Cynic - Traced In Air (New Album)

Αν το υφος του δισκου ειναι ιδιο με το εξωφυλλο θα μιλαμε για διαστημικη μουσικη.Καιρο ειχα να δω τετοια
εξωφυλλαρα παντως!

Άντε να δούμε μπας και αποφασίσουμε επιτέλους για δίσκο της χρονιάς.

κατι σαν τιζερ

Ο δισκος θα εχει και μια σπεσιαλ εκδοση σε θηκη DVD που θα περιεχει εκτος απο το αλμπουμ και
t-shirt,usb stick,μια πενα (απο χαρτι ?) και 10 αυτοκολλητα.
Επισης

Guitarist/vocalist Paul Masvidal had the following to say about the choice in artwork and what it represents: “Sean [Reinert, drums] and I connected with the archetypal classic shape that the new album cover represents. This part man/alien/angel/future shiva being is in a larger sense the vibe of the entire album as a whole work. The ‘being’ also somewhat represents the next stage of evolution for the ‘Focus’ album cover angel, which mirrors where we are now with album #2.”

Πηγη : http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=104705

Συνεχιζεται η αγωνια!!!
Τωρα αυτο με τα special editons κτλ. γιατι δεν μ αρεσει???
Τεσπα το αλμπουμ να ξεσκιζει…

Πληροφοριακα η special εκδοση θα κοστιζει 49 ευρα, στα comments του blabber λενε οτι οι παραγγελιες ειναι sold out. Kαλα τα υπολοιπα, αλλα φλασακι Cynic? Που κολλα αραγε? :-k

Το teaser παντως αφηνει πολλες προσδοκιες, οπως και το demo του evolutionary sleeper. Η διαρκεια του αλμπουμ (35’) με χαλαει λιγουλακι, αλλα ας σκοτωνουν τα κομματια και δε με νοιαζει τιποτα!

Περιμενοντας την 27η Οκτωβριου λοιπον!:bounce:

Καλα εγω απογοητευτηκα απο τις αηδιες με σπεσιαλ εντισιον κτλ.
Οσο για τη διαρκεια, το Focus 36 λεπτα δεν ειναι?:wink:

Κι εμενα δε μ’ αρεσει αυτο, αλλα μη ξεχναμε πως αλλο Roadrunner του '93, αλλο Season of mist του 2008. Aπλα ελπιζω να το βγαλουν σε βινυλιο. Σωστος για τη διαρκεια, μαλλον η ουσιαστικοτητα ειναι το ατου των Κυνικων.

Καλύτερα μικρός δίσκος(ίσως καλύτερα να ήταν στα 40’-45’), έχω βαρεθεί με όλα τα 70λεπτα cd που πρέπει να γεμίζουν ντε και καλά με το ζόρι λες και ψωνίζουμε ντομάτες από το μανάβη.

To καλυτερο ειναι να ειναι ΚΑΘΕ λεπτο κορυφαιο και ουσιαστικο, οπως το Focus…

Τι είδος μουσικής παίζουν ;

progressive death

Αυτό ακριβώς εννοούσα.

διερευσε…τρεχατε κοσμε!!!:D:D:D

Nξξοδηκξβκβσοκδ

εντιτ: ΚΑτεβαινει τωρα, αλλα δεν ξερω αν θα το ακουσω…

εντιτ2: Τελικα το ακουσα… Δεν λεω τπτ!

Κατα λαθος μου βγηκε αυτο… Δεν ειναι τυχαιο:wink:

Μια φορα το ακουσα ! Αντιδρασεις μετα το αρχικο σοκ!

Εγώ κλασικά περιμένω να βγει σε C.D. Πάντως είναι αντάξιο του ‘‘Focus’’;

ειναι.
βσκ ειναι το καλυτερο αλμπουμ για το 2008.

Εγω γιατι έχω ακουσει μονο το Promo που έχει 3 τραγουδάκια ; Εχει περισσότερα ε ; ε ; ε ; ε ;