Dark Tranquillity - Construct

Σήμερα είναι η μέρα!!!

Το ακούτε εδώ

Δεν με ενθουσιάζει.

Πολύ μέτριο.:frowning:
Εύχομαι αυτό να ήταν από τα κακά κομμάτια του άλμπουμ, μου φάνηκε εντελώς αδιάφορο.

…κιεγώ δεν τρελαθηκα:):!:

δεν το λες ασχημο το τραγουδακι,αλλα κανονικα τετοια τραγουδια πρεπει να γεφυρωνουν τα δυναμικα σημεια του δισκου και οχι να τον προμοταρει καθ εαυτου…

βεβαια,και το shadow in our blood του προηγουμενου δισκου ηταν αυτο που με ειχε αρεσει το λιγοτερο απτο αλμπουμ,οποτε ακομα ελπιζουμε

δεν μπορω να εχω αποψη ακομα για το κομματι…δε ξερω σιγουρα δεν με ενθουσιαζει αλλα μου αρεσει ειναι η αληθεια…το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο το αλμπουμ θα χρειαστει πααρα πολλες ακροασεις!!

Μια χαρά το τραγούδι!!! Καλύτερο από τα μισά του WATV.

Eλπίζω να μην το πάνε προς το prog κια αυτοί.

προς το prog πηγαν πριν καιρο…!!
τελικα το κομματι μου αρεσει πολυ!! \m/

Το For Broken Words μου άρεσε πάρα πολύ!!! Απλά ελπίζω ο υπόλοιπος δίσκος να μην κυμαίνεται στο ίδιο ύφος και να έχει μερικά κλασικά δυναμικά κομμάτια tranquillity που όλοι αγαπάμε :slight_smile:

Εμενα μου φανηκε οτι προσεγγιζουν την Projector περιοδο τους πραγμα πολυ καλο καθως το συγκεκριμενο αποτελει ενα καταπληκτικο πειραματικο album.

Οντως ο ηχος θυμιζει προτζεκτορ, αλλα πολυ χαλια το κομματι ρε γαμωτο. ΟΥΤΕ. ΜΙΣΟ. ΡΙΦ. Ελπιζω τα αλλα να μην ειναι ετσι. Τι διαολο, ολοι λοβοτομη? Μονο οι soilwork το κρατανε αληθινο πλεον???

Βασικά σα να μην έχει δύναμη το κομμάτι.

α μπράβο. αυτό ακριβώς.

Οι Soilwork δεν ηταν απο τις πρωτες μπαντες που αλλαξανε τον ηχο τους σε
αμερικανικο οσο δεν παει ? Εκτος αν παιζουν παλι σαν το Predator’s Portrait
και δεν το εχω παρει χαμπαρι !

Με κόβω να απογοητεύομαι αν και τα υπόλοιπα τραγούδια είναι στο στυλ του for broken words

γελάει ο κόσμος, ό,τι είπε ο deathster.

Δεν ξέρω αλλά όσο το ακούω μου αρέσει όλο και περισσότερο! 8)

Γαμαει.

Όσοι περιμένουν να ακούσουν μελωδικό σουηδικό death metal μάλλον δεν κατάλαβαν ποιά μπάντα ακούνε. Άσχετο και αν τους άρεσε η όχι το τραγούδι.
Με τους soilwork καμία σχέση η νοοτροπία των Dark.
Πάντως όσο περισσότερο το ακούω τόσο πιο πολύ μ αρέσει. Μάλλον έρχονται εποχές projector - haven με τους οπαδούς να χωρίζονται σε στρατόπεδα. Γουστάρω!!!