιτάκι με Distress. To ψαχνω εδω και πολύ ώρα και δε το βρίσκω.

Τα κομμάτια του Ep τα’ χω ακούσει διάσπαρτα στο ίντερνετ και βαράνε πολύ άσχημα. Παίζει να’ ναι και καλύτερα από του σπλιτ. Τα είχαν ηχογραφήσει και παλιότερα, απλά τα έβαλαν σε κυκλοφορία.

*Στα αγγλικά λέγεται: beginning of the end, στα σουηδικα borjan pa sklatet κάτι τετοιο

Nέο κομμάτι.

Sarabante θα παίξουν και στο Βιολογικό. :metal:

Tέλη του προηγούμενου μήνα κυκλοφόρησε από τη Black Seeds Records συλλογή-αφιέρωμα με διασκευές στους [B]ΑΡΧΙΑΛΗΤΕΣ[/B] Disclose με τίτλο [B]Disclosed-A tribute to disclose [/B]

Μερικές από τις μπάντες που συμμετέχουν: Warvictims , Besthoven,Slakattack

[SPOILER]
http://www.youtube.com/watch?v=NfS6_t4X4vY
[B]SMELLL OF THE ROTTEEEEEENNNNNN COOOOOOOOOOOORPSEEE[/B][/SPOILER]

κανα pm με αυτό το τελευταιο γιατί χαθήκαμε λίγο μες τα νετς plzzzz?:smiley:

disbeer, κάνε την καλή και κατά δω, γιατί τα δείγματα που πόσταρες μου άρεζαν. :drunk:

Demo κασσέτα από τους καναδούς crustogrindαδες [B]SKUNK[/B] (συντοπίτες των αγαπημένων [B]Archagathus[/B] τους οποίους και θυμίζουν). Παλιά κυκλοφορία (βγήκε το 2008 ) είχα όμως άχτι να τους αναφέρω εδώ και καιρό :stuck_out_tongue:

Ένα τραγούδι από το demo : http://www.youtube.com/watch?v=7SUsPhuX64w
Όποιος θέλει να το κατεβάσει pm για να στείλω link!

Πάμε με ένα νέο πολύ πολύ δυνατό καινούριο δισκάκι, που χώνει ακόμα πιο βαθιά τις λιγότερο γνωστές ευρωπαικές χώρες στον χάρτη.

Lp split από τους Αυστριακούς [B]BOREDOM[/B] (που θα μας επισκεφθούν και μεθαύριο) και τους Ουγγρους [B]RIVERS RUN DRY[/B]

Παιδιά ο δίσκος είναι πάρα πολύ καλός. 4 κομμάτια από τους πρώτους, και 3 από τους δεύτερους. Στους boredom έχουμε ένα βαρύ d-beat/hardcore punk με ΓΑΜΑΤΑ φωνητικά (μου θυμίζουν λίγο tragedy), θεικό rythm section που σε χτυπάει στην καρδιά και τίγκα rock n roll διάθεση ανά σημεία. Α! Και γαμάτες συνθέσεις. Οι rivers run dry κινούνται σε πιο οικεία/συνηθησμένα θα’ λεγα μονοπάτια, έτσι neocrust κάπως, με λίγο πιο χαώδη δομή και ψιλότερα φωνητικά. Εξίσου καλοί, αν και κατά τη γνώμη μου το πάνω χέρι στο σπλιτ το έχουν οι Αυστριακοί. [B]Δε ξέρω ανάμεσα στις παμπολλες κυκλοφορίες του είδους οι boredom μου’ βγαλαν μια γαμάτη φρεσκάδα![/B]

Περιμένουμε για Live8)

ντινουκο για παίξε μπάλα με Pm :wink:

Παρεπιπτόντως ότι έχουν βγάλει οι boredom υπάρχει free εδώ: [B]http://boredom.bandcamp.com[/B]

Mαγκες μεγάλη μπαλαρα η μπαντα:wink:

Ναι, κι εγώ τα άκουσα τα κομμάτια τους εν όψη του live του Σαββάτου. Δεν υπερ- ενθουσιάστηκα, ΟΚ, κλασικό crust μου φάνηκε. Θα τους δούμε και live και αν ψηθούμε θα τσιμπήσουμε καμιά δουλειά τους.

Aμα τους δεις λαηβ θα σε ψησουν παντως.Τους ειδα χτες.