Dark Tranquillity - Construct

Τι λέτε;

μια απορία την έχουμε

Θα λυθούν οι απορίες στις επόμενες μέρες :smiley:

δε γινεται να χουν 2 μετρια αλμπουμ σερι,αυτο ειναι το μονο σιγουρο…οποτε παμε για μεγαλα πραγματα8)

Χύνω…

δάκρυα χαράς βρε!!! :stuck_out_tongue:

ποτε εχουμε νεο δειγμα?

Ποιο μετριο… Για μενα λιγο πιο κατω απο το Fiction το τελευταιο τους. Καθολου μετριο, μια χαρα ηταν.
Οπως και το EP.
Παμε γερα!

το ειπες λαθος…δε γινεται να βγαλουν 2 καλα αλμουμ στη σειρα επρεπε να πεις γτ μετριο αλμπουμ δεν εχουν βγαλει ακομα…και μετα το καλο we are the void περιμενουμε με αγωνια να δουμε αν θα κανουν το θαυμα τους παλι…!!
παμε μωρη μπανταρα…!!!

Tο We Are The Void μου άρεσε λιγότερο από τα προηγούμενά τους άλμπουμ The Gallery, Projector, Damage Done, Character, Fiction. Μου αρέσει ίσως λίγο περισσότερο από Skydancer, The Mind’s I, Haven. Για μένα είναι ένα μέτριο άλμπουμ με 3-4 καλά κομμάτια, καμία σχέση με Fiction όμως που το ακούς όλο χωρίς να βαρεθείς λεπτό.
Γνώμη μου.

το we are the void ηταν μετριο συγκριτικα με αυτο που μπορουν να παιξουν οι DT.Δεν ειναι ασχημο αλμπουμ σε καμια περιπτωση,ανετα το ακουω και αυτη τη στιγμη,αλλα οταν πριν εχουν ενα σερι 10ετιας απο [B]απιστευτα[/B] αλμπουμ ονοματι Projector,Haven,Damage Done,Character και Fiction,η κατωτεροτητα του τελευταιου δισκου ειναι πιστευω προφανεστατη…πιστευω οτι δε μας δωσσαν με το προηγουμενο αλμπουμ,θα μας το δωσουν και με το παραπανω με αυτο8)

μακαρι να ειναι αλμπουμαρα…!!! ο καθενας εχει ξεχωριστη γνωμη και οταν ο αλλος λεει οτι προτιμαει το τελευταιο απο το mind’s eye και το skydancer καταλαβαινουμε οτι οι αποψεις και τα γουστα απεχουν πολυ μεταξυ τους…!!!
εγω προσωπικα ισως να το θεωρω το χειροτερο τους το τελευταιο κυριως γτ του λειπει η ξεχωριστη ‘‘ταυτοτητα’’ που εχουν ολα τα αλμπουμ των θεων οπως του λειπουν και τα αριστουργηματα κομματια του fiction ας πουμε αλλα και παλι μετριο δε θα το ελεγα…!!

Άντε να πω κάποια πραγματάκια που διάβασα…
1ον: Ο νέος δίσκος δεν θα μοιάζει με το fiction. Έτσι τουλάχιστον δήλωσε ο Sundin.
2ον: Το artwork θα το αναλάβει ο Sundin
3ον: Το μπάσο το έπαιξε ο Henriksson.
4ον: Ο Sundin δήλωσε ότι είναι πολύ ευχαριστημένος με την παραγωγή του δίσκου, σε σύγκριση με τους υπόλοιπους που ήταν απλά οκ.
5ον: Είπε ότι αυτή την φορά δούλεψαν τον δίσκο περισσότερο από μερικούς προηγούμενους δίσκους τους.

Μετά από αυτά εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος πάντως!!!

κάθε μέρα μπαίνω στο fb τους και περιμένω να δω το εξώφυλλο =/

“More “Construct” information to be announced later this week. Stay tuned!”

Από την σελίδα facebook των DT.

άντε μας έχει φάει η αγωνία, ελπίζω να δώσουν κάποιο δείγμα του άλμπουμ

Ισχύει φίλε μου, όσοι περιμένετε νέα να checkάρετε την σελίδα τους στο FB!

τι εννοεις?
βαλανε καποιο νεο?

Στις επόμενες μέρες θα μας δώσουν νέα

http://www.darktranquillity.com/site/construct-info-and-tracklisting/

πείτε λίγο πόσο ΚΑΒΛΑ είναι το σημείο στο 2:15 του βίντεο :’)

Ποιος περιμενει μεχρι τον Μαιο ρε ποιστ.