Cynic

Δευτερο δειγμα απο το album

Σταματήστε να ποστάρετε ακυκλοφόρητα κομμάτια των Pink Floyd στο thread των cynic

Χεχε αυτό το μπασάκι δλδ, όσες φορές και να το ακούσεις…

Its out there. Χωρίς σχόλια προς το παρόν.

Απογοητευτικός δίσκος

το κομματι που χε βγει παντως δεν ελεγε και πολλα. θα τσεκαρω και τα υπολοιπα οταν αδειασω

Second That. Μόνο το ομώνυμο και το Gitanjali μου αρέσαν. Γενικά πολύ χαλαρότητα και νεροβραστίλα

ok. μια που το είπε κάποιος για να μην είμαι εγω ο μαλακας(χμ… παρη σε είπα μαλάκα. συγνώμη ρε).
μιλαμε κανένα νόημα. μπερδεμένα πράγματα, ανεμπνευστα, και μισο κομμάτι με ενδιαφέρον για τοση αναμονή. κριμας…

ακίνδυνα κομμάτια και ιδέες δυστυχώς. κρίμα. τους αγαπάμε όπως και να χει

Δεν πειράζει Βάγγο, χτύπα κι άλλο, θα τ’ αντέξω (εδώ άντεξα την ακρόαση του Cynic).

To oτι θα ταν λιγο “νεροβραστο” το περιμεναμε…
Το θεμα ειναι να χε και λιγο ενδιαφερον. Να σου τραβηξει την προσοχη, να πεις “ωπ, εδω γαμαει”…
Πραγματικα ακουγοντας τον δισκο δε μπορεις να εστιασεις σε καποιο σημειο (η τουλ ειναι πολυ διασπαρτα στο δισκο).

Από το “Obsidian Conspiracy” των Nevermore έχω να δω τόσο κακό δίσκο μετά από προηγούμενη εξαιρετική κυκλοφορίς μιας μπάντας.
Α και το περσινό Cathedral.

Χμ, άντε να κάνω τη διαφορά.

Εγώ το βρήκα πολύ πιο ενδιαφέρον από το “Traced in air”, το οποίο, ούτως ή άλλως, με είχε απογοητεύσει όταν το είχα πρωτοακούσει. Με τον καιρό κάπως το συνήθισα, αλλά και πάλι ποτέ δεν κατάλαβα όλους αυτούς τους διθυράμβους που διάβαζα, πόσο μάλλον τις συγκρίσεις με το “Focus”.

Έτσι για το γαμώτο είπα να του δώσω κι αυτουνού μια ευκαιρία, και τελικά το βρίσκω αρκετά συμπαθητικό και πολύ πιο εστιασμένο από το “Traced in air”. Μου φάνηκε σαν να απελευθερώθηκαν από τη σκιά του “Focus” και να έπαιξαν αυτά που ήθελαν να παίξουν από την εποχή του “Traced in air” ίσως. Ναι, είναι πολύ πιο μελωδικό και βατό, πατάει πολύ στους Porcupine Tree, αλλά αυτό δεν το κάνει και άσχημο. Επιτέλους ακούμε το Masvidal να τραγουδάει ενδιαφέροντες μελωδικές γραμμές, τύμπανα-μπάσο σταθερά για σεμινάριο και η στριφνότητα τους έχει αντικατασταθεί από άμεσες αλλά και “απλωτές” μελωδίες.

Δεν είναι ο δίσκος που θα σου αλλάξει τη ζωή, ούτε καν δίσκος της χρονιάς, αλλά νομίζω είναι πιο ειλικρινής από το “Traced in air”, εμένα κάτι τέτοιο μου βγάζει.

Και γαμώ :slight_smile: :slight_smile:

ήταν γνωστό πάντως εδώ και καιρό

εδιτ: το λέει και στο άρθρο :stuck_out_tongue:

Βρε τους Cynic!

Λέει σε κάποια φάση, σε μια συναυλία τους πετούσαν διάφορα πράγματα για αυτό το λόγο. Lol

:stuck_out_tongue:

Ο Leper πάντως καλά το είπε πιο πρίν, ότι με το νέο δίσκο ήταν σαν να απελευθερώθηκαν. Αν τον έβγαζαν και μετά τη δήλωση αυτή νομίζω θα ήταν ακόμη πιο αληθινός και ίσως και πιο ενδιαφέρον από αυτόν. Το Japanese bonus track στο link του Metal Injection ενδιαφέρον επίσης αν και είναι νέας κοπής υλικό, αλλά η υπέρτατη ΓΚΑΥΛΑ είναι εδώ --> Cynic “Veil of Maya” Bass Play-Through by Sean Malone

[COLOR=#141823][FONT=helvetica]It is with a heavy heart that I post today’s CYNIC news. CYNIC is no longer an active band. Due to artistic and personal differences, the second chapter in the ?BOOK OF CYNIC? has come to an end.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=helvetica]I will say the last shows we played in JAPAN have left me with a positive charge, even though they were the last live performances with Paul, Sean Malone & I on the same stage. My longstanding creative partnership with Paul, which started when we were very young kids in south Florida, has simply endured so much friction that there is no way, from my perspective, that CYNIC can be salvaged, repaired or kept afloat by any means.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=helvetica]I profusely apologize to the fans who were not only expecting us in China & Taiwan (that was not our fault), but to the fans who were planning to see us in Europe next month. These things happen, unfortunately, to bands. There can be differing levels of conflicts and/or differences in opinions, musical directions, or perspectives. Sometimes these things are insurmountable, and no amount of time or effort can resolve them. This is the case with CYNIC.[/FONT][/COLOR]

RIP σε μια Μεγαλη Μπαντα