Cynic - Traced In Air (New Album)

Λοιπον. Οι Cynic εβγαλαν εφετος ενα Demo με τρια τραγουδια που τα σπανε. Το Evolutionary Sleeper το χαμε ακουσει και στο live. Σουπερ, ωραιο, μαμαει, αλλά τελικα αυτο το Integral Birth μου πηρε τα μυαλα. Εχει κι αυτο το Adam’s Murmur που ειναι…

Εαν ειναι ετσι κι ο υπολοιπος δισκος, παει καρφι για top 15 απο τωρα.

Το line-up:

Paul Masvidal - Guitars, Vocals
Sean Reinert - Drums, Keyboards
Sean Malone - Bass, Chapman stick
Tymon Kruidenier - Guitars, Vocals
Tony Teegarden - Vocals/Keyboards

Ετσι να γουσταρουμε.

Υπάρχει κανένα link ή πουθενά στο youtube κλπ.;

Στο YouTube στανταρ θα βρεις proshot vid του Evolutionary Sleeper.

νταξ
τι να πω

μολις ειδα οτι επεστρεψε και ο malone επαθα ενα μικρο σοκ

angmar για τον teegarden που το διαβασες??

τελικα ο suecof εκανε την παραγωγη στο ντεμο τους

στο κανονικο αλμπουμ θα την κανει ο warren riker
βραβευμενος με grammy παραγωγος για santana,fugees και lauryn hill!!!
ο οποιος εχει κανει επισης παραγωγη για down,cathedral,korn,crowbar!!!
ωραια πραγματα δηλαδη

επισης στο artwork εχουμε τον ιδιο καλλιτεχνη Venosa που κανε και το focus!!!
αυτα ειναι!!!

αναμενουμε με τρελη αγωνια!!!

για το ντεμακι ψαχτε ρωσσια πλευρα!

Το Metal Archives ειναι αριστα ενημερωμενο, κι εχει αναρτημενο το line up που βλεπεις…:smiley:

Οποιαδηποτε λαθη εκει διορθωνονται στο μπαμ.

Παμε μωρη ομαδα… Πωωω, ελπίζω για μια δισκάρα, για ενα αλμπουμ που θα μου συντριψει τα μυαλα…

To aκουσα το ντεμο… Μια λεξη θα πω… Συγκινηση!!!

ωραια νεα απο μια αγαπημενη μου μπαντα . το Evolutionary Sleeper το ειχα ακουσει πριν πολυ καιρο σε ενα live στο youtube . απλα κομματαρα . μακαρι να βγαλουν συντομα μια πολυ καλη δουλεια!!!

Δεν με ψηνει να ακουσω το ντεμο.Θελω να ακουσω ολο το δισκο.Τα πρωτα σχολια ειναι
αποθεωτικα και αυτο μαρεσει.

πολυ γαματα τα νεα κοματια.το νεο album απο οτι φαινετε θα ειναι αρκετα διαφορετικο απο το focus μιας και τα death metal στοιχεια φενετε να ειναι πολυ λιγοτερα παντως απο τετοιες μουσικαρες μονο τα καλυτερα μπορουμε να περιμενουμε!

[SIZE=“1”]Bump![/SIZE]

Ακουγα παλι το Integral Birth. Ρε γμτ μου, εχω καραενθουσιαστει. Οι τυπαδες λειπαν τοσο καιρο, και -απ οτι δειχνει τουλαχιστον- θα βγαλουν κατι πραγματικα καλο.

High hopes on this one folks.

Ο τιτλος του ειναι Traced In Air συμφωνα με wikipedia.Πιστευω θα ειναι φοβερο album.Και εγω τωρα εχω αρχισει και ακουω Cynic και το Focus ειαι δισκαρα.

Ερχεται.

Reunited progressive metallers CYNIC — whose 1993 album “Focus” is regarded as a landmark release in the field of technical/progressive metal — will release their new album, “Traced In Air” on October 28 via Season of Mist Records (one day earlier internationally). The CD contains eight songs, and the band worked once again with renowned artist Robert Venosa (who created the unmistakeable cover and visuals for “Focus”) on the art for the new album, which can be viewed below.

“Traced In Air” track listing:

  1. Nunc Fluens
  2. The Space For This
  3. Evolutionary Sleeper
  4. Integral Birth
  5. The Unknown Guest
  6. Adam’s Murmur
  7. King of those Who Know
  8. Nunc Stans

Το εξώφυλλο πάντως μου αρέσει περισσότερο από του Φόκους. Άντε αυτοί και οι Atheist επέστρεψαν !!!

Tα πραγματα θα μπουν στη θεση τους και η μεγαλυτερη μπαντα ολων των εποχων επιστρεφει… Αναμενω ενα δισκο-αριστουργημα… Ελπιζω να μην απομυθοποιηθουν… Αν και αυτη την πιθανοτητα χλωμη την κοβω:p Cynic ρε μ…

Αν έχει έστω και τη μισή αξία του Focus θα σπέρνει, αν την έχει όλη θα καεί το πελεκούδι.

γ@μάει το ξώφυλλο πάντως 8)

Χαιρετω ολους τους φανς του πεπλου των Μαια! Τα κανα πανω μου με το εξωφυλλο! Αντε να βγει ο δισκος, να αποκατασταθει η ιστορικη αδικια που ηθελε αυτη την υπερμπαντα να χει βγαλει μονο ενα αριστουργημα. Βαζω το χερι στη φωτια οτι απο συνθεσεις/στιχους θα σπειρει, αν και ειμαι περιεργος να δω αν θα υπαρχουν τα γρυλιστα φωνητικα/ποιος θα τα κανει. Το λεω αυτο γιατι στην τουρνε ηταν playback, κατι που με ξενερωσε τα μαλλα. Επισης πρεπει να προσεχθει ο ηχος/παραγωγη, γιατι κοιταζοντας πισω το Φοκους θα μπορουσε να ηταν καλυτερο σ’ αυτο τον τομεα.

Aντε να μαζευομαστε καμποσοι!!! Αν και κρινοντας απο το λαιβ πολυ κοινο δεν εχουν… δν πειραζει!!! Οταν θα βγει η δισκρα θα τους το τριψουμε σε ολους στη μουρη!

το εξωφυλλο γαμαει!!!

ευγε

γρυλιστα φωνητικα θα υπαρχουν

υπαρχει βιντεο στο youtube

που τους δειχνει στο στουντιο με ενα τυπα να κανει τα γρυλιστα φωνητικα

για να δουμε
για να δουμε