Crust δισκοι

Aυτό που έγραψα για τη συναυλία με St. Vitus είναι φέιλ τελικά, έτσι λέγεται το μπαρ που θα παίξουν.

Ωραιο το Occultist, αλλα ο ηχος τους παραειναι βρωμικος και δε μου παει γι αυτο που θελουν να παιξουν (και το λεω εγω, ο οπαδος των Time Crypt, ε). Το “Consumed of the Dead” εν τω μεταξυ μου θυμιζει τρομερα κατι και δε θυμαμαι τι, εαν δεν προκειται περι ομοιοτητας κατα τυχη παιχτηκε κλεψια επικων επιπεδων.

με κατεστρεψες με τουτο παλιογερμανακι:D

Πάμε για λίγο αλητεία.

Υπερτούμπανη κασετάρα με τίτλο headbanger από μια νέα σχετικά καλιφορνέζικη μπάντα, τους Iron Fist.

Oι ίδιοι χαρακτηρίζονται ως μέταλ πάνκ. Ντάξει δεν έχω να πώ και πολλά πράγματα. Η αλητεία προσωποποιημένη. Μotorhead, Syphillitic Vaginas, λίγο japcore-ιλα όλα στο μπλέντερ και παίρνουμε το παρακάτω αποτέλεσμα:

Overdose: http://www.youtube.com/watch?v=2C5jzEsy0zw

επανηχογραφημενα κομματια των δικων μας [B]conspiracy of denial

ΧΑΟΣ[/B]

ρε συ δες στα π.μ. σου και στο εμαιλ dirty wombs… ok?#-o

οκ done! κατσε ακου τωρα το conspiracy χαχαχ

τρομερο ντεμο!

το ξέρω
γαμ*** και δερνούν οι άτιμοι!!!

To κομμάτι[B] naked pig[/B] ειναι απλά κόλαση. Παρτε το δωρακι από μένα:

[B]http://www.youtube.com/watch?v=uwysZoa9E_A&feature=youtu.be[/B]

(Γενικότερα πάντως ήδη από το σπλιτ με antimob είχε παρατηρηθεί μια αλλαγή στον ήχο τους, που τώρα είναι περισσότερο εμφανής.)

(Το Ep δεν είναι διπλό απλά έχει 2 κομμάτια:p)

ενα bump στο θρεντ κι ενα ξεθαμμα στο speed at night και ταυτοχρονα στην καλυτερη ευρωπαική hardcore punk μπαντα των 00’s.

Θυμηθείτε επίσης ότι το νέο ευρωπαικό Hot συγκροτημα στον χώρο του ιαπωνίζοντος hardcore Punk ακουει στο ονομα backlash κι ερχονται απο τη Φιλανδια. (κλικ ον δε νειμ)

Worst το speed at night το είχα ακούσει πριν λίγο καιρό και είναι δυναμίτης.
Για δώστε λίγο φως να ακούσουμε και τίποτα άλλο από τους κυριόυς.

o, τι και να πεις ειναι λιγο για τους τυπους. Προσωπικα οτι κι αν εχουν βγαλει μ αρεσει.

Περα απο το speed at night σιγουρα ξεχωρίζει το ep τους “Hungry Wolves” με τα insanity, fear of tomorrow, hungry wolves, heart is truth, το μοναδικο Lp τους “never give up, never give in”. Επίσης το φετινό τους κομμάτι (2012) “naked pig” περιλαμβανει το καλυτερο ριφ που ακουσα φετος, γενικα ολα:D

Thanks Worst!
Θα κοιτάξω προς το μοναδικό Lp ως τώρα, που ανάφερες για να ακούσω κάτι ολοκληρωμένο και μετά βλέπουμε.

AAAAA burial…+1 γι αυτό που θημήθηκες, αγαπάω το ungry wolves

επιστρέφω για να υμνήσω αυτη τη μπάντα και αυτο το δίσκο γιατι τον έλιωσα σήμερα. Και γιατί θέλω να κρατάω ζωντανό το θρέντ.

Δίσκαρος κύριοι. Αυτο ειναι CRUST. Kάντε χάρη στον εαυτό σας και ακούστε τον. Θενκ γιου

Δεν τους ξερω τους Warcollapse.Θα τσεκαρω καποια στιγμη.

Ληκαρε νεο [B]Wolfbrigade[/B] με τιτλο Damned.
Για να ακουσουμε τι εχουν να μας πουν μετα το Comalive.

To αποπάνω έχει κατέβει, αλλά δεν το’χω ακούσει όλο πέρα από 3 κομμάτια που είχαν διαρεύσει και γαμούσαν.

Επίσης νέο κομμάτι Martyrdod στο pitchfork (:!::!:slight_smile: το οποίο δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο και ο Worst θα κράζει με το δίκιο του

http://pitchfork.com/reviews/tracks/13519-kottberg/

πράγματι το martyrdod δε μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ομως, μην ειναι ετσι το αλμπουμ γιατι θα παρουμε αναποδες. Απο τις πιο ελπιδοφορες μπαντες του τοσο βαριου κραστ παλιοτερα.

Wolfbrigade το ακουσα μια φορα. Δεν πορωθηκα γενικα (σε αντιθεση με ΟΛΟΥΣ τους φιλους μου που εχουν ξετρελαθει), αλλα δεν ηταν και κακο. πιστευω οτι ακουγοντας το μπορει και να με κερδισει.

παρεπιπτοντως εχω γινει λιγο φλωρος οποτε μη μεν παρεξηγειτε οταν δε μου αρεσει κατι

για το τελευταιο αμφιβαλλω γιατι το conspiracy of denial κανει πλακα σε οτι ακουμε/τε ζομλ ζομλ

οκ το κομματι των martyrdod, αλλα αυτο, απλα ‘οκ’. ακουγεται σα να εχασαν ‘τη κοψη’ στη πορεια

Εκει ακριβως θελω να καταληξω γιαννη. Οτι πλεον το ελληνικο (neo)crust μ’ εχει καλυψει/με καλυπτει/θα με καλυψει τοσο, που νταξει απλα αλλη μια καλη διεθνης κυκλοφορια του ειδους δε θα μου πει κατι. Οτι ειναι να παιχτει, θα το παιξουν και οι δικοι μας, και παρα πολυ καλα, και ειναι καλυτερο να στηριζουμε οσο δε παει τις δικες μας μπαντες.

Κι αν μια στο τοσο βγει η μπαντα η ξενη που θα αξιζει να αποθεωσουμε, εδω θα ειμαστε να το κανουμε (βλ. μασακαρι). Μεχρι τοτε wolfbrigades κλπ δε μου λενε κατι.