Dark Tranquillity - Construct

πραγματικα ο Μαιος θα κανει χρονια να ερθει…δεν μπορω να περιμενω…!!
το σημειο που λες bastard μαλλον μας προετοιμαζει για μεγαλη κομματαρα…!!!

ΝΑΙΙΝΑΙΝΑΙΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

"the record is probably our most different and diverse offering since 1999′s ?Projector"
λέτε?!?!?!?!

Πάντως και το εξώφυλλο και το ένθετο δείχνουν να γαμάνε!!! Ίσως το we are the void να ήταν μία μέτρια παρένθεση. Θα δούμε σε 2 μήνες.

Από τα λιγοστά δευτερόλεπτα που ακούγονται στο video η ανυπομονισία μου έχει χτυπήσει κόκκινο! Εγώ προσωπικά έχω υψηλότατες προσδοκίες! Είμαι σίγουρος ότι δεν θα απογοητευτώ. Πάντα μετά από απλά καλό album των DT ακολουθεί αριστούργημα!

Ωραίο πράμα η μουσική ρε πούστη μου. Όσο και να ψάξω τα άλμπουμ τους, δεν μπορώ να βρω ένα “απλά καλό”. Ακόμα και το προηγούμενο, που για τα στάνταρντ τους είναι ένα σκαλί πιο κάτω, έχει μπόλικα σπουδαία κομμάτια.

για όσους δεν αγοράζουμε βινύλια, το box φαίνεται αρκούντως σλουρπ!!!

Το περασμα που ακουγεται τελος τελος στο βιντεο μου εφερε πολυ σε Projector. ΟΚ, τωρα και εγω δεν μπορω να περιμενω μεχρι τελος Μαιου…

"It’s one hell of a weird album and I didn’t understand anything the first 3-4-5 times I heard it. As a fan of Projector it’s growing on me because it has many aspects in common with it. It’s not as technical as Character and Fiction and it’s much more atmospheric than We Are the Void. Also slower and kind of stripped down to the core, more simplistic so that keys are in the spotlight rather than guitars. Not sure I can even speak of riffs, actually. Mikael’s cleans are hypnotizing. All in all, quite difficult to get into it and it certainly takes a lot of time. That’s why I listen to it like crazy - at home, at work, wherever, It just clicked on me recently."
8O8O8O8O8O

Σχόλιο κάποιου, ο οποίος έχει ακούσει το άλμπουμ.

έρχονται μεγάλες στιγμές

εχμ,γουατ?
δεν χαλασε κανεναν αυτο?

εμενα με χαλασε λιγο ειναι η αληθεια…βσκ δεν ξερω πως να αντιδρασω μετα απο αυτα τα σχολια…
μαλλον εχουμε να κανουμε με κατι πολυ διαφορετικο απο αυτα που εχουμε συνηθισει…θα δουμε…δε μπορω να περιμενω παντως αυτο ειναι το σιγουρο…

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ μετά από αυτό…
Το πρώτο single πότε λέτε να βγει;

καλα ο αλλος το ακουσε τοσο νωρις?Ποιος ειναι ο γιος του Stanne?

Κάποιοι έχουν ήδη το πρόμο του δίσκου. Άλλωστε 1,5 μήνας περίπου μένει μόνο.
Ξέρω ότι πολλόυς σας ξένισαν τα σχόλια αλλά εγώ ένα πράμα έχω να πω. ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ τους αγαπάμε τους Tranquillity. Γιατί είναι ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ!!! Και προσωπικά με είχε χαλάσει η στασιμότητα τους λίγο. Δεν ήθελα να ξαναβγάλουν και άλλο δίσκο που να μοιάζει αρκετά με τους προηγούμενους.

οπως το περιγραφει με τα πληκτρα και ετσι
μου φανταζει κατι μεταξυ projector και haven

βαλτε και το σημειο που ακουγεται στο trailer
που δεν κολλαει στην περιγραφη που εδωσε το παλικαρι

δειχνει οτι εχουμε κατι πολυποικιλο

προσωπικα λατρευω τα καθαρα του stanne
και φυσικα το projector

ελπιζω να εχουμε κατι πολυ καλο!!!

πωω εγω περιμενα να ακουσουμε σμρ κατι…ποιος περιμενει 7 μερες???

Χύνω.


Άντε να δούμε!

Μια μέρα έμεινε γαμώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω