Danger Danger, House Of Lords, Blue Tears in Athens?

Γνωρίζουμε κάτι νεώτερο? (Πέραν του post στη κεντρική σελίδα)

Τα βασικά, αν και λίγα, είναι αυτά που βρίσκονται στην αρχική. Άντε να μένει η τιμή του εισιτηρίου. Είναι αρκετά νωρίς όμως για λεπτομέρειες. Όταν υπάρξουν πάντως θα τις βγάλουμε. 8)

Σύμφωνα με το melodic rock το εισητήριο θα είναι 35 ?.
για περισσότερα:http://www.melodicrock.com στα νέα της 26 Αυγούστου.

Ναι, sorry που δεν το έγραψα κι εδώ αλλά 2-3 μέρες μετά την πρώτη ανακοίνωση περάσαμε στην αρχική και άλλες λεπτομέρειες όπως τιμή εισιτηρίου, σημεία προπώλησης κλπ.

ε,ρε τι εχει να γινει…αν και καθηιμερινη οι θεσσαλονικεις θα δωσουν βροντερο παρον.
περιμενουμε πως και πως να ερθει αυτη η στιγμη

Τα εισητηρια εχουν εκδοθει. Την Δευτερα 31 Οκτωβριου θα είναι στην Αθηνα στο Ticket house, στην Λάρισα στο Rock City ενω στη Θεσ/νικη προπωλούνται απο σήμερα στο TicketHouse και Reptile Music. Φυσικα πολυ συντομα θα μπορείτε να τα παραγγείλετε και με αντικαταβολή απο το rocking.
Τα εισητηρια θα κοστιζουν 38? τελικα λόγω της αλλαγής του χώρου, το live θα γίνει στο Οξυγονο
www.οxygonolive.gr
Επίσης όσοι ειναι απο Θεσ/νίκη και Λαρισα και θέλουν να ερθούν με το λεφωρείο που θα βάλει η reptile music μπορουν να επικοινωνουν για πληροφορίες στο 2310 221333 για ώρες αναχώρησης, επιστροφής, κόστος κλπ.

λοιπον παιδες ποιοι απο το forum θα ειναι εκεί; Ευκαιρία να γνωριστούμε κιόλας…

Θωμας (Finlandos) και εγω θα ειμαστε σιγουρα μιας και πειραμε εισητηριακια απο Θεσσαλονικη .

Μολις μιλησα στο τηλ. με τους διοργανωτες στην Αγγλια. Ανεβαίνουν οι danger danger αυτη τη στιγμη στη σκηνη. Τελικα 1000 εισητηρια εκανα οχι και ασχημα. Αντε να δω εμεις τι θα κανουμε. Ειμαι απο τις 8 το πρωι εδω και ετοιμαζω τις τελευταιες λεπτομερειες και ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ!!! Αν σας ξαναπω για τιποτα τετοιο ξανα πεταξτε μου καποιος μια παντοφλα… η πετρα… η οτι εχει προχειρο τελςπαντων!!!

Κι εγώ… Σήμερα αγόρασα εισιτήριο…

να πεταξω και σε σενα παντοφλα εννοεις???

Ελα το ειπανε τα παιδια και στο ραδιοφωνο , για την τριτη , τουλαχιστον 3,4 φορες , οπως και για το Τexas την Δευτερα , Ο Τελης θελει πλαστη για να συνελθει.

To ξερω Ανδρεα οτι εχω καλους φιλους και το ξερω οτι με βοηθανε. απλα απο οτι φαινεται ειμαστε λιγοι. Αλλα τουλαχιστον ξερουμε να παιρναμε καλα!!! Τα λεμε την Δευτερα στο Texas.

Όντως είμαστε λίγοι…

Όντως είμαστε λίγοι…[/quote]

Για αυτο παρε 2 εισητηρια ρε … ενα για σενα και ενα για τον Τελη … εισαι και χοντρουλης κιολας …

Και αυτό το Live πέρασε στην ιστορία , Δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα να πώ , απλώς όλα τα groups ήταν άπαιχτα .

__ RedRum : Πολύ καλοί , σαφώς πιο βελτιωμένοι από την άλλη φορά που τους είχα δει στους Tyketto / Bonfire ? σε αυτό συνέβαλλε ο Bormman o οποιος εχει κατ?εμε από τις καλυτερες φωνες στον χωρο . Η μπαντα ηταν δεμε νη αν και δεν τους βοηθησε καθολου ο ηχος . (Παιδια το cd σας ως εκει που εχω ακουσει γαμει πραγματικα.)

__ Blue Tears , δεν υπαρχουν και πολλα να πω για αυτους εκτος ότι οι wanna be Bon Jovi Blue Tears πέρασαν επαιξαν ? αλλα δεν μας αγγιξαν ? κατ?εμε αυτοι επρεπε να βγουν πρωτοι , γιατι ηταν πολύ παγωμενοι και χωρις ταυτοτητα . Το να θελω να γινω Bon Jovi στην θεση του Βοn Jovi δεν γινεται ρε φιλαρακι πως να το κανουμε ασε που εισαι και ασχημος.

__ Danger Danger : Tι να πουμε για αυτους δεν υπαρχουν λογια να περιγραψω αυτό που ενιωσα , αυτό που εβλεπα πανω στην σκηνη , παρα τα τεχνικα προβληματα που τους αναγκασαν να σταματησουν για λιγο ? τι να πει κανεις ρε πουστη μου ? ιδιοι όπως ηταν το 90 δεν εχει περασει καθολου ο χρονος από πανω τους ? τα γαμησαν όλα . Eκαναν πολλους αναμεσα τους και εγω να νιωθουμε παλι 20 ρηδες . (αν και παραλιγο να τους κλεψει την παρασταση ενας ψηλος που μας ειχε κανει να εχουμε κανει κυκλο γυρω του και να απολαμβανουμε τα χορευτικα του , τα οποια ηταν μια μιξη Μanowaroposeroμαναβηκο .)

__ Ηοuse Of Lords : Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψω αυτό που ειδα , ένα γκρουπ που ολοι ηταν ενας και ενας ? μεγαλειωδης εμφανιση.

Τα μελανα σημεια του ολου live ηταν ο μετριος ηχος και η μια ωρα που περιμεναμε να ανοιξουν οι πορτες .

Κλεινοντας θα ηθελα να πω ένα ευχαριστω στην Eβιτα και στον Νικο που μας φερανε το πακετο αυτό και μας κανανε να ξαναγινουμε όπως ειπα και πιο πανω 20ρηδες παλι.

Y.Γ. Μου κανατε το καλυτερο δωρο για την γιορτη μου ρε … να βλεπω μπροστα μου να παιζουν δυο μπανταρες και αναφερομαι οταν ειχε περασει 12 το βραδυ και ξημερωνε Τεταρτη. (καλα ντε οι Danger x 2 στο τελος ξωφαλτσα , αλλα οι House of Lords ολοκλρηρο το σετ τους .

και φαντασου να ρχοταν κι ο Jiufflria ,μαγος των keybords , γιατι οπως θα καταλαβες
τα προηχογραφημενα πληκτρα ηταν για γεμισμα του ηχου και οχι πρωταγωνιστικα .

Εχω δει παρα πολλες συναυλιες , μου ειναι δυσκολο να θυμηθω τοσο μεγαλη αξια
μουσικων σε ενα group ,και μαλιστα που ηρθαν χωρις τυμπανοκρουσιες ,σαν ναναι
'οι τελευταιο τροχοι της αμαξας ’ .

κορυφες !

aor

Ίσως να σας φανεί παράξενο αλλά προτιμώ να γράψω εδώ λίγες γραμμές για το firefest που νιώθω πως είμαι μεταξύ φίλων παρά να στείλω “επίσημα” δελτια τύπου και τέτοιες αηδίες.

Πρώτα από όλα πρέπει να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου μερικά άτομα τα οποία χωρίς να έχουν κανένα όφελος πέρα από μια καινούργια φιλία έγιναν κομμάτια για να βοηθήσουν στην ομαλή διεξαγωγή του firefest. Αλέξανδρε, Γιάννη, Τζωρτζίνα, Στράτο (οι Wanted εκτός από ταλέντο έχουν και χρυσές καρδιές), Πέτρο,Οδυσσέα, Διονύση (συγνώμη αν αυτή την στιγμή ξεχνάω κάποιον…) ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ!

Επίσης ευχαριστώ πολύ το rocking που είναι το μοναδικό μέσο από όσα υποτίθεται οτι στήριζαν το event που προσπάθησε πραγματικά! Ηλία κρίμα που δεν σε γνώρισα από κοντά. Αλλά σε περιμένω στο επόμενο.

Ευχαριστώ πολύ και όλους τους γνωστούς “μεταλλοπατέρες” που έμαθαν τελευταία στιγμή το κινητό μου για να ζητήσουν μια πρόσκληση για να “καλύψουν” την συναυλία. άμα μπει πουθενά report τρυπήστε μου την μύτη…

Και τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στους 300 οπαδούς που μας τίμησαν πραγματικά με την παρουσία τους. Τα λέμε στο επόμενο Firefest, guys!!!

Εβίτα Ζησάκη
Νίκος Σαρόγλου

This is rock n’ roll…

Symfono apolyta gia tous Wanted kai gia tous metalopateres… :wink: