DARK TRANQUILLITY 4/4 2014, Eightball και 5/4 Gagarin

Αν θέλει κανείς εισιτήριο, αντί να το πάρει απ’ έξω, κάντε την καλή να το πάρετε από μένα που μου περισσεύει ένα…μη μου μείνει…
Στείλτε πμ να το κανονίσουμε αν ενδιαφέρετε κάποιος…

Edit…Αθήνα…

Μια ερώτηση, πρέπει να είμαι εκεί οπωσδήποτε πριν την συναυλία για να ανταλλάξω τα χαρτιά της προπώλησης με το κανονικό εισιτήριο ή μπορώ να πάω όποτε θέλω επειδή δεν με κόβω να είμαι εκεί πριν της 9.

Άντε ρε μάγκες, καμιά ανταπόκριση από την συναυλία; Αν μπορεί κάποιος ας ποστάρει και το σετλιστ.

Τι μεγάλες στιγμές ζήσαμε πάλι;;; Τι να πεις για αυτή την διαστημική μπάντα; Καταρχήν δίδαξαν πως φτιάχνονται οι σωστές setlists! Ένα Treason Wall θα ήθελα μόνο αντί για το White Noise / Black Silence. Το σημαντικό βέβαια είναι η ενέργεια και η αμοιβαία αγάπη κοινού και συγκροτήματος! Μια μεγάλη γιορτή που όλοι έφυγαν ευχαριστημένοι στο τέλος της! Και τι να πεις για τον Μιχαλάκη; Πάντα γελαστός, πάντα ζεστός, πάντα φιλικός, πάντα φωνάρα! Απλά ο καλύτερος! Ελπίζω να τους ξαναδούμε νωρίτερα από τα 3 χρόνια που πέρασαν απο την περιοδεία του We Are The Void. Dark Tranquillity σας ευχαριστώ για τις μαγικές στιγμές!

Τα σπάσανε όλα… Τρελό το Stage Dive του Mikael μου θύμισε στιγμές απ΄το Live In Milan.
Απίστευτη αγάπη προς το κοινό η μπάντα, μου έδωσαν το χέρι σχεδόν όλα τα μέλη της μπάντας και γενικά φάνηκε ότι το γουστάρουν απίστευτα αυτό που κάνουν.
Πέρασα πάρα πολύ ωραία, άντε να μας ξανάρθουν σύντομα.

Όντως πιο ορεξάτοι απ’ την προηγούμενη φορά, τόσο η μπάντα, όσο και ο κόσμος, που σήμερα (χθες) ήταν πιο ενεργός.

Στο Mundane and the Magic ο Μιχάλης κατέβηκε στις πρώτες σειρές και έδινε το μικρόφωνο σε κοπέλες και άντρες για τα ρεφραίν. Ωραία στιγμή.

Πολύ καλό ThereIn.

Στο (διπλό) stage dive του Μιχάλη όντως κι εμένα μου ‘ρθαν στιγμές απ’ το Live In Milan.

Πάντως ο κόσμος δε φάνηκε να έχει εξοικειωθεί ακόμα με το Construct. Επικρατούσε μια νωχελικότητα στα κομμάτια του.

Ο ήχος κλασικός για Gagarin, μέτριος.

Τρομερό live…όλα άψογα!

Σχετικά με το setlist…καμία έκπληξη… εννοώ παίξανε αυτά που παίζανε και στα πρόσφατα live τους…

Πολύ ορεξάτοι, πολύ ωραίο το setlist, πολύ κόσμος, αγάπη από και προς την μπάντα.
Αλλά πέρα απ’ όλα αυτά, κάθε μα κάθε φορά που τους βλέπω live το ίδιο πράγμα μου μένει…το πόσο γαμημένα χαρισματικός frontman είναι ο Μιχαλάκης…

Τιμιότατο live!!!Να μας ξανάρθουν σύντομα παρακαλώ!!!

Γαμώ !

Merch ειχε? Εμεινε τιποτα για τους βορειους?

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ δυνατή χθες η συναυλία. Ορεξάτη η μπάντα, εξαιρετικά ισορροπημένο σετλιστ, ο κόσμος από κάτω με πολύ κέφι και σινγκ-αλονγκ, ωραία πράγματα. Το σερί από το Punish My Heaven μέχρι το κλείσιμο του κανονικού σετ με Final Resistance όλα τα λεφτά. Ειδικά στα Terminus/ Iridium/ State of Trust που έπεσαν στα καπάκια έλιωσα, αν και κρίνοντας από τις αντιδράσεις που βλεπα παίζει να μουν ο μόνος. Και το ενκορ με Lethe, Endtime Hearts, Misery’s Crown και το διπλό stage diving του Stanne μέτρησε πολύ ομολογουμένως.

Μικρό παράπονο ότι οι κιθάρες σχετικά μπροστά που ήμουν εγώ σε κάποιες φάσεις σχεδόν καλύπτονταν από τα πλήκτρα του Brandstrom. Μεγαλύτερο παράπονο η απουσία του μπάσου, το οποίο μου κακοφάνηκε αρκετά, αλλά μετριάστηκε κάπως από τη συνολική παρουσία της μπάντας.

Με το καλό να μας ξανάρθουν.

^ Merch απ’ όσο είδα είχε αρκετό και ψηνόμουν να τιμήσω, αλλά ο συνδυασμός χαμηλών οικονομικών με το εικοσάρικο που χαν τα περισσότερα τισερτ δε βοήθησε ιδιαίτερα.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος μένει χαλαρός στο Iridium…
Εγώ ήμουν πιο πίσω καθώς δεν είχα πάει για να κοπανηθώ αλλά το Iridium είναι κομματάρα. Δεν γίνεται να κάθεσαι απλά και να κοιτάς. Οι γύρω μου με κοίταζαν σαν εξωγήινο σαν να έλεγαν τι το ωραίο βρίσκω στο κομμάτι.

Τι να σχολιασεις για αυτη τη μπανταρα δεν χρειαζεται…μας πηρε το μυαλο παλι ο Stanne μαζι του τους αποθεωσαμε οπως επρεπε και περιμενουμε να ξαναρθουν…!!!

Παρτε και βιντεακι απο το κλεισιμο…!!
https://www.youtube.com/watch?v=YtMU89inU3w

Δεν υπαρχει αυτη η μπαντα ρε δεν υπαρχουν λογια απλα…!! τα παιδια γαμανε ασταματητα εδω και 25 χρονια…!!!

Τέλος!Καιρό είχε μπάντα να Γ@μήσει έτσι. Και έχασα και το intro…


free adult image hosting


image upload no limit


free picture upload

Stanne καλύτερος frontman του σύμπαντος.-

Γάμησε το Live, μεγάλη μπάντα οι DT.

Δε θα γράψω πολλά για το λάιβ γιατί δεν ξέρω πώς μπορεί κανείς να περιγράψει το τι έγινε χθες στο 8μπολ. Μόνο αυτό.

Η καλύτερη εκτέλεση κομματιού των dt για μένα είναι η παρακάτω:

Τότε που ο Stanne έφτυνε τους στίχους μαζί με το λαρύγγι του χωρίς να σκέφτεται τον λαιμό του, μετά κατάλαβε ότι θα πρέπει να προσέχει λίγο περισσότερο.

Χθες, στο πρώτο λεπτό του Endtime Hearts είδαμε αυτόν τον παλιό Stanne, αγέλαστος berserker να ουρλιάζει[B] to identify the pieces
and gather what is lost[/B].

edit, για το review στο site.

Κατά τα άλλα, ιδιαίτερες εκπλήξεις δεν υπήρξαν, αν εξαιρέσουμε μια δυσάρεστη, την κομμένη έκδοση του “Lethe”, όπου τα πλήκτρα έχουν αναλάβει τη θέση του μπάσου.

Kομμένη έκδοση εννοούμε ότι δεν παίχτηκε η εισαγωγή από το μπάσο αλλά από τα πλήκτρα; Aυτό γίνεται τα τελευταία 14 χρόνια, ακόμα και όταν είχαν μπασίστα. Eκτός αν έγινε κάτι άλλο, στη Θεσσαλονίκη πάντως το έπος παίχτηκε ολόκληρο. Για το σέτλιστ, δικαιολογημένη η γκρίνια που δεν είχαν πολλά καινούρια κομμάτια πέρα από αυτά του Construct, αλλά το Mundane and the Magic ενόχλησε, σοβαρά τώρα;

Δεν μπορει να ηρεμησει το μυαλο μου ρε…

Bastard δες τη βρηκα μολις…!!! Αν δεν το εχεις δει :wink:

Μου εφυγε το μυαλο…

Το έχω δει, Ερμηνεία ζωής από τον Stanne, θα σκότωνα για να ήμουν σε αυτό το λάιβ.

Έχουν βγει αρκετά βιντεάκια btw από τον εξώστη του gagarin, από το 8ball κανένα καλό μέχρι στιγμής

Θα σκοτωνα και γω μαζι σου…:wink:

Ασε ολη μερα dark tranquillity live thessaloniki παταω μπας και βγει τιποτα καλο…! :stuck_out_tongue:

Aυτα τα 2 μονο νομιζω αξιζουν ως τωρα…