Darkthrone-Circle the Wagons (2010)

OK…
Θα είμαι ειλικρινής…

Δεν ξέρω τι σκατά έκαναν οι Darkthrone μετά το Hate Them, δεν είχα ακούσει ούτε νότα. Αλλά ακούγοντας σε κατάλληλο mood (βλ. Up The Hammers) το Circle The Wagons έχω να πω ότι στέλνει για πάμπερς το 99% του σύγχρονου heavy metal. Fuck! Πόση κάβλα συγκεντρωμένη σε ένα δίσκο πια!

εεετσι

‘‘circle the wagooooots’’:smiley:

http://www.peaceville.com/darkthrone/circlethewagons/choir.php

:lol::lol:

Ντάξει, επειδή έβγαλα λίγη χολή στο Rockipedia.
Παραδέχομαι ότι είναι γαμηστερότατο άλμπουμ. Από τα θεϊκότερα “σύγχρονα” heavy metal άλμπουμ, και επειδή είναι η πρώτη φορά από το 2001 και μετά που οι κκ Fenriz και Νοcturno Culto γράφουν απροκάλυπτα αυτό ακριβώς που γουστάρουν χωρίς darkthron-ικά bm προκαλύμματα (με εξαίρεση το NWOBHM ep που ήταν χωρίς καμία ντροπή punk), είναι επίσης και ό,τι καλύτερο έχουν βγάλει από τότε.

ΑΛΛΑ.
ΔΕΝ είναι DARKTHRONE. Εντάξει ας πούμε κάποιος πρέπει να τους μηνύσει που χρησιμοποιούν όνομα άλλης μπάντας.
ΕΠΙΠΛΕΟΝ.
Και οι ISENGARD είχαν heavy metal ψυχή. Αλλά ήταν πιο subtle. Θέλω ISENGARD.

Ντάρκθρον είναι κι όποιος λέει το αντίθετο θα θυσιαστεί μεσάνυχτα στη Μεγάλη Θεά του χεβιμέταλ.

Πολυ καλη κριτικη στην κεντρικη

Για μενα, μεχρι στιγμης, το αλμπουμ της χρονιας!

Μια χαρά γκαυλα ο δίσκος! Μη τα ξαναλέμε καθε φορά που βγαζουνε δίσκο. Οι Darkthrone έχουνε ξεφύγει απο τα στενα όρια του Black εδω και καιρό.

Χωρις πολλα λογια!!!Ενα παρα πολυ καλο αλμπουμ!!!

Σας μερσώ.

ποσο λαθος εισαι φιλε… εγω εχω παρατηρησει οτι οι μονοι που δυσαρεστηθικαν απο αυτην την αλλαγη των Darkthrone ειναι οι και καλα ‘‘true βλακμεταλαδες’’ που ως επι το πλειστο φορουν παροπιδες… παντως οσοι ακουν και αλλα ειδη περα απο black οπως thrash η heavy και γενικα ειναι ανοιχτοι σε κατι εκτος απο πριονιδι ο δισκος αυτος θα τους ενθουσιασει… και για να μην παρεξηγηθω ακουω και εγω black metal και πολυ μαλιστα αλλα οχι μονο black…

Εχει πλακα που ο στενομυαλος ειμαι εγω που τολμαω να μην γουσταρω τα τελευταια Darkthrone αριστουργηματα και οχι αυτοι που λενε “οποιος δεν τα γουσταρει ειναι κολλημενος και καλα true blackmetallas”.

Δεν ειμαι κολλημενος true kvlt blackmetallas (δεν ειναι καν το αγαπημενο μου ειδος) αλλα λατρευω την περιοδο A Blaze-Plagueweilder και βγαζω σπυρια με τα τελευταια, ενοχλω κανεναν?

Εξαρτάται απ’ το πού βγάζεις τα σπυριά, υποθέτω. :stuck_out_tongue:

Προφανώς δεν ενοχλείς κανέναν. Για μουσική μιλάμε. Απλά δεν έχεις γούστο :stuck_out_tongue:

παίζει να αναφέρεις μερικές από αυτές;

σταματα το αυτο.

ποιο;

το ΨΑΡΕΜΑ.

Το ΚΡΙΤΗΡΙΟ του θέλω να δω. Αν γουστάρεις μπορώ να τον αρχίσω στα μπινελίκια χωρίς να τον ρωτήσω καν τι έχει στο μυαλό του.

οταν το εγραφε δεν ειχε τιποτα στο μυαλο του, απλα δεν γουσταρει τα χιεβυ μεταλς στο μπλακ μεταλς του, δεν ειναι παραλογο.

Καθόλου παράλογο, αλλά από αυτά που είπε δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Αφενός στο circle δεν υπάρχει κάτι black metal ώστε αυτό να χαραμίζεται από ό,τι heavy metal υπάρχει (αν υπάρχει) και αφετέρου, ο ίδιος λέει πως γουστάρει the cult is alive που μια χαρά μπασταρδεμένο είναι. Και εν τέλει ρε γαμημένε ο ίδιος λέει ξεκάθαρα ότι υπάρχει πολύ καλύτερο heavy metal από το heavy metal των darkthrone και είμαι περίεργος να δω πού αναφέρεται, εσέ τι σε κόφτει; Μέριασε κι άσε τον άνθρωπο να απαντήσει… αν γουστάρει βεβαίως.