Crust δισκοι

Καλά ρε χελθι και συ.
Δε νομίζω να το εννοεί οπως νομίζεις. Να χαλαρώσουμε εννοει να μην αρχίσουμε τις ακραίες αντιδράσεις. Ρηλαξ. Λογικό είναι ν αξενερώνουμε.
Και γω μέχρι ενα σημείο ξενερωνω οχι μόνο για το “ξεπούλημα” λέμε τωρα…αλλά και το τι κοινό θα προσελκύσει αυτο το ανοιγμα σε εταιρίες, της σκηνής

Κάτσε ρε συ ποιες ακραίες αντιδράσεις? νταξ δεν ειπα και τπτ το τρομερό,σιγά.
Σπαζομαι παντως να βλεπω οτι και καλα πρεπει να στηριξω κατι που ειπα κ τι με ενοχλει και τι με κανει και με ρανει,σιγα μην δωσω και αναφορα. fanboy-ισμος και με label,ε ρε γλεντια. :stuck_out_tongue:

η SL σε θεμα ατιτιουντ ειναι πριξοπουτσια οσο δεν πάει … “τι είναι της μόδας ? Έλα να χωθούμε” και ο Ααρον τερνερ τα ίδια έκανε . Και για να μαι πιο ακριβής να ουμε δεν είναι τόσο οι εταιρίες, γιατί στην τελική και γω αν είχα εταιρία ότι μαρεσε θα έβγαζα . το πρόβλημα είναι που έχουν κάτι στρατιές κωφάλαλα γίδια που ακολουθάνε πιστά και εναλλάσσουν ιδεολογίες, εμφανίσεις , μουσικές προτιμήσεις , γνώμες με το κιλό . στο χωριό μου χιπστερζ τους λέμε. Και το παρελθόν της SL δεν είναι αρκετό για να αποφύγει τον χαρακτηρισμό. Χιπστεροεταιρία είναι άσχετα με τις μουσικάρες που κυκλοφορεί… γκρίνιαξα κ γω κ ξαλάφρωσα . και Sarabante πήρα το lp που το βγαλε η Σάρα ρεξ :smiley: -----> τρου αρα

οπως και μασακαρι που το λπ το βγαλαν τεσσερα label (μεταξυ αυτων και το δικο μας scarecrow):stuck_out_tongue: αστειευομαι

Και να πω και κάτι άλλο τώρα. Πέρα από τις περιπτώσεις sarabante, masakari, που είναι λίγο ξεχωριστές, αν είσαι μία μπάντα που έχει υπογράψει ρε παίδι μου για κάποια συγκεκριμένη ποσότητα δουλειάς με την southern lord (ακομα κι αν τα μελη της δεν ειναι χαρτογιακαδες ρε παιδι μου), και δεν τηρήσεις κάποια γερρή συμφωνία, τοτε δε μπλέκεις με δικηγοριλικια, μηνυσεις κλπ? Απορία ειναι κατα βαση, αλλα σιγουρα σε ακραια περιπτωση μπορει να συμβει κατι τετοιο. Ε ρε φιλε αυτο δεν ειναι πανκ πως να το κανουμε

Μ’αρέσει ρε χέλθι που έκανα και quote τα λεγόμενά σου για να εστιάσεις στο σωστό σημείο, πού να μην έκανα δηλαδή, αλλαντάλων κατάλαβες.

Ούτε μετοχές της σάουδερν λορντ έχω, ούτε φανμποης εταιρειών είμαι, σταμάτα να βλέπεις φαντάσματα. Καταλαβαίνω ότι για τους crust φανς που δεν έχετε επαφή με το χώρο που κινούταν η ΣΛ μέχρι τώρα είναι “κάτι μεταλλάδες που βάζουν χέρι στο ΚΡΑΣΤ ΜΑΣ”, αλλά εγώ σα σλατζ ακροατής εδώ και δεκαετία και βάλε την έχω μες στα πόδια μου συνέχεια και την ξέρω απ’έξω και ανακατωτά.
Γενικά ισχύουν αυτά που λέει ο ΒΒΒ, επίσης οι τύποι είναι σιχαμένοι έμπορες που έχουν κάνει το limited φάμπρικα και βγάζουν φράγκα από (ιδιαίτερα καλαίσθητα είναι η αλήθεια) βινύλια των 35 ευρώ (τώρα που το ξανασκέφτομαι, αν δεν είχαν διαλυθεί οι Fall of Efrafa θα ήταν ιδανική μπάντα για την εταιρεία ΧΟΧΟΧΟΧΟ!). Παρότι πολλά από τα καλύτερα πράγματα στον ευρύτερο χώρο του sludge και του drone έχουν βγει από τη southern lord, αποφεύγω να τα αγοράσω επίτηδες λόγω αυτού του ξενερωτικού attitude. ΟΜΩΣ:
Η southern lord δεν είναι η τυπική χαρτογιακάδικη metal εταιρία με τα χρονοδιαγράματα και τις πίπες, είναι μια ανεξάρτητη εταιρία που (βλέπω πως) δίνει ελευθερία στις μπάντες της να κυκλφοορήσουν δίσκο όποτε γουστάρουν (το τελευταίο Weedeater πχ βγήκε μετά από 4 χρόνια), οπότε όταν βλέπω αυτό:

νεο δισκο σε στουντιο που γραφουν γνωστα μεταλ και με πιθανες “συμβουλες” απο το label πως θα πρεπει να ειναι ο δισκος=σκατα δισκος…

σε βρίσκω υπερβολικό και στο επισημαίνω.

Λοιπον οκ το μονο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης. πως ξερεις οτι η southern lord ειναι ολα αυτα που λες? αγιοποιεις την εταιρεια… τα χρονοδιαγραμματα ειναι το τελευταιο. δλδ αφηνει τι μπαντα να κανει οτι γουσταρει? ας πουμε οι ταδε αποφασιζουν να ηχογρφησουν κλανιες γιατι ετσι ρε παιδι μ,τι γινεται τοτε?
Τελος το κατι μεταλλαδες βαζουν χερι στο κραστ μας ειναι αηδιες.
Δεν γουσταρω ρε παιδι μ στην καθε σαουθερν κατι που απο τις ριζες του ειναι αλλου,χανει την αξια του για μενα πως το λενε? Στη τελικη θα κραζω οτι δν μαρεσει και θα λεω οτι οι martyrdod για τους επομενους 20 δισκους θα ειναι σκατα,οκ?
Τωρα αν εσυ με βρισκεις υπερβολικο,δν με ενδιαφερει καθολου. αυτα

Πρώταπόλα στο ξαναλέω: Χαλάρωσε, κουβέντα κάνουμε.

Σου’χω απαντήσει ήδη

:expressionless:

Το κυκλοφορεί κανονικά. Πέρα από κάποιες κυκλοφορίες της που ήταν όντως χάλια, έχει στο ρόστερ της τους Boris που έχουν ηχογραφήσει και κυκλοφορήσει ό,τι καμενιά μπορείς να φανταστείς.

Τα κεφαλαία και τα εισαγωγικά ήταν για να καταλάβεις ότι το λέω με τάση χαβαλέ, μάλλον έπρεπε να βάλω και emoticons. Στο τελευταίο νο προμπ από μένα, ό,τι γουστάρεις προφανώς, άμα γουστάρεις βριστους κιόλας, δεν είναι γκόμενές μου, όμως:

Στα φόρουμ όταν γράφεις κάτι, είναι ανοικτό προς σχολιασμό απ’όλους. Αλλιώς κάνεις blog/προσωπικό site και δε σε σχολιάζει κανένας. Σε φόρουμ όμως, άμα βλέπω κάτι που διαφωνώ, το λέω. αυτά.

ρε healthy μονιμως στην τσίτα είσαι να ούμε … πωωωω ρε σαματάς για το τίποτα …

Ο bleedin με το DIY μπλογκ που θα το πουλήσει στη σαουθερνλορντ για να μπορέσει να ζήσει, να σταματήσει να μιλάει τώρα.

Κλαίω!

Αναφορικα με το σχολιο του worst enemy, απορω που βλεπετε το πανκ απο τη στιγμη που ο τραγουδιστης τους εβγαλε το καλυτερο death metal album του '11 με τους Miasmal. Καταλαβαινω απολυτα τι θελετε να πειτε, αλλα και με τους Agrimonia που παιζει εχει υπογραψει στη Southern Lord (εκτος κι αν απατωμαι τρελα) οποτε δεν βλεπω που ειναι το περιεργο. Μια χαρα πατανε τα παιδια και στα δυο πεδια εξ ισου.

Γενικά ρε παιδί μου όμως, κάθε μπάντα δεν είναι ένα άτομο. Είναι κάτι ευρύτερο, μια παρέα, άνθρωποι που γουστάρουν περίπου τα ίδια πράγματα και βρίσκουν κάποιες κοινές συνιστώσες σε αυτα… Και όπως και να χει οι maryrdod σαν αυτό το πράγμα που περιγράφω παλιότερα είχαν κάποιες αλλες λογικες.

Από κει και πέρα για agrimonia, δε θυμαμαι να σου πω την αληθεια, τους ειχα ακούσει όταν είχαν πρωτοβγει και ήταν diy (χο χο):stuck_out_tongue:

Τεσπα το χουμε γαμησει λιγο γενικα. Θα τα τσεκαρω ολα τα αλμπουμ των μπαντων που συζηταμε εδω, αλλα μια μικρη ξενερα υπαρχει

Επισης μεσα στο 2011 (λογικα προς το τελος) κυκλοφορισε και το Lp απο τους Αυστριακους [B]Boredom[/B] (με ονομα [B]World Bores To Death[/B].

Σημερα το ανακαλυψα, δε το χω τσεκαρει ακομη. Mπανταρα παντως, και ειδικα λαιβ. Περιμενω κατι καλο.

Λαιβ δεκαετίας στην Ελλάδα το παρακάτω:

[B]http://www.youtube.com/watch?v=FaCxECspkko [/B]

(δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχε αυτο το βιντεο. Οποιος ηταν εκει ξερει)

Συγκίνηση. Παρόμοια ήταν η κατάσταση και στη Street Attack την επόμενη μέρα.

Εγώ, από την άλλη, αυτόν τον καιρό (και με αφορμή το βινύλιο ‘‘Singles’’ που είχα αγοράσει πριν μήνες) λιώνω το παρακάτω:

ΠΟΣΟ κόλλημα, ρε πούστη μου, ΠΟΣΟ; Το ‘‘Olympus’’ με τη riff- άρα, το ‘‘Passage’’ που, ΟΚ, όταν το είχα πρωτοακούσει στο ‘‘Singles’’ ένιωσα σαν να μου πέφτει αμόνι στο κεφάλι, το ‘‘Who’s scared now?’’ με την ΤΕΛΕΙΑ μελωδία στο τέλος, το, το, το… Μοναδικό μείον το ότι (σε αντίθεση με μπάντες σαν τους Tragedy π.χ.) τα riff στα couplet ακολουθούν συνήθως την ίδια δομή, θα ήθελα λίγο περισσίτερη ποικιλία. Π.χ. οι Tragedy το είχαν καταφέρει αυτό, κάθε riff είναι τόσο, μα τόσο μοναδικό.

Α, και επειδή θα σκάσω αν δεν το πω: το outro του ‘‘World darkness’’ είναι στάνταρ tribute στους Bolt Thrower, δεν εξηγείται αλλιώς.

Nεο δίπλο 7" Ep, από[B] burial [/B]μόλις κυκλοφόρισε :expressionless: Mε τίτλο: [B] warfare orgasm / naked pigs[/B]

Προφανώς καθότι ολόκαινουριο δεν υπάρχει ακόμα κάτι στο internet.

Aναμενουμε με λύσσα όπως και αρμόζει.

Γεια σας.
Περαστικός είμαι και είπα να αφήσω κάτι που άκουσα στο cvltnation και με ξετίναξε.

[B][I]Occultist [/I][/B] λέγονται και είναι από το Richmond των ΗΠΑ, παίζουν blackened crust, δεν ξέρω πόσο δόκιμος είναι ο όρος κι αν τα λέτε διαφορετικά αυτά εδώ μέσα, πάντως βαράνε αλύπητα με όμορφα βρώμικο ήχο, καταιγιστικά ντραμς, σωστές τζούρες σόλο και λιντς (γιουνάιτεντ) ανάμεσα στον κακό χαμό από ριφς που θρασοφέρνουν και τα ζόρικα γυναικεία φωνητικά.
[I][U]Στο demo τους στο bandcamp[/U][/I] έχουν 4 κομμάτια που όσο τα ακούω τόσο περισσότερο μου έρχεται η λέξη ΟΛΕΘΡΟΣ στο μυαλό.
Το δεύτερο φέρνει αρκετά στο Unleash The Bastards των Municipal Waste, είναι κι από την ίδια πόλη τα παιδιά, όσο για το τρίτο νομίζω ξέχασαν να μας πουν ότι είναι διασκευή στο Black Metal των Venom.
Προφανώς δεν είναι η πρωτοτυπία που τους διακρίνει, αλλά ο διαολεμένος τσαμπουκάς με τον οποίο παίζουν.
Το Μάιο θα τους έχουν ως support οι Saint Vitus στη Νέα Υόρκη, κάτι λέει κι αυτό.

Κι από φωνή…

[SPOILER][/SPOILER]

H κοπελιά έχει φωνάρα γενικότερα! <3<3<3<3

Με saint vitus ε; Δεν πρέπει να χάνονται τέτοιες συναυλίες

καλά…μιλάμε [B]ΑΠΕΙΡΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑΤΑ[/B]… :smiley: